EB Binnenlandse financiering voor buitenlandse woning? De Hypotheker Uitdaging T^V/MWWife.iiilDe Faam Woensdag 7 juni 2006 - Pagina 10 Advocaat Hiddink achterna? Wie droomt er niet eens heimelijk van het leven op een Toscaanse boerderij of in een Prover^aalse villa? Sommige mensen kunnen die dromen realiseren. Voor ande ren blijven het zoete mijmeringen. Zij die de stap willen wagen zul len ondervinden dat het kopen en financieren van een woning in het buitenland, afwijkt van wat we in Nederland gewend zijn. Elk land kent zijn eigen cultuur rond het eigen woningbezit. De gang van zaken rondom de koop en overdracht van een huis kan per land behoorlijk verschillen. Ook fiscaal gezien kunnen de regels zeer uiteenlopen. Zo wijkt de hypotheekstructuur zoals we die in Nederland kennen flink af van wat gangbaar is in de rest van wereld. Met name het fiscale deel is uniek. Niet voor niets duikt de hypo theekrenteaftrek regelmatig op in de Haagse discussies over Europese fis cale integratie. De hypotheekrenteaf trek voor vakantiewoningen is in het nieuwe belastingstelsel zelfs al gesneu veld... Ook juridisch gezien is het Nederlandse hypotheekrecht niet te vergelijken met Genieten van het wonen in het buitenland wat men in de rest van de wereld gewend is. Daarom zijn niet alle Nederlandse hypotheekverstrekkers even snel geneigd hun medewerking te verlenen aan een financiering van onroerend goed in het buitenland. Maar zoals overal, bevestigen ook in dit geval de uitzonderingen de regel. Er zijn hypotheekverstrekkers die een hypothecaire lening willen verstrekken met als onderpand een onroerend goed in België, Duitsland of Frankrijk. En dat biedtperspectieven voor de landverhuizers onder ons! Denk maar eens aan de prachtige huizen die onze zuiderburen aan de man brengen tegen soms heel wat aantrekkelijker prijzen dan in Nederland. De voorwaarden die bij de financiering van een woning in het buitenland wor den gehanteerd zijn echter wel anders dan voor een woning in Nederland zouden gelden. Er wordt per individu eel geval uitgebreid gekeken of de aan vraag gehonoreerd zal worden of niet. En men hanteert strengere normen dan voor een Nederlandse woningfi nanciering. De kans op een positieve uitslag hangt van veel factoren af. Een onafhankelijk expert is de aangewezen persoon om de potentiële landverhuizer op dit ter rein te adviseren. De adviseurs van De Hypotheker kennen de mogelijkheden bij de verschillende hypotheekverstrekkers. Zij werken samen met vrijwel alle hypotheekin stellingen en weten uit ervaring hoe er wordt omgegaan met hypotheken op buitenlands onroerend goed. Een oriënterend gesprek voordat je werkelijk gericht gaat zoeken naar een huis over de grens, voorkomt teleur stellingen en tijdverspilling. Kijk op www.hypotheker.nl voor het adres van de vestiging bij jou in de buurt. En mocht het zover komen dat je het huis van je dromen vindt in het bui tenland, dan kan de onafhankelijke hypotheekadviseur zorgdragen voor de administratieve handelingen die daar mee gepaard gaan. Er komt immers al genoeg op je af bij een verhuizing naar het buitenland... Tijdens het WK in 2002 in Zuid-Korea en Japan is Guus Hiddink een groot heid geworden. Iemand die die verering nog niet echt heeft meegemaakt, maar al wel weet hoeveel gekte voetbal kan veroorzaken in Korea, is de huidige bonds coach Dick Advocaat. "De kansen voor Korea op het WK, dat is moeilijk te zeg gen. Iedere coach zal pro- h beren bij een WK zo ver mo gelijk te komen. Bij een WK is het lang niet altijd zo, dat de beste ploegen het verst komen." Was gete kend, Dick Advocaat. Zijn debuutwedstrijd werd met 2-0 gewonnen van Azië Cup winnaar Iran en dus zat het me teen erg goed tussen Dick Advo caat en 'zijn' Zuid-Korea. Dat Advocaat nogal wat kunst- en vliegwerk moest verrichten om die 2-0 op het scorebord te krij gen deed er niks toe. Heel an ders dan in Nederland, waar naast winnen ook nog' eens mooi voetbal wordt geëist. De Koreaanse media waren na dit eerste duel lovend. Op 1 oktober 2005 zijn Dick Ad vocaat en zijn assistent Pim Ver beek begonnen aan dit avon tuur in de voetsporen van Hid dink. Voor de assistent een be kend land en team, want hij maakte onder de huidige PSV- coach al deel uit van de techni sche staf. "Het feit dat Pim veel mensen nog kent, is een groot voordeel en heeft mijn komst wat makkelijker gemaakt." Zoals in Korea gebruikelijk, stonden tientallen fotografen, journalisten en TV-ploegen in het trainingscentrum in Paju-te dringen, om getuige te zijn van de eerste bewegingen van de nieuwe bondscoach, die tot kort daarvoor nog de technische lei ding in handen had van de Ver enigde Arabische Emiraten. Die wedstrijd tegen Iran gaf een he le natie ineens het idee dat een nieuwe stunt tijdens het WK tot de mogelijk heden behoort. Voor Advocaat was er in het stadion een persoonlijk wel kom dat hem goed moet heb ben gedaan. Op een reusachtig spandoek in het stadion stond de tekst: 'Welcome Dick, we promise you full support'. Sindsdien is het enthousias me niet bepaald gedaald. Ook niet vreemd, want Ad vocaat wist met zijn man schappen acht van de der tien duels te winnen en twee gelijk te spelen. 'De Kleine Generaal' is be hoorlijk populair gewor den in Zuid-Korea. Hiddink heeft, als succesvolle Nederlander in Azië, het goede voorbeeld gegeven. Maar zorgt dat ook voor extra druk? Advocaat: "Wie op dit niveau werkt, weet dat mensen erg veel verwach ten. Maar dat is de uitdaging, die we met z'n allen zijn aangegaan. We hebben er goed over nage dacht en vinden het prachtig om een WK mee te maken, met een groep die dat héél graag wil." Enorme mediabelang stelling voor Advocaat F0T0: PRO SHOTS

de Faam | 2006 | | pagina 10