TWEEDUIZEND HANDTEKENINGEN VOOR BEHOUD STATION ARNEMUIDEN RAADSVERGADERING HET WOORD AAN RAADSLID WIM STEKETEE r Wijzigingen in ophalen huisvuil Aanpassing aan poort Hof van Sint Pieter Parkeerterrein Hof van Tange afgesloten Cirkels op de straten gelijkwaardige kruising dé Weekkrant De Faam Woensdag 17 mei 2006 - Pagina 8 Afgelopen vrijdag heeft wethouder Frank Streng '(rechts op de foto) ruim tweeduizend Arnemuidse hand tekeningen overhandigd aan het NS- bestuur. Zo laat gemeente Middelburg samen met de inwoners van Arnemuiden een duidelijk protest horen tegen de sluiting van station Arnemuiden. Het gemeentebestuur heeft veel waardering voor de betrokkenheid van de bewoners voor het behoud van hun station. De provincie Zeeland en de gemeen tes Middelburg, Kapelle en Reimerswaal zijn in overleg met de NS over de invulling van de dienstre geling in 2008. De gemeenteraad komt op maandag 22 mei bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor aan de Kanaalweg. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in het stadskan toor. De agenda is onder voorbehoud. 1) Opening en vaststelling agenda 2) Vaststelling notulen van de bij zondere vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 5 april 2006 3) Vaststelling notulen van de bij zondere vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 24 april 2006 4) Mededelingen en ingekomen stukken 5) Exploitatieopzet Woonzorgcomplex Olmenlaan 6) Aankoop grond CSW 'Churchill- laan 7) Wijziging Gemeenschappelijke Regeling Gezondheidsdienst Zeeland 8) Herontwikkeling Baarsjesstraat en Mastgatstraat 9) Beëindiging aankoopregeling woningen Koningstraat 10) Conceptbegroting GGD-Zeeland 2006 11) Ingediende zienswijze van de ZLTO tegen het bestemmings plan Buitengebied Middelburg, 2e herziening 12) Verzoek om planschade vanwe ge de bouw van een sporthal, school en parkeerterrein aan de Van Cittersweg Arnemuiden 13) Verzamelvoorstel wijziging begroting 2006 14) Milieueffectrapportage Zeeuwse Evenementen Podium 15) Vaststellen voorbereidingsbesluit Buitgebied Arnemuiden 16) Vaststellen gemeenschappelijke regeling Veiligheidsregio Zeeland, versie" 3.0 van 5 april 2006 17) Vaststellen nieuwe Verordening voor behandeling bezwaarschrif ten 2006 18) Benoemingen in gemeenschap pelijke regelingen etc. Informatiemarkt Op woensdag 24 mei komt de Middelburgse gemeenteraad weer bij elkaar, maar dan voor de commissie Informatiemarkt. Tijdens dit soort markten laten raadsleden zich bijpra ten over onderwerpen waar ze meer over willen weten. Er komen dit keer twee punten aan de orde: het Huma nistisch Vormingsonderwijs (HVO) en Godsdienstonderwijs en het elektro nisch kinddossier Jeugdgezondheids zorg. De bijeenkomst is openbaar en begint om 19.30 uur in het stads kantoor. Beste inwoners van Middelburg, Met beperkte financiële middelen ging Middelburg Transparant (MT) in maart de verkiezingsstrijd aan met de gevestigde partijen. Uiteindelijk haalde MT net te weinig stemmen voor twee zetels. Niettemin zijn we tevreden met het resultaat, onze par tij bestaat immers nog maar net een jaar. We gaan er de komende vier jaar alles aan doen om die ene zetel waar te maken. Dat valt niet mee, want als eenling in de raad is je invloed beperkt. Middelburg Transparant staat inmid dels aardig op de rails. Onlangs is er een nieuw bestuur gekozen, het lede naantal blijft groeien en we beschik ken over een actuele website. MT heeft de zaken dus aardig op een rijt je. Dat geldt helaas nog niet voor de gemeente. De financiële zorgen zou den volgens het college van burge meester en wethouders voorbij zijn. MT heeft echter grote twijfels. We zullen het college nauwlettend in de gaten houden en daar waar nodig stevig in debat gaan. Bent u het ergens niet mee eens, laat het me weten. Ik zit niet in de raad voor mezelf, maar voor u! Er zijn gelukkig ook positieve zaken te melden. Als er iets goed gedaan wordt, zijn wij niet te beroerd om dat te melden. Zo is Middelburg Transparant blij met de aanleg van een nieuwe voetgangersbrug over het Kanaal door Walcheren. We hopen dat de verkeersveiligheid voor met name fietsers envoetgangers zal verbeteren. Een volgende stap is wat ons betreft een betere doorstroming van het ver keer bij de Schroebrug en de Stationsbrug. De komende maanden zullen weer veel plezierjachtjes uitva ren. Het is voor ons echter onbe spreekbaar om voor elk passerend jachtje de brug open te zetten. Dit leidt tot lange files voor de bruggen. Ten eerste is dit slecht voor het milieu en ten tweede heeft het bedrijfsleven hier veel last van. Wij vinden dat tijdens de spitsuren de bruggen niet open mogen gaan voor jachtjes. Dat de bruggen opengaan voor binnenvaartschepen, is voor ons geen enkel probleem. Met vriendelijke groet, Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant wsteketee@zeelandnet.nl Telefoon 64 28 92 www.middeiburgtransparant.nl. In verband met Hemelvaartsdag en Pinksteren zijn er wijzigingen in het ophalen van het huisvuil. Op donderdag 25 mei wordt geen afval opgehaald. De vuilniswagen komt een dag later, op vrijdag 26 mei, bij u langs. Het huisvuil van maandag 5 juni wordt in verband met tweede pinksterdag niet opgehaald. Het afval van die dag wordt twee dagen later op woensdag 7 juni opgehaald. Voor beide dagen wordt gevraagd het huis vuil voor zeven uur 's ochtends buiten te zetten. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender. Maandag is begonnen met het ver breden van de onderdoorgang naar het Hof van Sint Pieter. De doorgang wordt vier meter breed. Na de aan passing kan ook een brandweerauto of verhuiswagen door de poort. De klus is naar verwachting op 14 juli klaar. De poort is tijdens de werk zaamheden niet toegankelijk. Het Hof van Sint Pieter is te bereiken via de Spanjaardstraat en de Vijf Ringen en vanaf de Dam en Isabellagang. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Woongoed Middelburg, telefoon 69 17 84. Circus Malford komt naar Middelburg. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwen, circusvoorstel lingen en opruimen afgesloten van woensdag 24 tot en met zondag 28 mei. Houders van een parkeervergun- ning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door de gemeente ingelicht. Voorstellingen zijn er van donderdag 25 tot en met zondag 28 mei. Een attentiecirkel op straat: alle bestuurders van rechts hebben voorrang. Sinds een week brengt de gemeente cirkels aan op geasfal teerde straten in de wijken die onlangs zijn ingericht als 30 km- zone. Deze "attentiecirkels" geven gelijkwaardige kruisingen aan. Op een gelijkwaardige kruising heb ben alle bestuurders van rechts voor rang, dus ook fietsers. Die regels gelden ook op gelijkwaardige kruisin gen tussen een asfalt- en een klinker weg. Kruisingen zijn niet gelijk waardig als de voorrang met borden of een uitritconstructie is geregeld. In dat geval moet het verkeer voorrang verlenen aan alle bestuurders die zich op voorrangsweg bevinden, of deze nu van links of van rechts komen. De attentiecirkels markeren niet alleen gelijkwaardige kruisingen, ze markeren ook dat alle wijken en ker nen in Middelburg ingericht zijn als 30 km-zone. In heel de gemeente geldt nu een maximumsnelheid van 30 km/uur, met uitzondering van de doorgaande routes. Uiteraard wer den de nodige fysieke maatregelen getroffen, zoals het plaatsen van 30 km-poorten. Deze poorten zijn voor zien van twee of meer rood-wit geblokte palen, met 30 km/uur-zone borden hierop en twee dwars op de rijbaan aangebrachte witte strepen. De maximumsnelheid van 30 km/uur geldt in dat geval net zolang tot u een poort met het bord 'einde zone' passeert. Om de inrichting van wegen en stra ten en de campagne 'gewoon 30' af te ronden, ontvangen alle inwoners van Middelburg binnenkort een nieuwsbrief over de werkzaamheden. Daarnaast wordt tijdens de straat speeldag op woensdag 31 mei nog eens extra de aandacht gevestigd op de nieuwe maximumsnelheid. ^u\\V\vv r

de Faam | 2006 | | pagina 6