f RUIMTE VOOR GROEN (6) - BLOEMBAKKEN NIEUW STOOKBELEID VOOR VERBRANDING VAN AFVALSTOFFEN Middelburg krijgt buurtbemiddelaar Prijsvraag nieuwe naam jongerencentrum Wijktafel Arnemuiden vervallen Werk aan riolering Driewegenhof Woensdag 17 mei 2006 - Pagina 9 Middelburg krijgt vanaf 1 sep tember een project voor buurtbe middeling. Mensen met buurt- of burenproblemen kunnen een neutrale buurtbemiddelaar inschakelen om een vastgelopen conflict weer bespreekbaar te maken. Een burenruzie kan het woonplezier behoorlijk verstoren. Wat begint met een kleine irritatie over bijvoorbeeld geluidhinder of storend gedrag kan in korte tijd enorm uit de hand lopen. Beide partijen kunnen geholpen wor den door iemand die de druk van de ketel haalt en de buren weer met elkaar in gesprek brengt. Hier komt de buurtbemiddelaar in beeld. Van de bemiddelaar wordt gevraagd goed te luisteren naar de betrokke nen, vertrouwen te winnen en de emoties van partijen gezamenlijk bespreekbaar te maken. Dat biedt partijen de kans om er samen uit te komen. De buurtbemiddeling wordt verricht door speciaal getrainde onafhanke lijke vrijwilligers. Paul Tijssen, lande lijk coördinator van buurtbemidde lingsprojecten in Nederland, gaat op verzoek van de Stuurgroep Buurtbe middeling Middelburg het project opzetten. De buurtbemiddeling gaat in Middelburg voorlopig drie jaar draaien. Buurtbemiddelaar zijn is boeiend, nuttig en afwisselend vrijwilligers werk. Het kost gemiddeld enkele, door u zelf te plannen, uren per maand. Als u zich aanmeldt dan krijgt u een uitgebreide training in het voe ren van bemiddelingsgesprekken. Ook ontvangt u begeleiding van een professionele coördinator en bijscho ling. Aanmelden voor buurtbemiddelaar kan via Harry Siebelink, telefoon 67 55 36 of Karei van de Beek, telefoon 67 55 20. Via hen is ook meer infor matie te krijgen. Het nieuwe Middelburgse kunst en cultuurcentrum voor jongeren gaat in 2007 open. Wie weet een passende naam? Bij een nieuw centrum hoort een nieu we naam. Daarom start deze week een prijsvraag waaraan iedereen kan deelnemen. Verzin een pakkende naam voor het centrum en doe'mee door een ansichtkaart in te vullen en te deponeren in de daarvoor bestem de bus in de Zeeuwse Bibliotheek. Het kan ook via de website www.geefonseennieuwenaam.nl. Inzendingen zijn welkom tot 15 juni. Daarna zal een jury bestaande uit jon geren en enkele bekende Middelbur gers een keuze maken. De prijs is een mp-3 speler. De bekendmaking en prijsuitreiking is op 24 juni tijdens het South Park festival op het Meiveld om 18.15 uur. Beddewijkstraat Het centrum wordt gevestigd in het gebouw van de voormalige 'Nighttrain' aan de Beddewijkstraat. Momenteel wordt achter de scher men hard gewerkt aan de voorberei dingen voor het verbouwen van het pand. In opdracht van de gemeente zijn de Stichting Young Art en de Stichting Welzijn Middelburg bezig met de opzet voor de start en verde re ontwikkeling van het centrum. Dit doen zij samen met een groep jon geren die zich aangemeld heeft om mee te bepalen hoe het centrum en de programmering eruit gaan zien. In het centrum kunnen jongeren terecht voor het volgen van work shops muziek, theater en dans en deelname aan muziek- theater- en dansproducties. Ook komen er twee oefenruimtes met een opnamestudio voor bands. Tevens kunnen theater- en dansgroepen oefenen en er komt een podium voor kleinschalige optre dens. Een belangrijk uitgangspunt is dat een brede groep jongeren zich er thuis gaat voelen en actief meewerkt aan het organiseren van het pro gramma-aanbod. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Middelburg, telefoon 62 90 04. De geplande wijktafel Arnemuiden van dinsdag 30 mei gaat vanwege de afwezigheid van de wijkwethouder niet door. De eerstvolgende vergade ring is op donderdag 14 september. Maandag is begonnen met het ver vangen van de riolering bij de flats van de Driewegenhof. Het is de bedoeling dat de klus eind juli klaar is. De bewoners hebben een brief ont vangen waarin de werkzaamheden worden uitgelegd. Voor meer informatie kunt u bellen met Joost Gabriëlse van de gemeen te Middelburg, telefoon 67 53 33. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Bij een aantal toegangswegen staan bloembakken of liggen bloemenboten. Een mooie entree van Middelburg. Veel van die entrees liggen in een landschap pelijke omgeving. Daar passen bloembakken niet zo goed bij. Daarom wordt in het groenbe- leidsplan het voorstel gedaan om te heroverwegen op welke plaats wel bloembakken moeten komen. Het groenbeleidsplan 2006-2016 beschrijft wat de komende jaren de visie is op het groen in Middelburg. En dan specifiek voor de openbare ruimte, dus niet particuliere tuinen. Het plan wordt ook gebruikt om bij bouwprojecten groen in te plannen. Het groenbeleidsplan is een middel om hier ruimte voor groen en recrea tiemogelijkheden op te eisen. In het plan doet de gemeente ook uitspra ken over de kwaliteit en de kwantiteit van het groen, over het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen en de uitgifte van snippergroen. Een aantal jaar- geleden is de gemeente begonnen met het ver fraaien van de toegangswegen door het plaatsen van bloembakken. Bij twee entrees liggen bloemenboten in het water. In het totaal gaat het om acht plaatsen. Nu het hele groen in de gemeente tegen het licht is gehouden, komen we tot de conclu sie dat dit toch niet zo goed past bij de omgeving van die toegangswe gen. Aan beide kanten van de meeste toegangswegen staan rijen bomen. De wegen liggen vaak in een landschappelijke omgeving en daar passen bloembakken en bloemenbo ten niet zo goed bij. Daarom is in het meerjarenprogram ma van het groenbeleidsplan opge nomen dat we gaan kijken hoe we de entrees van de stad het beste kunnen Een van de bloemenboten in de Middelburgse wateren. accentueren en daarbij de keuze van bloembakken heroverwegen. Het is nu niet gezegd dat de bloembakken en -boten verdwijnen. Als ze bij de toegangswegen worden wegge haald, kunnen ze op andere plaatsen terechtkomen. Behandeling Op 12 juni is de presentatie van het groenbeleidsplan in de raadscommis sie Ruimte en op 19 juni vaststelling door de gemeenteraad. Beide bijeen komsten zijn in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. Vanaf de publieke tribune kunt u de behandeling volgen. Tijdens de commissievergadering heeft u gelegenheid om in te spre ken. Daarvoor dient u contact op te nemen met de commissiegriffier, mevrouw Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De raadzaal is toegankelijk via de ingang aan de kant van de benzinepomp. Meer informatie Wilt u meer weten over de bloembak ken bij de entrees van de stad of het groenbeleidsplan in zijn geheel? Neem dan contact op met Dick Sakko van het gemeentelijk Inge nieursbureau, telefoon 67 53 13 of mail naar d.sakko@middelburg.nl. Dit is het laatste artikel van de reeks over het groenbeleidsplan. Het volle dige plan staat op de website van de gemeente Middelburg: www.middel- burg.nl milieu en afval groen beleidsplan. Op 23 mei 2003 is een wetswijzi ging in werking getreden van de Wet milieubeheer. Naar aanlei ding van deze wijziging heeft de gemeente Middelburg onlangs een nieuw stookbeleid vastge steld. De wijziging houdt in dat het nu moge lijk is dat het college van burge meester en wethouders ontheffing kan verlenen voor het verbranden van afval, zover het geen gevaarlijk afval betreft. Op grond van dit beleid kan een ontheffing worden verleend voor het verbranden van snoei- en takken- hout, ziek hout, riet of andere plan tenresten afkomstig van het onder houden van slootkanten en watergan gen buiten de bebouwde kom. Ook is ontheffing mogelijk voor kamp vuren bij bijzondere evenementen van verenigingen en voor vreugdevuren tij dens feestelijkheden met een alge meen karakter. Voor het verbranden van overige afvalstoffen wordt geen ontheffing verleend. Het verbranden van afvalstoffen is alleen toegestaan in de periode van 1 januari tot 1 mei, met uitzondering van slootmaaisel, dit is toegestaan in de periode van 1 september tot 1 maart. Voor het aanvragen van een onthef fing is bij de gemeente Middelburg een aanvraagformulier beschikbaar. De aanvraag dient uiter lijk twee weken voor de datum van verbranding te worden ingediend bij afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Naast bovenstaande keuzes is er ook beleid voor bijzondere omstandighe den, zoals calamiteiten. Onder cala miteiten kunnen worden verstaan mis oogsten of besmettelijke ziektes in bomen. Voor dergelijke verbrandin gen is geen periode vastgesteld, ech ter daar tegenover staat dat in die gevallen een deskundigenrapport moet worden overgelegd. Ontheffingen worden voor éénmalige verbrandingen verleend. Aan een ontheffing zijn een aantal voorwaarden verbonden, zoals: het mag alleen schoon snoeihout betreffen, geen wortels en boom stammen; binnen de bebouwde kom mag niet worden gestookt; maximaal 50 m3 (beheersing .van de brandstapel); de windkracht mag maximaal 5 Beaufort zijn; hoogte van de brandstapel x factor 6 de minimale afstand (m) tot opstallen, rieten daken, openbare weg, bossages, hoogspanningska bel, bomen, houtwallen of andere houtopstanden en dergelijke De mini male afstand is 15 meter, deze dient altijd in acht worden genomen; ten minste één uur voor de ver branding dient de alarmcentrale van de Regionale Brandweer in Middel burg in kennis gesteld te worden van het begintijdstip van het stoken. Telefoon 0118-43 21 96. Indien de verbranding nadelige gevol gen heeft voor het milieu, de openba re veiligheid, de bescherming van de woon- en leefomgeving of de bescherming van flora en fauna, dan kan de gevraagde ontheffing worden geweigerd. Mocht u vragen hebben over het vorenstaande, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunning verlening en Handhaving, telefoon nummer 67 52 43. 'ikiLj: 'T«iriiJE»* wmmm

de Faam | 2006 | | pagina 9