VAN DE REE brilmode bent u al klaar voor de vakantie? Zonneglazen op sterkte v.a. 33,-i Reservebril v.a. 70,- compleet Daglenzen v.a. 22,50 4 i dé Weekkrant De Faam Ondersteuningspunt Middelburg-West Speelgoedbeurs in 't Groentje Sint Laurens Tiende Pink-praise van gezamenlijke kerken Werk Kunstbende te zien in Borneo Zwakke Schakels Rommel voor Onda Scheepsbezoeker (m/v) Barmedewerker (m/v) Chauffeur (m/v) Woensdag 31 mei 2006 - Pagina 45 Kunst in Rammekens RITTHEM - Sinds vorige week vrijdag is in Fort Ram mekens Oog Oogt Oogst te zien, een expositie van de drie kunstenaars Bas van Damme, Douwe Buwalda en Bert van de Sluijs. "Elke bezoeker komt in principe voor het fort en wordt dan ge confronteerd met kunst", zegt Van Damme. "Iemand bekeek De strijdwagen en vroeg wat het voorstelde. 'Dat is kunst' zei een medewerker van het fort. Toen zei die man: 'Daar was ik al bang voor'." Voor wie niet objectief maar subjectief naar Oog Oogt Oogst kijkt, valt er echter heel wat te beleven. Van Damme: "Als je subjectief kijkt, geef je invulling aan wat je ziet." Om mensen daar de gelegenheid voor te ge ven, ontbreekt de uitleg bij de kunstwerken. In elke ruimte hangen banieren met afbeeldingen van gezich ten. Lichtgevende ogen staren bezoekers toe vanuit de nissen. De strijdwagen heeft voor som mige bezoekers iets mystieks en Degeurpotvan de hand van Van Damme roept bij sommigen een associatie met de dood op, door de ogen die op de pot ge schilderd zijn. Mensen hoeven hun 'objectieve ogen' niet thuis te laten. Dankzij een negen meter hoge peris coop, die de kunstenaars samen maakten, is door de schietgaten van het fort de Westerschelde weer te zien. Dat was eerder door de hoge dijk onmogelijk. MIDDELBURG - Het Wijkon- dersteuningspunt West aan de De Ruyterstraat 42 in Middel burg wordt zaterdag 10 juni ge opend door wethouder Albert de Vries. Na de opening om 9.30 uur is er een open dag in het pand. Ook is er een fietsroute door de wijk, langs de punten die de komende jaren gaan ver anderen. Vanuit het wijkonder- steuningspunt rijdt ook een paardentram naar zorgboerde rij Pitteperk in Koudekerke, waar een open dag is. SINT LAURENS - Peuterspeel- groep 't Groentje uit Sint Lau rens houdt zaterdag 10 juni een speelgoedbeurs in de peuter speelzaal aan de Ooststraat 2c. Tussen 9.30 en 11.00 uur is schoon, heel en veilig speelgoed te koop. Kinderen kunnen ge schminkt worden en grabbelen. Zelf speelgoed inbrengen kan ook. Informatie hierover is ver krijgbaar via'het telefoonnum mer 0118-639292. OOST_SOUBURG - De samen werkende kerken en geloofsge meenschappen van Souburg houden eerste Pinksterdag, 4 juni, een Pink-praise. Het the ma van deze tiende editie is 'liefde'. Er wordt veel gezongen en Foundation zorgt voor de muzikale begeleiding van het geheel. De praise is in de Goede Aarde aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg en begint om 19.00 uur. ■M&'l RITTHEM - Drie kunstenaars gaan de komende maanden de strijd aan met het 'prachtige maar weerbarstige' fort Rammekens bij Ritthem. Exposant Bas van Damme uit Middelburg: "Alles wordt aangetast door vocht en door sal peter in de muren. Wil je dat niet, dan moet je hier niet exposeren." Hij, Bert van de Sluijs en Douwe Buwalda wil den wél. "Het fort heeft schitterende ruimtes." Dankzij de drie kunstenaars is sinds kort de Westerschelde weer te zien vanuit het fort. Ze bouwden een negen meter hoge periscoop, zodat over de dijk heen gekeken kan worden. MIDDELBURG - Een selec tie uit het werk van de Kunst bende is te zien in pakhuis Borneo aan de Kuiperspoort 22 in Middelburg. Ruim 250 jongeren lieten 30 april hun talenten in verschillende kunstdisciplines zien tijdens de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende. Open op werkdagen van 13 tot 17 uur. VLISSINGEN - De gemeen teraad van Vlissingen be spreekt tijdens de vergade ring van donderdag 1 juni het raadsvoorstel Zwakke Schakels. Het voorstel is om in te stemmen met een land- waartse kustversterking als voorkeursalternatief voor Westduin. Voor de boule vards wordt nog nagedacht over een optie die meer bij de stad past. Het Walcherse plangebied van Zwakke Schakels loopt van Domburg tot Vlissingen. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid (Onda) uit Nieuw- en Sint loosland houdt zaterdag 3 juni een rommelmarkt. Tus sen 9.00 en 13.00 uur staan rond de Nederlands Her vormde kerk kramen met spullen en versnaperingen. Van de opbrengst worden nieuwe instrumenten en uniformen gekocht. Caring for seafarers around the world De Mission to Seafarers is een wereldwijde, oecumenische organisatie die zich inzet voor het wel zijn van zeevarenden. De organisatie is in zo'n 300 havens over de hele wereld actief. De Flying Angel Club (het zeemanshuis) in Vlissingen-Oost is de thuisbasis van de Mission to Seafarers in Zeeland. Deze club biedt diverse heel praktische faciliteiten aan zeevaren den, zoals telefoons, computers met e-mailmogelijkhe- den, een bar, een winkel en de wekelijkse kerkdienst op zondag. Maar ze zijn ook van harte welkom voor gees telijke en morele ondersteuning. Om ons werk goed te kunnen blijven uitvoeren zijn wij op korte termijn op zoek naar vrijwilligers, die zich onder andere in willen zetten als In deze functie bezoekt u bemanningen van schepen in de Vlissingse haven en staat u ze waar nodig met raad en daad bij. U verricht deze werkzaamheden vanuit een christelijke achtergrond en u wilt zich graag inzetten voor het welzijn van zeevarenden. Óm de functie van scheepsbezoeker goed te kunnen vervullen is het noodzakelijk dat u goed Engels spreekt. Wij zoeken bovendien vrijwilligers, die met name in de avonduren willen werken als in het zeemanshuis of als Eventuele onkosten worden vergoed. Heeft u belangstelling of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met: Jan Van Handenhove Waarnemend chaplain Mission to Seafarers Tel. 0118 - 467063 (alleen op donderdag bereikbaar) E-mail: jan.vanhandenhove@skynet.be of Ansko Heij, secretaris Mission to Seafarers. Tel. 0118 - 417146. E-mail: anskoheij@zeelandnet.nl <1 s° Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860

de Faam | 2006 | | pagina 45