V 30 KM-ACTIE TIJDENS STRAATSPEELDAG GEMEENTE STEUNT STARTERS OP KOOPWONINGMARKT NIEUWE SENIORENRAAD VOOR MIDDELBURG dé Weekkrant De Faam Straatspeeldag in Middelburg Horecaproject gaat door in 2006 Nieuwe glijbaan voor Julianabad Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 9 Heerlijk ouderwets spelen op straat zonder op verkeer te moe ten letten. Alle ruimte om op straat lekker met vriendjes en vriendinnetjes te kunnen spelen. Tijdens de Nationale Straatspeel dag op woensdagmiddag 31 mei krijgen de kinderen daar alle ruimte voor. Ook dit jaar wordt in samenwerking met de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) en een aantal straten in Middelburg de Nationale Straatspeel dag georganiseerd. De Straatspeel dag gaat in de meeste straten om 14.00 uur van start. De straten zijn versierd en er zijn allerlei straatspel letjes te doen. De volgende straten nemen deel: Willem Arondeusstraat, Prins Hendrikstraat, Noordweg, Piet Heinstraat en Van Cittersstraat (Sint Laurens). Voor meer informatie over de Nationale Straatspeeldag kunt u con tact opnemen met Stichting Welzijn Middelburg, Cindy Weerepas, tele foonnummer 62 90 04. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail' naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De afgelopen maanden zijn in heel Middelburg 30 km-zones ingevoerd. Tijdens de straat speeldag op woensdag 31 mei wordt extra aandacht gevestigd op de nieuwe maximumsnelheid. In alle wijken is de maximumsnelheid tèruggebracht van 50 naar 30 km per uur. Alleen op de belangrijkste ontsluitingswegen blijft de oude maxi mumsnelheid van kracht. Uiteraard werden de nodige fysieke maatrege len getroffen, zoals het plaatsen van 30 km-poorten. Om de inrichting van wegen en straten en de campagne 'gewoon 30' af te ronden, ontvangen alle inwoners van Middelburg binnen kort een nieuwsbrief over de werk zaamheden. Op 31 mei rijdt er 's middags een ouderwetse schoolbus door de nieu we 30 km-zones. Onderweg brengt de bus een bezoek aan de straten waar de Straatspeeldag gehouden wordt. Dat zijn in elk geval de Noordweg, de Prins Hendrikstraat, de Van Cittersstraat (Sint Laurens), de Piet Heinstraat en de Willem Aron deusstraat. Het gezelschap dat in de bus zit, deelt ballonnen en folders uit aan de spelende kinderen en hun ouders. Om 15.30 uur stopt de bus op de Markt. Daar wordt de inrichting van 30 km-zones feestelijk afgeslo ten met djembéspelers en een clown. Om bewoners nog eens te wijzen op het belang van 30 km, woeden er kennistests, kleurplaten en bierviltjes uitgedeeld. Ook geeft wethouder Frank Streng om 16.00 uur de aftrap voor de kliko-actie. Kliko-actie De 30 km-zones zijn gereed. Maar nu begint het pas! Of we straks kunnen spreken van een veilig en leefbaar Middelburg hangt namelijk sterk af van de manier waarop inwoners zich gedragen in het verkeer. Om veilig weggedrag te bevorderen, blijft de politie regelmatig controleren in de wijken. Daarnaast organiseert de gemeente een kliko-actie. Een keer per week wordt in elke wijk de zwarte of groene bak buitengezet. Als op elke bak een sticker zit met een bord '30', worden voorbijrijdende automobilisten nog eens herinnert aan de maximumsnelheid in de straat. Alle inwoners van Middelburg ontvangen binnenkort een grote stic ker om op de klikobak te plakken. De gemeente Middelburg daagt u uit om de kliko en uiteraard de sticker in het bijzonder, op een opvallende, gekke of artistieke manier te laten opvallen. Meer informatie over de stickeractie staat in de folder die binnenkort ver spreid wordt. Waarom 30? De remweg bij 30 km/uur is veel kor ter dan wanneer u 50 km/uur rijdt. Dus kunt u makkelijk stoppen voor bijvoorbeeld een kind dat plotseling de straat oversteekt. De gevolgen van een ongeluk bij een snelheid van 30 km/uur zijn veel min der ernstig. 5% van de voetgangers die worden aangereden met 30 km/uur overlijdt. Bij een snelheid van 50 km/uur bedraagt het dodental 45%! Vorig jaar is in Middelburg het horecaproject van start gegaan. Controles op het gebied van geluid en de bouw- en veiligheids voorschriften blijven ook in 2006 noodzakelijk. Het horecaproject houdt in dat gemeenteambtenaren samen met de brandweer en andere handhavingpart- ners op pad gaan om milieu, bouw- en veiligheidsvoorschriften te controleren bij horecalocaties. Daarbij wordt onder andere gekeken naar de brand veiligheid, het aantal bezoekers en milieuvoorschriften zoals geluid en afvalwater. Het project is een onderdeel van het Middelburgs horecabeleidsplan. In dit plan wordt veel aandacht besteed aan het geluid. Het geluid wordt bij de con troles meegenomen in relatie tot de klachten die in horecagebieden bekend zijn. Aan festiviteiten zoals WK voetbal wordt dit jaar extra aandacht besteed. Het horecaproject is inmiddels zo ver gevorderd dat een aantal horeca ondernemers door de gemeente per soonlijk benaderd zullen worden. Met deze ondernemers wordt de regelge ving goed doorgenomen en waar nodig worden afspraken gemaakt hoe beter met het geluidsaspect kan worden omgegaan. Er wordt dan inge gaan op de eisen die zijn of nog wor den gesteld over onder andere geluidsbegrenzers, isolatie en het hebben van een geluidssluis. Het zijn eisen die voor een horecaondernemer niet altijd prettig overkomen, maar onontkoombaar zijn om in onze binnenstad het wonen en recreëren in goede harmonie samen te laten gaan. Het is dringen bij de nieuwe glijbaan van het Julianabad. Met mooi weer maken de kinderen volop gebruik van de baan. Ook zin in een frisse duik? Er kan dan iedere dag, behalve op zon- en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 9 september. Voor meer informatie over het zwem bad kunt u bellen met telefoonnum mer 60 13 99. De gemeenteraad van Middel burg stelt 200.000 euro beschik baar om startende jonge huis houdens en doorstromers de mogelijkheid te bieden onder bepaalde voorwaarden een huis te kopen. Het gaat om een goed kope lening van een extra bedrag tegen een zeer lage ver goeding aan rente en aflossing, afhankelijk van de loonontwikke ling van de starter. Onder de huidige marktomstandighe den is het kopen van een woning voor veel startende jonge huishou dens en doorstromers moeilijk. De gemeente Middelburg gaat deze doelgroepen ondersteunen door het invoeren van de Startersregeling van het Stimuleringsfonds Volkshuisves ting Nederlandse gemeenten (SVn). Deze regeling overbrugt in de vorm van een goedkope hypotheek het ver schil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de star ter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek garantie. Na één jaar wordt de uit voering van de regeling geëvalueerd en afhankelijk van de uitkomsten wordt de regeling al dan niet voort gezet. Wie komt voor de regeling in aanmerking? De volgende voorwaarden zijn van toepassing om voor een goedkope lening in aanmerking te komen: u bent in Middelburg woonachtig en verblijfsgerechtigd; en u bent meerderjarig, maar niet ouder dan 34 jaar; u bent op het moment van de aan vraag minimaal een jaar inwonend; of u woont minimaal een jaar zelf standig in een huurwoning; of u woont minder dan een jaar zei standig in een huurwoning en u bent daarvoor minimaal een jaar inwonend geweest. In het geval u in een huurwoning woont en voor de regeling in aanmerking wilt komen, moet u de huurwoning ook daad werkelijk vrij maken voor nieuwe verhuur. De regeling is dus niet bedoeld voor de aankoop van uw huidige huurwoning. De maximale lening bedraagt 30.000 euro en moet worden ingezet voor het verwerven van een nieuwe of bestaande koopwoning in de gemeente Middelburg, waarvan de kosten voor het in eigendom verkrij gen van de woning niet hoger zijn dan 180.000 euro. Hoe kan de lening worden aangevraagd? Om in aanmerking te komen voor een lening moet je uiteraard voldoen aan bovenstaande criteria. Vanaf 12 juni zijn op het stadskantoor formulieren beschikbaar om een lening aan te vragen bij het SVn. De gemeente toetst of je voor een lening in aan merking komt, maar de SVn verzorgt de verdere afhandeling van de proce dure. De aanvragen worden in volgorde van binnenkomst behandeld en zodra het maximum van 200.000 euro is bereikt worden geen nieuwe leningen meer verstrekt. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht op het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte of bel 67 50 00. Dinsdag 16 mei werd er afscheid genomen van vijf leden en zijn de nieuwe leden van de Senioren raad Middelburg (SrM) benoemd. De tweede Seniorenraad in Middelburg is begonnen aan een zit tingsperiode van vier jaar. .Van de eerste raad blijven er twee leden, de heren J. Flikweert en C. Wage, zitten. De vijf nieuwe leden zijn: de. dames C. Knigge en A. van Rooij en de heren C. Veldkamp, J. Moonen en P. Fransen. De seniorenraad geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente en organisaties, zoals zorgaanbie ders en welzijnsinstellingen. Zij doen dit om de behoeften van de Middelburgse senioren zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen in het gemeentelijk beleid. De nieuwe seniorenraad gaat zich met verschil lende onderwerpen bezig houden. Zo zullen de invoering Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo), de rea lisatie van de woonservicezones en seniorenwoningen in de binnenstad, de nota Ouderenbeleid en de uitvoe ring van het project 'Veilige linten' de komende tijd op de agenda staan. Meer informatie op www.senioren- raadmiddelburg.nl

de Faam | 2006 | | pagina 9