Inspraak startnotitie/kennisgeving MER Hedwige- en Prosperpolder Stadswandelingen aan handje van gids Nederland denkt aan vermiste, maar niet vergeten dierbaren de Weekkrant De Faam Provincie Zeeland Woensdag 31 mei 2006 - Pagina 47 MIDDELBURG - Het Gid- senGilde Middelburg staat tot en met eind oktober klaar voor stadswandelin gen in de binnenstad. De rondleidingen beginnen om 10.30 uur voor de Drvk- kery aan de Markt en duren anderhalf uur. Op woensdag is de wandeling Middelburgse historie' met de hoogte- en dieptepunten van de Middelburgse geschiedenis. Zaterdag is de wandeling 'De achterkant van Middelburg' waarbij niet langs de voorkant maar langs de achterkant van alle grote monumenten wordt gegaan. Tijdens de vakantiepe riode van 1 juli tot en met 13 au gustus, lopen de gidsen ook de route Wandelend over Water'. Deze wandeling begint om 10.15 uur voor de Drvkkery. De gids is herkenbaar aan de bad ge- De Middelburgse binnenstad heeft veel aantrekkelijke plekken. FOTO ELLEN DE DREU MIDDELBURG - De achtste Nationale Dag van de Ver misten is op vrijdag 2 juni. Ook uit Zeeland zijn al ja renlang mensen vermist Op de website www.vermiste- personen.nl staat bijvoorbeeld Tom van Boheemen (45) uit Vlissingen. Hij wordt sinds 14 december 2001 vermist. Uit Middelburg staan vier jongeren die vermist zijn. Shamso Ali Mohamoud (19) is sinds maart vorig jaar als vermist opgege ven. Xiao Li Chen (17), Yacob Khamies (20) en Ivania Correia Dos Santos (18) zijn al sinds 2003 vermist. In de gemeenten Goes en Veere staan geen ver misten geregistreerd. Ook el ders in Zeeland niet. Deze dag wordt georganiseerd door de Vereniging Achterblij vers na Vermissing en het Meld punt Vermisten van het Neder landse Rode Kmis. Op deze dag wordt de mogelijkheid geboden aan achterblijvers om hun dier bare vermisten te herdenken. WALCHEREN Middelburg Vlissingen Breskens ZUiD-BEVELAND 6rSC/? e'de Westerschei de ZEEUWS-VLAANDER Terneuzen Ax Hedwige- Prosperpt w émmm ZEEUWS- VLAANDEREN OOST- VLAANDEREN OOST-VLANDEREN Antwerpen De startnotitie/kennisgeving 'ontwikkeling van een intergetijden- gebied in de Hedwige- en Prosperpolder' ligt in Nederland en Vlaanderen vanaf 1 juni 2006 gedurende 6 weken ter inzage. De startnotitie/kennisgeving doorloopt in Nederland een inspraakprocedure overeenkomstig de Rijksprojectenprocedure, de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. In Vlaanderen geldt het MER/VR-decreet van 18 december 2002. In het kader daarvan wordt u van 1 juni tot en met 12 juli 2006 in de gelegenheid gesteld uw opmerkingen op de inhoud van de startnotitie/kennisgeving naar voren te brengen. Achtergrond De regeringen van Nederland en Vlaanderen stelden op 11 maart 2005 de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium vast. Deze Ontwikkelingsschets geeft aan welke projecten en maat regelen moeten worden gerealiseerd om de Schelde in 2010 veiliger, toegankelijker en natuurlijker te maken. De ontwikkeling van een intergetijdengebied in de Hertogin Hedwigepolder en het noordelijke gedeelte van de Prosper polder door middel van landwaartse dijkteruglegging van de Scheldedijk is een van deze projecten en maatregelen. Waar kunt u de startnotitie/kennisgeving inzien? De startnotitie/kennisgeving kunt u van 1 juni tot en met 12 juli 2006 inzien gedurende de reguliere openingstijden op de volgende locaties: In Nederland - het gemeentehuis van Hulst; - de openbare bibliotheek in Hulst; - de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van de Ministeries van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en van Verkeer en Waterstaat, beide in Den Haag. In Vlaanderen - het gemeentehuis van Beveren; - Cel MER in Brussel. U kunt de startnotitie/kennisgeving ook downloaden via www.zeeland.nl/natuurpakket of via www.mervlaanderen.be. Hoe kunt u inspreken op de startnotitie/ kennisgeving? Eenieder die dit wenst, kan schriftelijk reageren op de startnotitie/ kennisgeving. Inspraakreacties naar aanleiding van deze start notitie/kennisgeving kunnen leiden tot wijzigingen van de inhoud, met name als zij concrete voorstellen bevatten over de te onder zoeken alternatieven en effecten. Uw schriftelijke inspraakreactie kunt u tot en met uiterlijk 12 juli 2006 sturen naar: Voor Nederland: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, Startnotitie/kennisgeving Hedwige-Prosperpolder, Postbus 30316, NL-2500 GH Den Haag. Voor Vlaanderen: Cel MER, Vlaamse Overheid, Departement Leefmilieu, Natuur en Energie, Cel MER, Startnotitie/kennisgeving MER Hedwige-Prosperpolder, p/a Koning Albert ll-laan 20 bus 8, B-1000 Brussel of Gemeente Beveren, Dienst Linkeroever, p/a Gemeente Beveren, Stationsstraat 2, 9120 Beveren. U kunt ook via internet inspreken: www.zeeland.nl/natuurpakket of www.mervlaanderen.be. In Nederland bestaat tevens de mogelijkheid om mondeling in te spreken. Als u tijdens de hoorzitting mondeling wilt inspreken, wordt u vriendelijk verzocht dit vóór vrijdag 30 juni 2006 aan het Inspraakpunt kenbaar te maken, telefoon +31 70 351 96 02. Als u dat wenst, kunt u verzoeken om vertrouwelijke behande ling van uw persoonsgegevens. Informatiemarkt en hoorzitting Om u zo goed mogelijk te informeren, wordt een informatie bijeenkomst georganiseerd. Gedurende de bijeenkomst zijn er medewerkers van het projectbureau aanwezig om uw vragen te beantwoorden en om het verdere verloop van de procedure toe te lichten. Aansluitend op de bijeenkomst vindt een hoor zitting plaats, waar u mondeling kunt inspreken. De bijeenkomst wordt gehouden op: maandag 3 juli 2006. De Warande te St. Jansteen, Wilhelminastraat 43. Informatiebijeenkomst vanaf 18.30 uur. Hoorzitting vanaf 20.00 uur. Wat gebeurt er met uw reactie? De binnengekomen reacties worden gebundeld. Het Inspraakpunt stuurt daarna alle reacties onder andere naar de Cel Mer in Vlaanderen en naar de Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en de Commissie voor de milieu-effect- rapportage (m.e.r.) in Nederland. Cel Mer en de Nederlandse commissie voor de m.e.r. adviseren de Nederlandse Minister over de richtlijnen voor de inhoud van het milieu-effectrapport (MER). Op basis van deze adviezen en de inspraakreacties geven de Ministers hun oordeel over de Startnotitie middels richtlijnen. Deze richtlijnen vormen - tezamen met de Startnotitie - het vertrekpunt voor het opstellen van het MER. Na afronding van het MER-onderzoek krijgt u nogmaals de kans om in te spreken. Zo spoedig mogelijk na afloop van de inspraaktermijn kunt u de ontvangen reacties inzien op dezelfde locaties waar de start notitie/kennisgeving ter inzage ligt. Na het verschijnen van de richtlijnen wordt een antwoordnota opgesteld waarin alle inspraakreacties behandeld worden. Alle insprekers krijgen deze nota toegestuurd, zodat zij inzicht krijgen in de doorwerking van hun reactie. Nadere informatie Voor het verkrijgen van meer informatie over de inhoud van de startnotitie/kennisgeving kunt u contact opnemen met het projectbureau Natuurpakket Westerschelde (voor Nederland), telefoon +31 118 63 19 62 of Waterwegen en Zeekanaal NV (voor Vlaanderen), telefoon +32 3 224 67 11. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat (voor Nederland), telefoon +31 70 351 96 02 of de Cel MER (voor Vlaanderen), telefoon +32 2 553 80 79. WATERWEGEN EN ZEEKANAAL NV

de Faam | 2006 | | pagina 47