Verhuizen? De hypotheek mag mee! dé Weekkrant De Faam Last Supper bij Survivorsland Famijieopstellingen Waterpartijen kijken Hypotheken... veel wordt erover gezegd en verzucht. Het is voor de meeste mensen nou niet het meest boeiende aspect van hun leven. Toch is het een aspect dat onlosmakelijk is verbonden met een deel van het leven dat de mees te mensen wel bekoort: wonen! Veel mensen veranderen regelmatig van woonom geving. Een nieuw huis, nieuwe mogelijkheden. En... ook een nieuwe hypotheek? Een hypotheek is niets meer en niets minder dan een contract. Een contract dat betrekking heeft op een bepaalde woning en op de lening die voor dat pand werd afgesloten. Het contract is dus specifiek gebonden aan het betreffende pand. Als de woning verkocht wordt, loopt het contract automatisch af en moet de lening worden afgelost Voor mensen met een hypo theek met een lage rente of met andere gunstige voorwaarden zou dat heel spijtig zijn. Voor het nieuwe huis moet immers weer een nieuwe hypotheek worden afgesloten. Bij een nieuwe overeenkomst ben je dan je gunstige condities uit de oude overeenkomst kwijt. Gelukkig komen veel geld- verstrekkers hieraan tege moet met de mogelijkheid om de hypotheek "mee te verhuizen". Dat moet je natuurlijk niet al te letterlijk opvatten. Er wordt in principe een nieuw contract afgesloten, maar de gunstige voorwaarden van je oude overeenkomst worden verwerkt in de nieuwe. De oude rentevast periode en het oude rentepercentage kun je meenemen, maar gel den natuurlijk alleen tot de hoogte van je oude hoofd som. Wanneer de nieuwe hoofdsom hoger is, worden voor het aanvullende bedrag nieuwe voorwaarden afge sproken. Mocht het zo zijn datje oude hypotheek helemaal niet zo gunstig was, dan sluit je natuurlijk een hypotheekcon tract af waarin niets van de oude voorwaarden is terug te vinden! De geldverstrekkers hante ren niet allemaal dezelfde, regels als het gaat om het meeverhuizen van de hypo theek. Er zijn er zelfs die de verhuisregeling helemaal niet kennen! Andere aan bieders zijn juist weer heel soepel. Verschillen tussen de ban ken duiken ook op als het gaat over de maximale peri ode die tussen de twee hypo theekcontracten mag zitten. Stel je voor dat je nieuwe huis later beschikbaar komt dan je aanvankelijk dacht. Je moetje oude huis al overdra gen en overbrugt de periode tijdelijk in een huurwoning. Het "meeverhuizen" van je hypotheek kan dan alleen als binnen een beperkt aantal maanden het nieuwe contract wordt getekend. Hoe de maatstaven door de diverse geldverstrekkers worden toegepast, kan haar fijn uit de doeken worden gedaan door een onafhan kelijk hypotheekadviseur, zoals de adviseurs van De Hypotheken Deze hypo theekdeskundigen kennen de hypotheken, de voorwaar den en de regelingen van de vele geldverstrekkers. Ook kunnen zij je precies voorrekenen of het voorde lig is om van een eventuele verhuisregeling gebruik te maken. Het is aan te bevelen om al in een vroeg stadium eens van gedachten te wisselen met een hypotheekadviseur. Je weet dan precies waar je aan toe bent bij de eventuele verhuizing. Bovendien kan hij of zij de aanvraag voor de verhuizing van de hypo theek voor je regelen. Zelf hoef je dan alleen nog maar te denken aan de ver huizing van je spulletjes....! Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 25 Nieuwe afdeling KBO DOOR MART1JN DEN HOLLANDER VLISSINGEN - De Katholie ke Bond voor Ouderen (KBO) heeft sinds vandaag, woensdag 24 mei, een nieuwe afdeling in Vlissin- gen. De oprichting was vanmiddag in Zorgcen trum Ter Reede. Met de nieuwe afdeling wil KBO Zeeland opkomen voor de belangen van ou deren in Vlissingen. Wo nen, vervoer, veiligheid, ge zondheid en inkomen zijn hierbij belangrijke aandachts punten. Verder heeft KBO Vlissingen als doel om haar leden te in formeren over onderwerpen die voor ouderen spelen. De KBO peilt regelmatig aan welke informatie haar leden behoefte hebben. Ook ontspanning De Katholieke Bond voor Ouderen heeft als derde doel ouderen ontspanning te bie den.. Leden van de KBO gaan jaarlijkse een keer op bedevaart en houden vieringen zoals een Paas- en Kerstviering. Samen bepalen ze wat er verder voor activiteiten op het jaarpro gramma staan.= 32e afdeling KBO Vlissingen is de 32ste afde ling van de katholieke Bond voor Ouderen in Zeeland. KBO Zeeland heeft zo'n vijfenzestig duizend leden. s. - ;\£j mm VLISSINGEN - Het Viissingse filmfestival Film by the Sea houdt door het jaar heen gevarieerde voorpremières. Dins dag 30 mei is er om 20.00 uur de vertoning van Marie-Antoinette. Kirsten Dunst speelt de jonge Oostenrijkse prin ses Marie Antoinette die aan het eind van de achttiende eeuw koningin van Frankrijk werd. Het biografische kos tuumdrama van regisseur Sofia Coppola wordt pas 8 juni vrijgegeven voor de Nederlandse bioscopen. De film is ge nomineerd voor de Gouden Palm op het Film Festival van Cannes 2006. MIDDELBURG - De Cana dese rockband last Supper treedt op zondag 28 mei op in café 't Schuttershof in Middelburg. Het optreden voor de Stichting Survivors land begint om 15.30 uur. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Zeeuwse band Black Hole. Last Sup per is de band rondom zan ger/gitarist Dan Shwetz. Kaarten kosten zes euro en zijn te koop bij Den Dekker Muziek in Kapelle; De Wa terput in Middelburg of café 't Schuttershof in Middel burg. De opbrengst gaat naar de research en bestrij ding van kanker. MIDDELBURG - In het Pak huis aan het Oostkerkplein 22 in Middelburg is zaterdag 27 mei een seminar 'Familie opstellingen'. Het seminar wordt begeleid door Hans Boudens en Petra Kuipers. Meedoen aan de introduc tiedag kost vijftien euro. Aanmelden: 0118-620383. GRIJPSKERKE - Een aantal particulieren met waterpar tijen in de tuin gunnen be zoekers op zaterdag 17 juni een kijkje in en om de vijver. Te zien zijn de tuinen aan de Fr. Barbarossaweg 2 en Mo lenstraat 1 in Grijpskerke, Ritthemsestraat 56 in Oost- Souburg en Dorpsdijk 55 in Vrouwenpolder. Een kijkje in de tuin aan de Breeweg 11 in Koudekerke kost 2,50 euro. De tuinen zijn tussen 10.00 en 17.00 uur open. Een nieuw huis, nieuwe mogelijkheden. Een adviesgesprek met een hypotheekadviseur van De Hypotheker is altijd gratis en vrijblijvend. Ook als het de verhuisproblematiek betreft. Kijk op www.hypotheker.nl voor een adres in de buurt, of stap eens binnen bij de Hypotheker Hillegom, Hoofdstraat 33-35, (0252) 70 70 18

de Faam | 2006 | | pagina 25