Plezierig Ondernemen en Subliem Wonen onder één dak WBNÊM II WÈÊBÊÊÊÊÊÊÊ I 3 i EdisónParft Bos tegen overlast Gids over Zeeuwse Zilte Zaligheden a SinkeKomejan Sea You bij Neeltje Jans Weekkrant De Faam ison Welkom op de verkoopmanifestatie zaterdag 27 met en zaterdag 10 juni Luxe woon/werkviila's op unieke locatie i bijzondere i werken gerealisec 30 Riante woon/werkpanden op zeer royale grondkavefs in een parkachtige setting vormen samen een aantrekke lijke, dynamische omgeving waar het ook goed werken is. En andersom! Wilt u meer weten over deze nieuwe woon/werkvorm op deze bijzonder locatie, neem dan contact op met: Eerste fase nu te koop; Woon/werkvilla's direct aan het .water! Prijzen v.a. 406.000 v.o.n. excl. BTW. Vraag uw accountant naar de mogelijkheid de BTW zowel zakelijk als privé terug te vorderen. f www.sinke.nl www.edisonpark.nl Tel. 0118 - 62 00 62 w~ 1 Project voor samenhang in de buurt Middelburg krijgt buurtbemiddelaars Kennismaken met aanbod van OU IKamer voor de echte fan Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 35 modeiviiia op locatie fenergieweg Vtesingeru van 1100 -14.00 uur. BEDRIJFSMAKELAARS Type Waterfront riant Type Delta Design .i Type Waterfront «i Vtl 5 5INGEN door ellen de vriend VLISSINGEN - Stichting Palladium begint in het Middengebied in Vlissingen met het Buurt Onderwijs en Sport (BOS) project. Dit moet de sociale samenhang en de samenwerking in de buurt verbeteren. Het BOS-project richt zich voor al op meer betrokkenheid van kinderen en jongeren bij wij kontwikkelingen. Overlast zal daardoor moeten afnemen om dat jongeren zich medeverant woordelijk gaan voelen voor de openbare ruimte. "We begin nen met de jeugd en hopen zo ook de ouders te bereiken", zegt Gwendoline Visser, consulente leefbaarheid van Palladium. Gezonder leven en problema tisch gedrag terugdringen is ook een doel van het project. "We willen een jeugdwijkteam op richten en deze jongeren overal bij betrekken. Dit jeugdwijk team bestaat uit zevenentwintig kinderen: negen van elk van de drie scholen uit het Middenge bied. Onder leiding van een projectleider gaat het jeugd- team aan de slag om eigen (speel)plekken in de wijk te re aliseren, evenals sport- en an dere activiteiten." Palladium gaat samenwerken met het sportbuuitwerk in het Midden gebied. Het jeugdwijkteam krijgt een budget van 26.000 euro voor de coördinator en het creëren van de wensen van het jeugdwijk team. Een extra bedrag van 3.000 euro is gereseiveerd voor een speelcontainer in de wijk. "Vanuit de speelcontainer wordt speelgoed uitgeleend en moeten kinderen als tegenpres tatie klussen doen", legt Visser uit. Zij verwacht dat de speel container in september open gaat. Het BOS-project gaat om te beginnen vier jaar duren. MIDDELBURG - Een buren ruzie kan het woonplezier behoorlijk verpesten. Kleine irritaties kunnen fors uit de hand lopen. Een onpartijdi ge buurtbemiddelaar kan dan hulp bieden. Middel burg werft binnenkort vrij willigers, die in september aan de slag gaan. De ge meente zoekt naar wijk- en buurtbewoners met goede sociale vaardigheden en die onbevooroordeeld naar an deren kunnen luisteren. Zij krijgen in juni een training aangeboden en worden ver volgens enkele uren per maand ingezet, op door hen zelf te plannen tijden. Verder is er een vaste begeleider van het project en zijn er uitwis selingen met collega-bemid delaars. Aanmelden bij Paul Tijssen: 0118-629004. VLISSINGEN - Provinciaal Steunpunt Zeeland van de Open Universiteit laat don derdag 1 juni in Vlissingen belangstellenden kennisma ken met het onderwijsaan bod van de Open Universi teit. Studenten van de Open Universiteit vertellen bezoe kers van de infoavond over hun ervaringen. Mensen kunnen vragen stellen en er is een presentatie met infor matie over het aanbod. Bi; de Open Universiteit zijn op leidingen te volgen op aller lei gebied. De infoavond be gint om 19.30 uur. Hf steunpunt bevindt zich i het gebouw van de Hog< school Zeeland aan de E< sonweg 4 in Vlissingen. ni MN/ r,_ VLISSINGEN - De Blofkamer D/RO0M in Grand Hotel Arion aan de Boulevard Bankert in Vlissingen werd gisteren geopend. Al voor de opening was er veel belangstelling voor- overnachtingen in de kamer, foto lex de meester door martdn den hollander MIDDELBURG - Mosselen, oesters, kreeft, garnaal, tong, lamsoor en zeekraal. Of kort om: Zeeuwse zilte zalighe den. Daarover gaat de nieu we almanak Zalig... die sinds deze week bij de Zeeuwse VWs en horecage legenheden te koop is. Onder het motto Zeeland, je proeft het verschü, geeft het boek je informatie over restaurants die de Zeeuwse zilte zaligheden op het menu hebben staan, over vis- speciaalzaken en over hoe men sen thuis een zalig zilt maaltje op tafel kunnen toveren. 'Kook de kreeft onge veer tien minuten. Halveer de kreeft over langs met een scherp mes.' De almanak behandelt de visserij vroeger en nu en de zilte zaligheden stuk voor stuk. Bij de tekst zijn mooie foto's afgedrukt. Een vrouw in Zeeuwse kleder dracht is druk bezig aan een tafel .vol garnalen. Een paar pagina's verder haalt een visser een grote kreeft uit het net. 'Oosterschelde- kreeften zijn volgens kenners lek kerder, iet zoeter dan de Canade se', weet de almanak te melden. Verder is er kort aandacht voor schol, kabeljauw, wijting tarbot, In het boekje is van alles over de Zeeuwse Oosterscheldekreeft na te lezen, foto ellen de dreu krukels, kokkels en mesheften. Ook biedt de almanak een over zicht van evenementen als ha vendagen, mosselfeesten en Smaek van Zeêland. In de alma nak zijn de gegevens te vinden van ruim driehonderd Zeeuwse restaurants die de zilte zalighe den bereiden. Het boekje kost 2,50 euro. VROUWENPOLDER - De kunstexpositie Sea You opende afgelopen vrijdag bij WaterLand Neeltje Jans in Vrouwenpolder. In Sea You lieten de kunstenaars zich inspireren door het wa ter, de zee, de kust of het Zeeuwse landschap. Het resultaat is ruim vijftig et sen, batikdoeken, zeefdruk ken en acryl op linnen en papier. Er zijn gemengde technieken gebruikt en er zijn wat beeldhouwwerken met het thema te zien. De expositie is een initiatief van de Zeeuwse Kunst kring. De werken hangen tot eind oktober.

de Faam | 2006 | | pagina 35