SLUITING STADSKANTOOR EN PARKEERKELDERS WIJZIGING IN OPHALEN HUISVUIL HET WOORD AAN RAADSLID JOHAN AALBERTS BURGERJAARVERSLAG 2005 De Faam Officiële opening WOP West Wijkopruimdag Middelburg Zuid Woensdag 31 mei 2006 - Pagina 8 Het stadskantoor is in verband met Pinksteren op maan dag 5 en dinsdag 6 juni gesloten. De parkeerkelders zijn op 5 juni gesloten. In verband met Pinksteren is er een wijziging in het ophalen van het huisvuil. Op maandag 5 juni, tweede pinkster dag, haalt de gemeente geen huisvuil op. Het huisvuil wordt twee dagen later, op woensdag 7 juni opgehaald. Wij verzoeken u het huisvuil op deze dag voor 07.00 uur aan te bieden. U leder jaar brengt de gemeente naast het normale jaarverslag een burgerjaarverslag uit. Hierin doet de burgemeester verslag van de dienstverlening van de gemeente. De mening van de burgers van Middelburg over de dienstverle ning wordt door een onafhankelijk onderzoeksbureau gevraagd middels een telefonische enquête. Vorig jaar is het burgerjaarverslag huis aan huis verspreid in de gemeente. Dit jaar is gekozen om dit niet te doen en het burgerjaar verslag 2005 via internet, www.middelburg.nl, aan te bie den. Het teyredenheidsonderzoek richtte zich op de mening over de dienstver lening, de communicatie en informatie over plannen en besluiten van de gemeente en de tevredenheid over het bestuur van de gemeente. Een aantal punten dat naar voren kwam in het onderzoek: 1. De gemeente Middelburg is in de beeldvorming van inwoners een toe gankelijke en transparante organisa tie. De betrouwbaarheid, een sterk punt in april 2005, is in het recentelijk gehouden onderzoek aanzienlijk gedaald. Dit is wellicht een gevolg van de perikelen rond de bouwput van het A-theater. 2. De inwoners zijn tevreden over de dienstverlening via publieksbalies. De dienstverlening is effectief en de medewerkers zijn beleefd en klant vriendelijk. 3. Opvallend is de verbetering in het oordeel over de leesbaarheid van gemeentelijke stukken. In het onder zoek van vorig jaar vond 53% van de ondervraagden de stukken van de gemeente leesbaar, in het onderzoek van dit jaar is de tevredenheid over de leesbaarheid gestegen tot 75%. Beste inwoners van Middelburg, Allereerst wil ik. me aan u voor stellen. Ik ben Johan Aalberts, één van de nieuwe gezichten in de gemeenteraad. Ik ben 28 jaar, woon in Arnemuiden en ben werkzaam als architect. Mijn drijfveer om raadslid voor het CDA te worden is, dat ik vind dat de gemeenteraad een afspiege ling moet zijn van de Middelburgse bevolking, omdat er hier keuzes en beslissingen worden gemaakt die de totale Middelburgse bevolking aan gaan. Als jongste raadslid wil ik graag de jongeren van de gemeente vertegen woordigen. En daar waar mogelijk een gunstig klimaat voor hen schep pen. Een omgeving waar men prettig kan leven, wonen, werken en spor ten. Om de jongeren een mogelijk heid te geven een start te maken op de woningkoopmarkt is onlangs op initiatief van het CDA een startersre- geling tot stand gekomen. Deze star- tersregeling geeft de jongeren een mogelijkheid om met behulp van een extra lening van de gemeente boven op de hypotheek een woning te kopen en zo een start te. maken op de woningkoopmarkt. Vanwege de sterk gestegen huizenprijzen en aan gescherpte hypotheekeisen was dit voor een jongere tot voor kort erg lastig. Door dit proefproject hoopt het CDA dat er veel jongeren een passende koopwoning in Middelburg kunnen vinden. Bij nieuwe woningbouwprojecten die nen deze starterswoningen extra aandacht te krijgen, want het aanbod van deze woningen is niet groot. Naast deze starterswoningen zijn de vindt de gewijzigde datum ook op de afvalkalender. Het huisvuil van dinsdag 6 juni wordt volgens schema gewoon opgehaald. 4. De inwoners zijn eveneens tevreden over de telefonische bereikbaarheid en de medewerkers waarmee zij tele fonisch contact hebben. 5. Op basis van het aantal klach ten/meldingen kan worden geconclu deerd dat de servicetelefoon van de realisatiebedrijven voorziet in een behoefte van de burgers. De gemeen te slaagt erin om de meeste meldin gen binnen 2 werkdagen af te werken. 6. Dit jaar stijgt het bezoek aan de internetsite (www.middelburg.nl) met 7 procent naar 37 procent. Overigens blijft de gemiddelde waardering van bezoekers voor de website met een 6,9 precies gelijk aan vorig jaar. 7. De tevredenheid over de informa tieverstrekking aan burgers is met drie procent toegenomen. Middelburg doet het in dit opzicht beter dan veel andere gemeenten. 8. De tevredenheid over de bestuurs kwaliteit van de gemeente is met zes procent afgenomen tot 45 procent. Stadsschuur, een voorbeeld van de Hollandse Renaissancestijl Op zaterdag 9 september wordt voor de twintigste keer de Open Monumentendag gehouden. Vanwege dit jubileum zal deze dag in het teken staan van "Feest!". Ook u kunt meewerken om de Open Monumentendag tot een succes te maken. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen die deze dag hun monument open willen stellen. De Monumenten dag is een manier om meer mensen intensiever in contact te brengen met hun historisch gebouwde omgeving en zo de belangstelling voor monu menten en monumentenzorg te ver groten. Op Open Monumentendag zijn landelijk duizenden monumenten gratis geopend voor publiek. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 12 juni, contact opnemen met Jacky Nijsen, tele foonnummer 67 54 58 of Annet Hannewijk, telefoonnummer 67 52 82 of mail naar a.hannewijk@middel- burg.nl Vaste deelnemers aan de monumen tendag hebben hun aanmeldingsfor mulier inmiddels ontvangen. r woningen waar zorg aan ouderen geboden kan worden van groot belang. We pleiten als CDA voor goede en gevarieerde woontypes op nieuwbouwlocaties in Middelburg maar ook in de kernen Nieuw- en Sint Joosland, Sint Laurens en Arnemuiden. Bij ruimtelijke ontwikkeling gaat het natuurlijk niet alleen om wonen, maar ook om vele andere aspecten. Eén daarvan is de openbare ruimte. Het CDA pleit voor kwaliteit van deze ruimte. Binnenkort hopen we bij het vaststellen van de kadernota budget voor het pleinenplan te reserveren. Als we kijken naar onze prachtig ver nieuwde binnenstad lijken we het Zusterplein, Walplein en Plein 1940 vergeten te zijn. In de toekomst hopen we dat deze pleinen een nieu we uitstraling krijgen. Ik hoop u de komende vier jaar goed te kunnen vertegenwoordigen. Uw ideeën en/of opmerkingen zijn altijd welkom. Met vriendelijke groet, Johan Aalberts CDA Middelburg johanaalberts@planet.nl Op zaterdag 10 juni verricht wijkwethouder Albert de Vries om 9.30 uur de officiële opening van het wijkondersteuningspunt West. Het WOP is gevestigd aan De Ruyterstraat 42. Door de sloop van het oude school gebouw aan de Keetenstraat moest het wijkondersteuningspunt West zijn deuren sluiten. Op de vrij gekomen plaats komt midden 2007 een gebouw met onder andere een brede school en een nieuw wijkondersteu ningspunt. Tot zolang heeft het WOP West een onderkomen gevonden aan De Ruyterstraat 42 (beneden). Wijkfeest Op de dag van de officiële opening worden er diverse feestelijke acti viteiten georganiseerd. Zo is er een wandel- en fietsroute door de wijk. De route gaat langs verschillende locaties die de komende jaren gaan veranderen. Ook is het mogelijk met de paardentram door de wijk naar de open dag van de zorg- en kaasboer derij "de Pitteperk" aan de Breeweg te rijden. Het WOP aan De Ruyterstraat is open op maandag van 13.30 tot 15.00 uur en op woensdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het telefoon nummer Is 64 11 80. Op vrijdag 16 juni is het wijk opruimdag in Middelburg Zuid. 's Morgens om half tien geeft wet houder Albert de Vries, voor het Palet aan de Reigersbergstraat 2, het startsein voor de grote schoonmaak in de wijk. Na de wijken Dauwendaele en Nieuw- Middelburg gaat nu de bezem door Middelburg Zuid. Dit in samenwerking met de Gemeente, Woongoed Middelburg, Stichting Welzijn Middelburg, Politie en de wijkbewo ners. Ook de leerlingen van groep 6 van De Leeuwenburch en Cypressenhof steken de handen uit de mouwen. Zij ruimen het zwerfvuil op. Het is op deze opruimdag mogelijk kleine hoe veelheden grof vuil aan te bieden. Woongoed zal samen met de bewo ners een tuinenproject opzetten, De betrokken straten dit jaar zijn Baljuwlaan, Regentenlaan, J. Magnusstraat, Stadhouderslaan en Rentmeesterlaan. Om deze wijkopruimdag te doen sla gen is er hulp nodig van'vrijwilligers. U kunt zich als vrijwilliger opgegeven bij Wijkaanpak, Bram van Houte, tele foonnummer 67 57 88 of Harry Siebelink, telefoonnummer 67 55 36.

de Faam | 2006 | | pagina 8