Vlissinger beleeft zelf wanhoop in Suriname Musical Company zingt, danst en beweegt VAN DE REE brilmode de lente begint met ee zonnebril van Van de Ree u kunt ook een zonnebril 1 op uw sterkte laten maken ROY4LCkNIN (glazen v.a. 33,-- p. paar) Molen de Pere i WAARDEBON dé Weekkrant De Faam Opo Doro Toch naar school Benefiet-cd Toernooi tennis voor echte starters Vluchtelingenwerk weg uit Vlissingen Klaverblad bezoekt evenementen i Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 Meer dan een postzegel Expositie kantkring Walcheren in bieb Probeer nu 1 week kattenvoeding* voor €1,- DIERENSPECIAALZAAK Kanaalstraat 76a 4388 BP Oost Souburg Tel. 0118-461227 Woensdag 17 mei 2006 - Pagina 25 DOOR MART1JN DEN HOLLANDER VLISSÏNGEN/PARA- MARIBO - Julien Bottse beleeft in Suriname de overstromingen van dichtbij. De Vlissinger van Surinaamse komaf is sinds 28 april in de voormalige kolonie om Ier een kijkje te nemen bij een onderwijspro ject van Stichting Su- rant. "We kunnen er niet heen, want alle vliegvelden staan on derwater." 8 Terwijl Bottse donderdag i 11 mei met de redactie in 1 Nederland belt, schijnt in Paramaribo de zon. Hij is er blij mee, want de afgelo- j pen dagen kon hij de deur niet uit. "We zitten midden in de grote regentijd. Het water valt met bakken uit de hemel." Bottse volgt sinds de overs tromingen van 8 mei alle gebeurtenissen in het bin nenland op de voet. Hij kijkt veel televisie en heeft telefonisch contact met bekenden in het Marowij- negebied. "De situatie is er heel slecht. Het water zakt niet snel. De mensen wor den wel geëvacueerd, maar echte hulp komt nog maar nauwelijks op gang." De mogelijkheden om het gebied te bereiken zijn be perkt. Bottse heeft zijn be zoek aan de scholen in Ma- rowijne uitgesteld. "Alle vliegvelden staan er onder water. Alleen op hoger ge legen gedeelten kunnen helicopters landen." De tweehonderd kilometer met de auto afleggen, is ook geen optie. "Het is nu chaotisch op de weg", weet Bottse. Hij belde woensdag met een bekende, die in het gevolg van een minis ter onderweg was naai- het Julien Bottse is vrijwilliger bij Surant, een stichting uit Vlissingen die onderwijs in Suriname ondersteunt. Bottse is in Suriname om vakantie te houden, maar ook om een bezoek te brengen aan scholen in het Ma- rowijnegebied. "Met het project Opo Doro helpen we daar een aantal basisscholen en een mulo-school." Door de regenval en overstromingen is Bottse ge dwongen in Paramaribo te blijven. Via een journalist van de Surinaamse krant De Ware Tijd die zich in het gebied bevindt, heeft hij contact met leerkrachten van de scholen. "Het eerste wat ik hoorde, was dat de ou ders willen dat hun kinderen weer naar school gaan. Daar ben ik erg blij om." In Nederland komen de acties voor Suriname op gang. Theatergroep Amazone uit Vlissingen komt in juni met een benefiet-cd om geld in te zamelen voor het ge troffen gebied in Suri name. Lygia Weira van Amazone: Op de cd komen twee nummers. De ene gaat over wat er nu in gebeurd is, de an dere over het land." Amazone was al een tijdje van plan om een cd over Suriname te maken. Toen de leden van de theatergroep het nieuws van de overstro mingen op tv zagen, be sloten ze er direct mee aan de slag te gaan. "Volgende week woens dag beginnen we met opnemen." getroffen gebied. De ellen de met de slecht begaan bare wegen begint al vlak buiten Paramaribo. Er rest Bottse dus weinig anders dan te blijven waar hij is. "De regering heeft aangeven dat de mensen niet massaal naai' het-ge bied moeten gaan zolang het water niet gezakt is. Dat zou de hulp versto ren." Julien Botse komt donder dag 18 mei weer naar Ne derland. j DOOR MIEKE JANSSEN MIDDELBURG - 'Zing, dans, beweeg! Vanaf september heeft Zee land een eigen Musical Company en het gezel schap zoekt nog men sen. Ellisjane, geboren in Hil versum, zangdocente en afkomstig uit een theater familie, heeft haar draai in het Zeeuwse gevonden. "Kijk, ik geef niet alleen zangles, ik bereid ook mensen voor, als ze dat willen, op een presentatie in het theater. Dus ook spraak, dans en beweging. Hier is het idee geboren van een eigen musical ge zelschap." Het script voor de musical schrijft zij zelf. De muziek maakt het verhaal en de sfeer. Ellis Jane woont sinds twee jaar woont in Middelburg. OOST-SOUBURG - Jonge ren kunnen meedoen aan het minitennis toernooi van Tafeltennisvereniging Souburg op zondag 11 ju ni. Minitennis is een feest voor kinderen die nog niet in staat zijn om tennis op het hele veld te spelen. Zij spelen op een aangepast veld met ander materiaal en spelregels. Inschrijven kan tot maandag 5 juni. VLISSINGEN- Door het te ruglopend aantal cliënten is Vluchtelingenwerk afde ling Vlissingen eind april gesloten. Cliënten kunnen nu terecht in Middelburg. Niet alleen is het aantal cliënten teruggelopen, ook is de wet inburgering (met daarin de maatschappelij ke begeleiding) vervallen en daaruit voortvloeiend het stopzetten van de ge meentelijke subsidie. Het kantoor aan de Segeersweg 46 in Middelburg is al van af 1 mei open. VLISSINGEN - Stichting het Klaverblad startte 5 mei op het Bevrijdingsfes tival in Vlissingen de mani festatie UIT goed voor ie dereen. De stichting vraagt hiermee aandacht voor de mogelijkheden van men sen met een beperking. Het Klaverblad vindt het belangrijk dat evenemen ten goed toegankelijk zijn voor rolstoelgebruikers. P kinder Een jazz zangeres die met veel plezier les geeft. "Ie mand moet zelf ontdekken wat hij kan. Dus niet zom aar wat zingen en klaar, maar ik leer iemand een ei gen interpretatie te geven aan muziek". De audities zijn op 20 mei in Studio Free in Goes. Geïnteresseerden vanaf vijftien jaar kunnen zich telefonisch melden op nummer 0118 - 643540. postzegels voor kinderen door kinderen bijvoorbeeld voor Anne: beeldtelefoon - - naast mijn bed toe niet z0 uerloren uoel. als ik daar zin in heb. Het maa O Steun Kinderpostzegels en kijk voor meer informatie op onze website: www.kinderpostzegels.nl Met een theatervoorstel ling en een informatie stand reist het Klaverblad de komende maanden tientallen Zeeuwse mark ten en evenementen af. MIDDELBURG - Kant kring Walcheren is tot en met 20 mei een expositie op het plein van de Zeeuw se Bibliotheek in Middel burg. De vereniging be staat vijfentwintig jaar. Le den van de kantkring laten bezoekers van de expositie zien hoe het kantklossen in zijn werk gaat. Mensen kunnen vragen stellen, kantwerk aanschaffen of lid worden van de vereni ging. De Zeeuwse Biblio theek is te vinden aan de Kousteensedijk. De voedingen uit het Royal Canin Feline Health Nutrition assortiment helpen uw kat bij een lang en gezond leven. Het assortiment houdt rekening met de specifieke kenmerken van katten, zoals leeftijd, ras, gevoeligheden en leefsituatie, daarom bestaat er voor iedere kat een passende voeding.' Ook voor uw kat! FELINE HEALTH NUTRITION Twijfel dus niet en lever de volledig ingevulde waardebon in bij de onderstaande dierenspeciaal zaak. Deze geeft u graag een gedegen advies over de voeding die het beste aansluit bij uw kat. Actie geldt zolang de voorraad strekt 400g Royal Canin Feline Health Nutrition kattenvoeding voor€ 1,- [Naam: [Adres: [Postcode: [Woonplaats: [E-mail: [Ras van uw kat: [Leeftijd van uw kat: [Wat voert u nu: 400g kattenvoeding is voldoende voor I week op basis van een kat met een lichaamsgewicht van 4kg Indien u geen informatie over Royal Canin wenst te ontvangen, kunt u het vakje aankruisen. Eén bon per persoon/gezin/adres

de Faam | 2006 | | pagina 25