Stylzwear goed voor de knip Het gaat goede kant op Een begrip in ijs Winnaar in spotlicht Hema lanceert cursus BN'ers openen FitXpress Gasthuis Mythe bomvol met regionale ondernemers Digitale telefonie blijkt populair Zeeuwse gemeenten mijden stopwatch Feest Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 23 met uitjes. rfliïflHOTTillPe. Faam Marion en Ian lusten ook wel een ijsje, foto: inge adriaansen VLISSINGEN - In Goes is Maestro Gelato al bijna tien een begrip. Sinds dinsdag kan ook Vlis- singen kennismaken met het huisgemaakte Italiaan se ijs van Marion Verhoef en Ian Watson en wel in de nieuwe zaak op de Kleine Markt 7. "Anders dan in Goes is dit een echte take-away", ver telt Marion. Geen zitjes bin nen, maar wel een lekker terras waar ook genoten kan worden van de vele koffiespecialiteiten, milk shakes of een suikervrij ijs je. Speciaal voor feestjes is er een heuse ijswagen te huur genaamd de Gelato Bar. R. van Keulen (links) won de lamp. foto: pr MIDDELBURG - De Wo- ningExpo die in april in de Zeelandhallen in Goes ge houden werd, bleek met twaalfduizend bezoekers zeer succesvol. Met name R. van Keulen uit Middel burg zal zich zijn bezoek aan de beurs nog lang her inneren. Hij is namelijk uit geroepen tot de winnaar van de wedstrijd die de standhouders W&P Project Interieurontwerp, Home Visit virtuele fotografie, Blankenburgh Stoffering en beddenspecialist, Cal- jouw-Rademaker Verhui zingen en Kookwereld Goes organiseerden. Hij won een enorme draad lamp. Hema prikkelt de leergierigheid, foto: inge adriaansen GOES - Warenhuis Hema breidt haar activiteiten uit. Als eerste Nederlands be drijf gaat Hema online cur sussen aanbieden. Hema- klanten kunnen kiezen voor een cursus Frans, Duits, Engels, Spaans, Itali aans of Turks. Naast de ta len zijn er verschillende cursussen voor kinderen en een computercursus. Voor de creatievelingen zijn er een aantal hobbycursussen via internet te volgen. Na betaling van 14,95 euro krijgt men een jaar lang toe gang tot het cursusaanbod. De cursussen zijn volgens een woordvoerder van He ma net als de winkel zelf: laagdrempelig en leuk. MIDDELBURG - Grote genomen. Zeeuwse gemeenten staan niet in de rij om zich aan te melden. Tot nu toe is er niet een aanmelding. De aan meldingstermijn sluit 1 juni aanstaande. merken voor kleine prijsjes. Dat is de formule van Fam- ke Kersten van Stylzwear. Met haar kledingzaak aan Damplein 18 in Middelburg richt zij zich op tieners en volwassenen die slim met hun budget om willen gaan. "Ik koop partijen in van onder andere Gsus, Hilfigger, Miss Six ty en G-star. Dat is geen oude voorraad, maar gewoon nieuwe collectie, die iedere week wis selt", vertelt Famke. Door haar slimme partij-inkoop kan zij de kleding aantrekkelijk geprijsd aanbieden. Tot eind augustus blijft Stylzwear op het Dam plein. "Dit is een tijdelijk onder- Famke Kersten in haar zaak. foto: inge adriaansen komen, ik ben druk op zoek aan bij het publiek en zal dus naar een permanente locatie, zeker in Middelburg blijven", al- want Stylzwear slaat heel goed dus Famke Kersten. MIDDELBURG - Voormalig Miss Nederland Sanne de Regt opende afgelopen vrij dag samen met de van tv be kende sportfysiotherapeut Karl Noten het eerste fitnes scircuit in centrum voor zorg en reactivering 't Gasthuis in Middelburg. Deze fitnessvoorziening voor senioren is een initiatief van de Stichting voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ) en FitXpress. In de toekomst zal het fitnes scircuit op meerdere locaties van SVRZ gerealiseerd wor den. OOSTKAPELLE - Voor het eerst in de geschiedenis wordt op 29 mei een haring party gehouden in Oostka- pelle. Initiatiefnemer voor dit evenement is Jack de Voogd van Restaurant The Boat House in Oostkapelle. Hij vond het de hoogste tijd dat ook Walcheren een ech te haringparty krijgt. Restaurant The Boat House en bij mooi weer wordt er natuur lijk gebruik gemaakt van het ter ras. Het doel van de Veerse ha ringparty is tweeledig. Enerzijds is het een uitstekende gelegen heid om te netwerken en colle ga's uit de gemeente te ontmoe ten en anderzijds wordt er een goed doel mee gediend. "We hebben ervoor gekozen om de helft van de opbrengst te done ren aan Stichting KiKa (Kinde ren Kankervrij). Dit is een stich ting die fondsen werft voor de zeven kinderkankercentra in Nederland. We wagen vijf euro entree, de helft gaat naai- KiKa en de andere helft moet een deel van de kosten dekken." Hele maal uit de kosten zal De Voogd niet komen, maar dat vindt hij niet erg. "Ik investeer graag in een project dat de bedrijvigheid en samenwerking van onderne mers ten goede komt en zeker in een stichting als KiKa." In Vis- handelaar Maarten van de Kree ke vond De Voogd een goede partner. Hij levert de haring, ge heel voor niets. "Dat is een flinke investering als je bedenkt dat de gasten onbeperkt mogen smul len." "Op Beveland is de jaarlijkse ha ringparty al jaren een goed ge bruik. Ondernemers treffen el kaar in informele sfeer en luiden gezamenlijk het haringseizoen in. Het lijkt me dus tijd dat wij dit goede gebruik overne men." Het wordt iets min der fancy dan de Goese haringparty, maar als het aan De Voogd ligt zeker niet minder gezellig. "We willen het wat laagdrempelig hou den, zodat alle ondernemers uit de gemeente Veere, van kleine eenmanszaakjes tot grote be drijven zich welkom voelen", legt de restauranthouder uit. Of de haringparty een succes wordt weet hij nog niet. "Het is nu nog moeilijk in te schatten hoeveel ondernemers we kunnen ver wachten. Ik heb alle onderne mers uit de gemeente Veere uit genodigd via de ondernemer verenigingen, want een adres senlijst krijg je tegenwoordig na tuurlijk niet meer omwille van de privacy. Maai' de mensen die ik er tot nu toe over gesproken heb zijn razend enthousiast en zeggen zeker te komen." De ha ringparty wordt gehouden in GOES - De oproep van Loek Hermans, voorzitter MKB-Ne- derland aan ondernemers om elkaar op te zoeken om kennis uit te wisselen, te netwerken en nieuwe inspiratie op te doen, was niet aan dovemans oren gericht. Ruim vijfhonderd Zeeuwse ondernemers be zochten vorige week woens dag het Regionaal Onderne mers Congres Zeeland in Theater De Mythe. Dit congres was een initiatief van MKB-Nederland, de ING Bank en Synpact Project Ma nagement Over de opkomst is de organisatie meer dan tevre den. Loek Hermans, die het spits afbeet tijdens het con gres, ging in op het belang van samenwerking en kennisover dracht. Hij veiwees hierbij naar de vereenvoudiging van vergunningen waarvoor MKB- Nederland begin dit jaar een nota opstelde. "Slechts zestien procent van de Nederlandse gemeenten is met de doorlich ting van het vergunningenbe leid gestart. In Zeeland is er nauwelijks animo bij de ge meenten. Regionale mkb-or- ganisaties zouden de doorlich ting van vergunningen in de collegeprogramma's moeten zien te krijgen", aldus Her mans. De ING Bank liet speciaal voor dit congres een regionaal on derzoek uitvoeren door haar Economisch Bureau. "Het gaat langzaam de goede kant op met de Zeeuwse economie. Toch liggen er nog genoeg kansen die we als onderne mers moeten grijpen om de economische groei een extra impuls te geven", concludeer de Peter van Klaveren, dis trictsvoorzitter van district Zuidwest-Nederland van de ING Bank. KAMPERLAND - De dienst Digitale Telefonie van Zee- landNet wordt gretig afgeno men. Nog geen drie maan den na de introductie heb ben al meer dan tienduizend klanten van ZeelandNet zich aangemeld voor deze nieu we dienst.Jnmiddels zijn er ruim drieduizend klanten aangesloten op Digitale Te lefonie. Ingegeven door het succes is de aansluitcapaci- teit uitgebreid naar circa dui zend aansluitingen per week. En ZeelandNet gaat nog verder. Over enige tijd lanceert het bedrijf het zoge naamde voice-only abonne ment, voor Digitale Telefo nie zonder internetabonne ment. GOES - 'Stopwatch' is de naam van een nieuw project van MKB-Nederland. -Doel van dit project is om de ver gunningverleningen te be spoedigen. Gemeenten kunnen zich aanmelden bij MKB en de doorlooptijden van vier ty pen vergunningen laten doormeten. In het onder zoek worden gemeenten én ondernemers onder de loep Jack de Voogd en Ellen van de Kreeke nemen alvast een voorproefje. foto:pr

de Faam | 2006 | | pagina 23