Liefdesparelketting Condoompolitie maakt toer Vakantie in Frankrijk? Doe eens 'n wijnfestivai Uitjes langs waterkant en kunst Moddergevechten toegestaan Ik ga op reis en neem mee... I I I I I I I I I II I I I I I I I I I I I I dé Weekkrant De Faam Woensdag 31 mei 2006 - Pagina 46 Maakt niet uit voor wie of wanneer maar als je iets origineels zoekt om een dame cadeau te geven, H -- cadeau te geven, denk dan eens aan WÊê0 /~*N een liefdespareiket- J|j 5 Yi I ting. Geef de liefste of op één na liefste een ketting waaraan ter. inclusief een 42 cm lange ketting met éen hanger ge maakt van palladium. En ook nog eens nikkelvrij. Hebben? Geven? Zie www.gadgetsking.com Uniek in Europa is misschien wel het Murmli- Wasser, een interac tief waterspeelpark dat kinderen terugvoert naar de natuur en waar ze spelenderwijs ook nog van alles van leren. De multimediale samenleving maakt onze kids vaak te passief. Ook de toe nemende verstedelijking biedt kids vaak nog maar weinig kans op 'oer'-er- varingen zoals op blote voeten lopen, het verschil in gevoel van grof en fijn, het gevoel van nat, vuur maken, ruiken en proeven. Het interactieve Murmli- Wasser in het Tiroolse vakantiegebied Serfaus geeft kinderen die verloren er varingen in ruime mate terug. Zin om daar een stukje voor te reizen? Neem dan vast een voorproefje op kijk dan op www.serfaus-fiss-ladis.at Het park gaat midden juli 2006 open. Wie behoefte heeft aan een condoomrijbewijs kan te recht bij het reizend gezelschap van Billy Boy. Deze maakt een toer door Nederland. Tot en met eind ju ni worden nog de volgende steden aangedaan 2-jun Gro ningen, 3-jun Groningen, 9-jurr Enschede, 10-jun En schede, 16-jun Leiden, 17-jun Leiden, 23-jun Tilburg, 24- jun Tilburg. Na het theorie- en praktijkexamen krijg je een condoomlicentie en een proefverpakking Billy Boy. Men zegt dat al in 1200 voor Chrstus de koning van Kre ta, Minos, condooms gebruikte die van geitenblazen wa ren gemaakt. In 1554 (2.700 jaar later), adviseerde de Ita liaanse dokter, Gabriele Fallopio, linnen zakjes die in me dicijnen werden ondergedompeld als beschermmaatre- gel tegen de infectieziekte syfilis, die door zeevaarders uit Amerika werd meegebracht. Het comfort voor de gebrui kers werd in het midden van de 17e eeuw aanzienlijk ver beterd door het gebruik van blinde darmen van schapen en visblazen. In de 18e eeuw gebruikte Casanova, de be roemdste minnaar van alle tijden, condooms van fluweel en zijde. Pas in de 19e eeuw kwam de doorbraak voor condooms. Charles Goodyear verleende het plantensap van de rubberboom een permanente elasticiteit, ontwik kelde het vulkanisatieproces in 1839 en vond tenslotte de autoband uit. In 1855 produceerde hij het eerste lubbe ren condoom. Het had toen nog een lengtenaad. Wij Nederlanders hebben wat bijzon ders met water. De samensteller van het boekje Langs.de waterkant is op pad gegaan en heeft alle aantrekkelijke activiteiten op en langs het wa ter geselecteerd. Maak eens een wandeling of fietstocht door een waterrijke stad en de mooiste 'natte' natuurge bieden. Bekijk zeldzame watervogels vanuit een fluisterboot of kano. Bezoek nttK het watermuseum eens, wist u dat dat w bestond? Deze en nog veel meer leuke lil tips zijn verzameld in de handige boek- T je. Van dezelfde uitgever Kosmos Reis- 1 gidsen is de soortgelijke uitgave Langs meer dan kunstDe samensteller van Langs... meer dan kunst heeft locaties met kunst gese lecteerd. Zoals bijzondere wandelingen door beelden tuinen en kunst in de natuur, - verrassende stepspeur- tochten en fietsroutes, logeren in een middeleeuws kas teel vol moderne kunst, - kunstzinnige culinaire hoog standjes, buitengewone en spraakmakende collecties uit binnen- en buitenland, - zelf creatief aan de slag met verf, brons, kralen of... koeien en kunst leren kennen met kinderen. Zie ookwww.kosmosreisgidsen.nl Veel Nederlanders zijn nog steeds dol op Frankrijk en trekken er iedere zo mer weer heen. Behalve het lekkere eten is ook de Franse wijn nog steeds in populair. En daarmee de wijnfees ten. De stad Bordeaux en de regio Aquitaine staan van donderdag 29 ju ni tot zondag 2 juli 2006 in het teken van wijn. Liefhebbers van Bordeaux wijnen kunnen deelnemen aan wijn proeverijen, die gehouden worden op 12 hectares in de binnenstad van Bor deaux en aan de oevers van de Garonne. De proevers kunnen kennismaken met vele van de 80 appellations die Bordeaux rijk is. Om te kunnen deelnemen aan dit evenement dient men een proefpas te hebben, bestaan de uit een boekje met 11 proefkaarten en een glas. De liefhebber kan zijn eigen Bordeauxtour uitstippelen en kiezen welke proeverijen hij wil bijwonen. Er zijn ook geheel verzorgde arrangementen mogelijk. Reserveren kan via www.Bordeaux-tourisme.com Nog gemakkelij ker is boeken bij Cazebonne Vacances et Vin in Alkmaar, tel 072-51161 11 ofwww.cazebonne.nl Een Trolley Shanghai bij voor beeld. De tijd dat piloten, pur sers en stewardessen het al leenrecht leken te hebben op het gemak van een trolley ligt definitief achter ons. Voor weekendjes, midweekjes of an dere korte vakanties of zaken reizen dient de trolley inmid dels ons allen. Waarmee fanta sierijke geesten vanzelfspre kend aan de slag gaan met nieuwe ideeën over design. Zo is bij www.apartdesign de trolley Shang hai verkrijgbaar. Oosters, lekker opvallend en een tikkeltje apart. De laser blijft terrein win nen. Steeds meer medi sche en cosmetische be handelingen kunnen met verschillende typen laser (vrijwel) pijnloos maar in ieder geval zonder bloed, mes of narcose worden uitgevoerd. En zonder er 'ziek' voor thuis te hoeven blijven. Nieuw aan het Nederlandse front is de Gentle Yag, sinds kort behalve voor couperose- behandeling en ontharing ook in gebruik voor skin tighte ning. Gebleken is dat juist dit type laser goede tot uitsteken de resultaten geeft op het ge bied van huidverstrakking en - verjonging. Niet zo heftig als bij bij voorbeeld een facelift maar dan ook zonder de be kende lelijke bijverschijnse len. De vriendelijke Yag maakt dat je er weer op je allerbest uitziet zonder het gevreesde mummie-effect. Daarbij kan de Yag worden ingezet voor alle delen van het lichaam waar huidverslapping aan de orde is. Zoals de buik na een zwangerschap, operatie of sterk gewichtsverlies. Maar ook benen, billen, decolleté, kaaklijn en armen kunnen er stukken beter uit gaan zien. De Gentle Yag laser warmt de onderhuid op waardoor het aanwezige collageen zich sa mentrekt en dikker wordt. De huid krimpt en huidoverschot verdwijnt, wat een liftend re sultaat geeft. Door de behan deling wordt tevens de aan maak van nieuw (jong) colla geen gestimuleerd wat nog maanden na de behandeling tot verbetering leidt. Eindre sultaat: een stevigere, jongere huid met duidelijke lifting. Heel stimulerend is het me teen zichtbare resultaat met een constant vervolg nog maanden later. Wel dient men voor een optimaal resultaat uit te gaan vier tot vijf behan delingen. Een indicatie van de kosten: een gelaatsbehandeling komt op 300 euro, alleen de hals 195. Voor uitgebreidere info en/of contact zie ook www.lasercare.nu

de Faam | 2006 | | pagina 46