OVERHEDEN BLIJVEN ACHTER N57 STAAN PROVINCIE ALERT OP BORDEN HET WOORD AAN RAADSLID RON BIELOK Stadskantoor dicht Wijzigingen in ophalen huisvuil Hof van Tange en parkeerkelders gesloten Wijkopruimdag in Nieuw-Middelburg Informatieavond studentenhuisvesting Koestraat De afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft vori ge week uitspraak gedaan over de beroepen tegen het bestem mingsplan N57 van de gemeente Veere. De Raad van State heeft de bezwaarmakers ten aanzien van de luchtkwaliteitsnormen en het belang van een goede wind vang bij Molen de Hoop in het gelijk gesteld. De beroepen op alle andere bezwaren zijn onge grond verklaard. Ondanks dat heeft de Raad van State het GS- besluit tot goedkeuring van het bestemmingsplan vernietigd. De betrokken overheden blijven ach ter het nut en de noodzaak van de N57 staan. Zij gaan de uitspraak nader bestuderen en bekijken welke vervolgstappen er genomen moeten worden voor de aanleg van de aange paste N57. Zij hopen hierover binnen enkele maanden duidelijkheid te kun nen geven. De beroepen die de Raad van State ongegrond heeft verklaard, gingen met name over de geldigheid van de MER (Milieu Effect Rapportage), het nut en de noodzaak van de weg, de verwachte verkeersintensiteiten (vrachtverkeer), aantasting van de natuur (Habitatrichtlijn en flora en fauna), de verkeersveiligheid en de geluidsoverlast bij en de bereikbaar heid van Molen de Hoop bij Serooskerke. Luchtkwaliteit De Raad van State oordeelde dat Gedeputeerde Staten van Provincie Zeeland het bestemmingsplan Veere op basis van het Besluit Luchtkwaliteit 2001 in februari 2005 niet had mogen goedkeuren. De grenswaarde voor de zogenaamde zwevende deel tjes in de lucht (het fijn stof) wordt te vaak overschreden op het Veerse deel van de N57. Inmiddels is er een Besluit Luchtkwaliteit 2005. Hierin staat onder meer dat - in tegenstel ling tot het Besluit 2001 - zeezout (dat van nature in de lucht zit) mag worden afgetrokken van het aspect fijn stof. Volgende stappen bepalen De huidige N57 op Walcheren is onveilig voor het verkeer, veroorzaakt overlast voor omwonenden door files en opstoppingen en vormt een knel punt voor de doorstroming van het verkeer op Walcheren. De aange paste N57 vormt een oplossing voor deze problemen. Voor de betrokken overheden genoeg reden om zo snel mogelijk te bekijken welke stappen nu genomen moeten worden. Het is nog onduidelijk wat de consequenties zul len zijn voor de planning van de aan passing van de N57, maar het stre ven blijft dat de aanleg in 2007 kan beginnen. De Rijksweg 57 De N57 is een samenwerkingsproject van Rijkswaterstaat Zeeland met Provincie Zeeland, gemeenten Middelburg en Veere, waterschap Zeeuwse Eilanden en ProRail. De aan gepaste N57 op Walcheren loopt vanaf de Rijksweg A58 bij Nieuw- en Sint Joosland langs de noordoostkant van Middelburg, via Serooskerke naar Vrouwenpolder. De weg kruist in Middelburg via een aquaduct het Kanaal door Walcheren. De planning is dat de aangepaste N57 uiterlijk in 2010 klaar is. Kijk voor meer infor matie op de website www.rijks- weg57.nl. Het stadskantoor is op Hemelvaarts dag (25 mei) en op vrijdag 26 mei gesloten. Maandag 29 mei is het kantoor weer vanaf 8.00 uur open. Ook op maan dag 5 en dinsdag 6 juni is het kan toor in verband met Pinksteren geslo ten. r In verband met Hemelvaartsdag en Pinksteren zijn er wijzigingen in het ophalen van het huisvuil. Op donderdag 25 mei wordt geen afval opgehaald. De vuilniswagen komt een dag later op vrijdag 26 mei bij u langs. Het huisvuil van maandag 5 juni wordt in verband met tweede pinksterdag niet opgehaald. Het afval van die dag wordt twee dagen later op woensdag 7 juni opgehaald. Voor beide dagen wordt gevraagd het huisvuil voor zeven uur 's ochtends buiten te zetten. U vindt de gewijzig de data ook op de afvalkalender. Het evenementenseizoen is weer begonnen. De evenementenbor den in het buitengebied nemen weer toe. Deze borden mogen niet buiten de bebouwde kom worden geplaatst en zijn alleen toegestaan onder bepaalde voor waarden op het evenemententer rein. Dit jaar is de provincie Zeeland extra alert op overtredingen van de Landschapsverordening Zeeland 2001 betreffende evenementenbor den. Borden, vlaggen en spandoeken waarop evenementen worden aange kondigd, mogen in het buitengebied alleen worden geplaatst'op de plaats waar het evenement wordt gehou den. Het buitengebied is dat gebied dat volgens de Wegenverkeerswet buiten de bebouwde kom ligt. Plaatsing mag maximaal twee weken van tevoren. Vervolgens moeten de borden en ander materiaal een week na het evenement weer weg zijn. De borden en spandoeken mogen niet hoger zijn dan 2,50 meter en mogen geen bedrijfsreclame bevatten van bijvoorbeeld sponsors. Op andere plaatsen buiten het evene ment om zijn borden, vlaggen en spandoeken verboden. Wanneer deze toch worden geplaatst, zal voor de overtreding een proces-verbaal worden opgemaakt. Voor het houden van evenementen is over het alge meen een vergunning van de gemeente noodzakelijk. Voor meer informatie kunt u bellen met medewerkers van de provincie Zeeland, mevrouw E.C. Zonnevylle, telefoon 63 11 71 of mevrouw W. Maljaars, telefoon 63 17 26. Informatie over handhaving kan inge wonnen worden bij mevrouw A.C. Nagelkerke, telefoon 63 10 70. Circus Malford komt naar Middel burg. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwen, cir cusvoorstellingen en opruimen afgesloten van woensdag 24 tot en met zondag 28 mei. Houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tij delijke afsluiting van dat plein door de gemeente ingelicht. Voorstelling en zijn er van donderdag 25 tot en met zondag 28 mei. parkeerkelders De parkeerkelders zijn op Hemel vaartsdag (25 mei) en op tweede pinksterdag (5 juni) gesloten. Aandacht voor de jeugd is voor mij topprioriteit nr. 1 Met dit aandachtspunt in een spran kelend coalitieakkoord zijn we begon nen aan de raadsperiode 2006- 2010. In Nederland doen 429 van de 458 gemeenten het beter dan Middelburg volgens het onlangs uitgebrachte rapport "Kinderen in Tel". Niks borst- kloppen dus, maar flink achter de oren krabben. Ook op het gebied van speelruimte voor de jeugd scoort Middelburg nog steeds onder de maat. Zelfs Minister Dekker heeft nu een oproep gedaan aan de gemeen ten om hun verantwoordelijkheid te nemen op dit beleidsterrein. Leg daarnaast de oproep van een raads fractie om meer sprankelplekken en de beloftes in de diverse verkiezings programma's van de politieke partij en en dan kan het bijna niet meer stuk. Speelruimtebeleid is een onder schat beleidsterrein maar is toch van wezenlijk belang voor het leggen van sociale contacten en een sterk wapen in de strijd tegen overgewicht. Zonder samenspel wordt samenleven wel erg moeilijk. Spelen is een kin derrecht bij uitstek en de gemeente speelt een belangrijke rol in de ver wezenlijking van dit recht. Het in maart 2003 ingediende initia tiefvoorstel van de PvdA voor een nieuw speelruimtebeleid heeft de basis gelegd voor een nieuw in te zetten koers. Toch krijg ik de indruk dat het onderin de bureaulade is terecht gekomen. Zelfs op de websi te van de gemeente is er niets over terug te vinden. Hoog tijd voor een reanimatievoor- stel in de vorm van een concreet speelruimteplan met bijbehorende middelen om er uitvoering aan te geven. En liefst met meetbare en afrekenbare doelen. Dat is de enige manier om als raad controle te kun nen uitoefenen op de besluitvorming. Wat mij betreft kunnen er dan ook niet genoeg sprankelplekken of spel- aanleidingen komen. De openbare ruimte in Middelburg schreeuwt er om want het ontbreekt veelal aan gezelligheid. Laten we in dat verband maar eens een voorbeeld nemen aan onze zui derburen. In steden als Luik en Hasselt wordt aangetoond dat het anders, mooier en veel gezelliger kan. Al deze uitgangspunten staan aangegeven in het initiatiefvoorstel van de PvdA. Het college kan er zo mee aan de slag. Dan wordt Middelburg misschien ooit nog eens die sprankelende kindvriendelijke stad in Zeeland. Ron Bielok PvdA fractie ronbielok@zeelandnet.nl Op vrijdag 2 juni is het wijko pruimdag in Nieuw-Middelburg. Gemeente, Woongoed, Stichting Welzijn Middelburg, politie en bewoners slaan de handen ineen door de wijk schoon te maken en verwilderd groen en losliggende bestrating aan te pakken. Leerlingen van de De Uilenburch ruimen het zwerfvuil in de omge ving van de school op. In samenwerking met Woongoed Middelburg wordt er een voortuin enactie gehouden. Op deze manier doen de wijkbewoners hun best om hun straat te verfraaien. Tussen 9.30 en 11.30 uur is het mogelijkheid klei ne hoeveelheden grof vuil aan te bie den zoals, meubels of bruikbaar hout. Dus geen puin, asbest, groot tuinafval of chemisch afval. Alle bewoners krij gen een brief in de bus met het pro gramma van de dag. Om alles in goede banen te leiden en deze opruimdag te doen slagen zijn er nog vrijwilligers nodig. Steun deze dag en geef u op als vrijwilliger bij Bram van Houte van de gemeente Middelburg, telefoonnummer 67 57 88. Op woensdag 31 mei is er een informatiebijeenkomst over stu dentenhuisvesting aan de Koestraat in het voormalig kan toor van Rijkswaterstaat. De bij eenkomst wordt gehouden in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 en begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt infor matie verstrekt over de plannen, werk zaamheden en tijdsplanning. Woongoed Middelburg zal het een en ander vertellen over de beheersmaat regelen die worden getroffen om eventuele overlast voor de buurt te voorkomen. De bewoners van de Koestraat en directe omgeving heb ben al een uitnodiging ontvangen. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Vanaf 19.30 uur is het stadskantoor aan de zijde van de benzinepomp geopend.

de Faam | 2006 | | pagina 8