ik Hoe zit het nu écht met de huren www.beleefhetwk.nl samen met dé Weekkrant Stier dé Weekkrant De Faam Horoscoop De selecties zijn bekend! Voor de voetbalkenner is dat uiteraard nuttige informatie bij het voorspellen van het WK-verloop. Van de vele pools die Nederland inmiddels rijk is, is die van www.beleefhetwk.nl veruit de grootste en leukste. Deze wordt dan ook met de dag populairder. Deel name is gratis en je kunt er prachtige prijzen mee winnen... Het WK voetbal begint op www.beleefhetwk.nl, samen met dé Weekkrant! Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 27 Ram Dit wordt een gezellige week met veel drukte om u heen. Een financiële tegenvaller zit u dwars. Dat is iets waar u niet op had ge rekend. Een gezellige dag met familie en vrienden maakt veel goed. Tweelingen Uw betrouwbaarheid komt tegen het eind van de week goed van pas. Het is van be lang dat u werkt aan uw neiging om aan teamwerk te ontkomen. Er is kans op wat on weer en bliksem, maar u weet hoe u daar tus sendoor moet zeilen. jA Kreeft U wilt veel tegelijk en u popelt om aan de slag te gaan met uw plannen. U blaakt van energie. Wees niet te scherp in conflictsitu aties, u kunt wel eens erg snel zijn met woor den. Een zakelijk voorstel moet u goed over wegen. l'-j Leeuw Een gebeurtenis in huis gooit roet in het eten. Dat had u niet verwacht, u dacht uw zaakjes zo aardig onder beheer te hebben. U hebt behoefte aan sociaal verkeer, maar even geen zin in gezeur en gedoe. Probeer het ge woon in goede banen te leiden. Maagd U kunt een oud plan gaan afwerken dat al geruime tijd klaarligt en waar u uw vol le aandacht bij moet houden. Daar is het een U bent in een energieke periode en u gaat veel tot stand brengen. In uw gedrevenheid om zaken te regelen kunt u belang rijke dingen over het hoofd zien. Uw vrije tijd blijft een knelpunt, u kunt u moeilijk echt goed ontspannen. bijzonder goede week voor. Ga door met uw plannen en houd de touwtjes stevig in han den. Hjto Weegschaal Het is verstandig u niet te laten leiden door uw emoties op dit moment. Er komen onverwachte reserves beschikbaar. Deze week is een goede week om een paai" dingen aan te pakken en tot een goed einde te bren gen. f'^v. Schorpioen U heeft uw zaken heel aardig op een rijtje. Het is maar het beste als u alles over uw kant laat gaan en met een vriendelijk gezicht uw eigen planning afmaakt. Anderen schake len u graag in, maar ze hebben u voor hun kleine probleempjes eigenlijk niet nodig. Boogschutter U ondervindt tegenwerking van ie mand van wie u dat helemaal niet verwacht. Kijk vooruit en bekijk het leven van de opti mistische kant. U bent wat moe en u zou u het liefst een heel weekend terugtrekken. Ge woon doen. Steenbok U hebt goede vrienden en u oogst suc cessen in uw werk, uw inspanningen hebben resultaat. U kunt tevreden zijn. Er staat u iets verrassends te wachten. P W'3. 'v- U bent aan het nasudderen over iets dat in het verleden is gebeurd. U wordt er zelf zo nu en dan helemaal gaar van. Kijk eens met een tevreden gevoel terug op de afgelopen periode. Een ontmoeting kan uitlopen op vriendschap. Vissen U heeft in uw omgeving met erg uit eenlopende karakters te maken. Dat valt u zo nu en dan zwaai", ook al is er meestal veel le ven in de brouwerij. U heeft nogal wat te re gelen, maar als u gewoon doorgaat en uzelf blijft loopt alles op rolletjes. Waterman l ^r\ I WKlEZEflSPOOL competitie met vrienden of collega's. Maar www.beleefhetwk.nl heeft nog meer te bieden! Je leest er het laatste WK nieuws, columns en je kunt er al jouw oran jeartikelen bestellen. dé Weekkrant geeft via www. beleefhetwk.nl ook kaarten weg voor Nederland - Mexico op 1 juni. Kijk voor meer info op de website! i Tip: maak binnen de lezerspool een eigen team aan en speel je eigen I i Er is de laatste tijd veel geschreven en gesproken over het nieuwe huurbeleid van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Aanleiding voor een gesprek met Martijn van Baarsen, voorlichter van het ministerie, waarin hij aangeeft wat er nu écht gaat ver anderen. Zowel nu als per 1 januari 2007. Zittende huurders en mensen met een huurtoeslag blijven de komende jaren beschermdook na 2010. Waarom nieuw huurbeleid De woningmarkt zit op slot. Dit komt doordat er te weinig keus is aan nieuwe en passen de woningen. Huurders ver trekken niet naar een grotere of beter gelegen woning, zelfs wanneer ze zo'n duurdere woning kunnen betalen. Dit komt doordat er te weinig woningen beschikbaar zijn, en daardoor hebben starters op de woningmarkt nauwelijks kans op een huis. Wat gaat VROM daaraan doen Het nieuwe huurbeleid kent twee belangrijke uitgangs punten. Huurders blijven waar nodig beschermd, maar de woningmarkt wordt in beweging gebracht. Er wor den vóór 2010 ruim 445.000 nieuwe woningen gebouwd. Ook moeten oude wijken aan trekkelijker worden gemaakt. Dat doet het ministerie van VROM door gelden beschik baar te stellen om nieuwe woningen in oude wijken te kunnen bouwen en oudere woningen te renoveren. Dat geeft de woningmarkt meer lucht. Daarnaast moet het voor investeerders aantrek kelijker worden om in huur woningen te investeren. Dat vraagt om een betere verhou ding tussen prijs en kwaliteit. Woningen met een hogere kwaliteit kunnen een extra huurverhoging krijgen. Wat gaat voor huurders veranderen Voor de meeste huurders (75%) verandert er weinig tot niets. De belangrijkste wijzi gingen op een rijtje. Per 1 juli aanstaande is er alleen de normale jaarlijkse huurverhoging van maximaal 3.2%. Per 1 januari 2007 kan er voor huurders die op betere locaties in kwalitatief betere woningen wonen (woningen met een hogere WOZ-waarde), een extra huurverhoging volgen van maximaal een half pro cent. Het gaat hier om maxi maal 10% van de huurders. Voor mensen met een huur toeslag geldt dit echter niet. Zij blijven beschermd. Huurders die wel een kleine verhoging krijgen, zullen dat vóór 1 november 2006 te horen krijgen van hun ver huurder. Bescherming blijft Zittende huurders en mensen met huurtoeslag blijven beschermd, ook na 2010. Huurders in het overgangs gebied betalen maximaal 1% hogeFe huur. Bovendien geldt hier een maxi maal huurplafond. Er wordt in 2008 en in 2010 gekeken of er voldoende woningen in de regio zijn bijgebouwd en er weer sprake is van ruimte om te kiezen. Nieuwe huurders die meer kwaliteit willen, zullen ook meer betalen. Voor huur ders die liever een voor hen beter betaalbaar huis willen, blijft 75% van de voorraad huizen gereguleerd. Mensen hebben zodoende de kans om te verhuizen als ze anders willen wonen, met als gevolg dat er meer betaalbare wo ningen beschikbaar komen voor starters. Per 1 juli aanstaande is de normale jaarlijkse huurverhoging maximaal 3.2%. Wilt u nu al weten of er voor u wel of niet wat verandert? Kijk dan op www.vrom.nl of bel gratis 0800-8051. U kunt uw vragen ook stellen aan de Huurcommissie. De Huurcommissie is bereikbaar op telefoonnummer 0800-4887243. U kunt schrijven naar Postbus 16495, 2500 DL Den Haag of de website www.huurcommissie.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 27