Start opheffing: F H. lfugts en zn. b.v. Piano speciaalzaak lAchterstraat 45 in Helvoirt Tel. 0411 - 6412 45 PIANO SPECIAALZAAK H.VUGTS en Zn. Helvoirt idei mei mei Er is volop nagedacht over museum Terra Maris DOnDERDHG URIJDRG ZATERDAG 10.00-22.00 UUR WÊÊÊÊÈÊÈÊÈ 10.00-17.00 UUR MERKEN WAARONDER: Steinway en Sons, Bech- stein, Sauter, Schimmel, Ed Seiler, Bösendorfer, Grotrian Steinweg, Petrof, August Förster, Irmler, Schiedmayer, Roland, Yamaha e.v.a. VERKOCHT WORDEN O.A. tientallen piano's, vleugels, dig. piano's, keyboards, piano-banken, lessenaars, metronooms, luchtbevochtigers, etc. etc. Terra Maris - Duinvlietweg 6 - Oostkapelle Bouwend Nederland TOTALE OPHEFFINGS UITVERKOOP 18 19 20 tot 05% KORTING ALLES MOET WEG! Vanzelfsprekend is er nagedacht over de omvorming van het Zeeuws Biologisch Museum naar Terra Maris, museum voor natuur en landschap. Om die omvorming gestalte te geven is onder andere het historische gebouw gerenoveerd en uitgebreid met nieuwbouw voor extra tentoonstellingsruimte. Maar er is ook nagedacht over de bouw zelf. "Je kunt niet zomaar in een historisch gebouw aan de gang gaan. Daar moet je secuur mee omgaan en gevoel voor aan de dag leggen. André Jasperse, één van de twee directeuren van Bouwbedrijf Kambier uit Koudekerke, wijst erop dat het fraaie bestaande gebouw met eerbied moet worden behandeld. Dat is ook de reden dat zijn bedrijf in aanmerking kwam voor het werk, nadat het zich al had bewezen bij eerdere verbouwprojecten in Vlissingen en Middelburg. "Je kunt niet zom aar gaan slopen in zo'n gebouw. Je moet rekening houden de monumentenstatus én met hetgeen je onverwacht kunt tegenkomen." Samen met Leon Dekker, die de werkvoorbe reiding heeft gedaan, zat hij daarom bovenop het werk. "We hebben steeds in goed over leg met architect en opdrachtgever de werkzaamheden uitgeplozen." De opdrachtgever is Stichting Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle en de ontwerper is Architecten Alliantie de Putter van Bebber Minnen bv uit Goes. Momenteel wordt de laatste hand aan de bouw gelegd, waarna de inrichting van het ver nieuwde museum kan beginnen. In mei vindt ae officiële opening plaats. Dan heeft het gebouw in minder dan een halfjaar tijd een ware metamorfose ondergaan, waarbij voor al de glazen uitbreiding opvait, maar ook de opknapbeurt en herinrichting van het bestaande gebouw in de smaak bij de bezoekers zullen vallen. Jasperse legt uit:' "We zijn op twee fronten gestart, zowel met de uitbreiding buiten als de verbouwing binnen. Dat ^had met de grote tijdsdruk te maken om het museum zo snel mogelijk in het nieuwe sei- *zoen weer open te laten gaan. Terwijl wij buiten de fundering maakten, waren wij bin nen bezig met de bouw van een nieuw toiletgebouw, divers onderhoud en nfeuwe bouw kundige voorzieningen. Veel van de ingrepen hebben met de aangescherpte brandveilig heidseisen te maken. Dit is ook de reden dat de bovenverdieping niet meer toegankelijk is voor het publiek en dat er dus extra tentoonstellingsruimte nodig was." Meedenken Voor het gebouw komen een symmetrische uitbouw, met in het midden een centrale gang met hardhouten vlonder die als een hoofdader door het gebouw naar de achtertuin loopt. Het glazen gebouw zorgt door zijn transparantie dat het historische gebouw niet wordt weggemoffeld. De nieuwbouw staat ook los van het oude gebouw; slechts de gang zorgt voor verbinding. Twee volgroeide bomen op het voorplein zijn keurig verplaatst. "Gaandeweg het proces zijn er wat meer bouwactiviteiten bijgekomen, maar we bleven keurig binnen de planning. Zo hebben wij op het laatst nog een replica gemaakt van een graf, zoals dat is gevonden bij archeologisch onderzoek naar in zee verdwenen dorpen. Alle activiteiten vonden in goed overleg met de andere bouwpartijen plaats. Wij konden ook onze kennis en ervaring inbrengen. Zo wezen wij op het alternatief van geïsoleerde aluminium deuren, waar oorspronkelijk ongeïsoleerde stalen deuren waren gedacht. De 3 meter hoge deuren met taatsconstructie zouden bij grote verschillen tussen kou buiten en warmte ninnen gevoelig zijn voor condensvorming. Het meedenken tekent ons bedrijf, dat lid is van brancheorganisatie Bouwend Nederland en door dit soort kwaliteitsprojec ten invulling geeft aan de imagocampagne 'De Bouw maakt het'." Bouwbedrijf Kambier is trots op het museum Terra Maris. "Je bent ook zelf onder de indruk van zo'n exclusief bouwproject. Als je dan complimenten van opdrachtgever en architect krijgt hoe je het hebt gedaan, dan kun je je geen betere reclame bedenken. Overigens zijn ook complimenten aan opdrachtgever en architect op zijn plaats, omdat alle vraagstukken in goed overleg werden opgelost. Zo kan bouwen dus ook zijn. Maar het gaat er natuurlijk om dat de opdrachtgever een hoogwaardig gebouw krijgt, geschikt voor de nieuwe functie: museum waar de ontstaansgeschiedenis van het unieke Zeeuwse landschap wordt verteld. De bezoekers - Zeeuwen, toeristen en scholen - zullen versteld staan van het vernieuwde museum in de schitterende ambiance." De bouw- en infrasector is trots op de producten die hij maakt en de projecten die hij in uitvoering heeft. Die trots wil hij graag uitstralen. Als onderdeel van de imago campagne van Bouwend Nederland, 'De Bouw maakt het', geven wij u graag een blik achter de schermen van een interessant project dat momenteel in uw eigen woon- en werkomgeving aan de gang is. U treft de impressie elders in deze krant aan. www.debouwmaakthet.nl de vereniging van bouw- en infrabedrijven

de Faam | 2006 | | pagina 32