www.middelburg.nl BETERE HULPVERLENING BIJ HUISELIJK GEWELD Operatie burgemeester RUIMTE VOOR GROEN (5) - Koos Schouwenaar ONDERHOUDSNIVEAUS Afvalcontainers centrum later Wijkopruimdag in Dauwendaele dé Weekkrant De Faam Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 9 De bypass-operatie van Koos Schouwenaar is goed verlopen. Hij is nog wel erg moe, maar dat is gezien de operatie normaal. De burgemeester ging afgelopen don derdag onder het mes in het uni versitair ziekenhuis Antwerpen. Het is de bedoeling dat Schouwenaar begin september het werk hervat. De eerder genoemde datum van 1 juli is te ambitieus. Tijdens zijn afwe zigheid neemt loco-burgemeester Albert de Vries hem waar. Op woensdag 17 mei vergadert de commissie Straatnaamgeving. De vergadering begint om 9.00 uur in het stadskantoor en is openbaar. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van een aantal nieuwe straten in Mortiere. Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op deze pagina heeft u al eerder kunnen lezen over het plaatsen van ondergrondse afvalcontai ners in een deel van de Middelburgse binnenstad. Toen was de planning dat de contai ners in het voorjaar van 2006 geplaatst zouden worden. Dit is helaas niet mogelijk. We zijn genoodzaakt dit uit te stellen tot eind augustus/begin september. Voor bijna alle containers zijn de bouwvergunningen verleend. Voor drie nog niet. Dit in verband met bezwaren die zijn binnen gekomen. Deze bezwaren hebben tot gevolg dat een container in de Breestraat verplaatst wordt en dat een container in de Singelstraat komt te vervallen. Voor de container die verplaatst wordt, wordt binnenkort een nieuwe vergunningsprocedure gestart. Uit nader onderzoek in de Singelstraat blijkt dat de afstand tus sen de riolering en de stoep te gering is om er een container te kun nen plaatsen. De spreiding van de containers wordt hiermee minder, maar blijft binnen de gestelde richtlij nen. Hiermee vervalt de bezwaarpro cedure voor deze container. Voor een container in de Sint Janstraat loopt de bezwaarprocedure nog. Hierin beslist het college binnenkort. De vertraging is verder ontstaan doordat op twee plaatsen kabels en leidingen omgelegd moeten worden. Het gaat om twee containers in de Singelstraat en één in de Sint Janstraat. Hier is circa drie maanden gemoeid. Uitvoeren van plaatsing van de containers zal omstreeks de zomervakantie plaatsvinden en inge bruikname eind augustus/begin sep tember. Wethouder Huub van Klinken geeft op vrijdag 12 mei het start sein voor de wijkopruimdag in Dauwendaele. Hij opent de dag om half tien voor het winkelcen trum. Ook reikt hij een prijs uit aan een leerling van De Vossenburch die de beste slogan voor de wijk heeft bedacht. De volgende straten zijn bij deze wijk opruimdag betrokken: Danielsland, Elmersland, Ewisland, Gervinsland, Meanderhof en Buitenhove. leder jaar worden in Middelburg wij- kopruimdagen georganiseerd. Op deze dagen slaan bewoners, gemeente, wijkbeheergroep, Woongoed, politie en leerlingen van een basisschool de handen ineen. Er zijn schoonmaakacties en er is extra aandacht voor het groen en de bestrating. Woongoed doet samen met Léte eennmalig een tuintjespro ject. Zij worden bijgestaan door vrij willigers van de stichting het Meandertje. Op deze opruimdag kun je kleine hoeveelheden grofvuil aan de gemeentelijke reinigingsdienst aanbieden. Leerlingen van De Vossenburch hebben zich, met behulp van lesmateriaal van Mic-Mec, verdiept in de materie om een wijk leefbaarder te maken. Zij hebben hierover plannen ingediend bij de gemeente, waarbij onder andere gekeken is naar de veiligheid, het groen en de speelplaatsen binnen de wijk. Op deze wijkopruimdag gaan de kinderen aan de slag met het inza melen van zwerfvuil. De volgende wijkopruimdag is op vrij dag 2 juni in Nieuw Middelburg. Wilt u als vrijwilliger meehelpen op de wij kopruimdag of wilt u meer informa tie, dan kunt u contact opnemen met Wijkaanpak van de gemeente Middelburg, Bram van Houte, tele foonnummer 67 57 88. De aanleg van groen is één. Het onderhouden er van is twee. Toen begonnen werd met het vernieu wen van het groenbeleidsplan is gemeten wat de kwaliteit van het aanwezige groen is. Daar kwam een 6,3 uit. Sommige wijken sco ren iets minder (bijvoorbeeld Dauwendaele en Arnemuiden). Griffioen en Nieuw- en Sint Joosland scoren beter. In het groenbeleidsplan is vastgelegd welk kwaliteitsniveau we willen bereiken. Het groenbeleidsplan 2006-2016 beschrijft wat de komende jaren de visie is op het groen in Middelburg. En dan specifiek voor de openbare ruimte, dus niet particuliere tuinen. Het plan wordt ook gebruikt om bij bouwprojecten groen in te plannen. Het groenbeleidsplan is een middel om hier ruimte voor groen en recrea tiemogelijkheden op te eisen. In het plan doet de gemeente ook uitspra ken over de kwaliteit en de kwantiteit van het groen, over het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen en de uitgifte van snippergroen. Op dit moment is het gemiddelde cij fer dus een 6,3. De verdeling per wijk is als volgt: Wijk Cijfer Centrum - binnen de veste 6,2 Dauwendaele 5,9 Magistraatwijk 6,0 Nieuw Middelburg 6,0 Veersepoort 6,8 Klarenbeek 6,4 Stromenwijk 't Zand 6,2 Griffioen 6,8 Ramsburg 5,7 Arnestein 5,8 Sint Laurens 6,8 Arnemuiden 6,1 Nieuw- en St Joosland 6,6 Kleverskerke 6,5 De gemeente streeft er naar om vol gend jaar een 6,5 te halen. Dit willen we bereiken door de inzet van onze medewerkers te verbeteren en maat regelen treffen om nog efficiënter te gaan werken. Niveaus Voor het onderhoud van groen onder scheiden we drie niveaus: cultuurlijk, standaard en natuurlijk. Bij de eerste twee wordt de ontwik keling van beplanting gestuurd door onderhoud en is er geen natuurlijke groei aanwezig. Bij natuurlijk beheer gaat het om het begeleiden van de natuurlijke ontwikkeling, is de beplan ting grotendeels inheems en is spon tane ontwikkeling toegestaan. De spontane ontwikkeling van kruiden is hierbij gewenst. De onderhoudsnive- aus gelden voor beplanting, gazons, bermen en oevers, zwerfvuil in beplanting en op gras. Cultuurlijk geldt bijvoorbeeld voor de binnenstad (met uitzondering van de bolwerken), winkelcentra en de Veel Zeeuwen hebben, net als de overige Nederlanders, ervaring met huiselijk geweld. Wat u mis schien nog niet weet is dat slacht offers en plegers van huiselijk geweld geholpen kunnen worden. Hoe eerder u de hulp inroept, hoe groter de kans dat het geweld gestopt en de relatie gered kan worden. omgeving van monumenten. Standaard voor parken en bolwer ken, groene rand sportvelden en volkstuinen. Natuurlijk onderhoud geldt voor het groen langs dijken en watergangen en de groene longen. Werkwijze Vanaf het voorjaar van 2007 zal in een aantal wijken begonnen worden met het houden van een jaarlijkse wijkschouw. Gemeente en bewoners gaan dan de wijk in om te kijken wat belangrijke aandachtspunten voor het komend jaar zijn om aandacht aan te besteden. In de zomerperiode zullen externen een technische en kwaliteitsinspectie doen om te toet sen of de wensen voldoen aan de kaders die gesteld zijn. In het najaar wordt dan het jaarplan voor de uit voering in het jaar daarop gemaakt. Dit wordt dan voor akkoord voorge legd aan de wijk en het jaar daarop uitgevoerd. Meer informatie Wilt u meer weten over het onder- houdsniveau van het openbaar groen? Neem dan contact op met Dick Sakko van het gemeentelijk Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 13 of mail naar d.sakko@middel- burg.nl. Volgende week het laatste deel van de reeks over het groenbeleidsplan. Dan aandacht voor bloembakken bij entrees van de stad. De provincie Zeeland en de dertien Zeeuwse gemeentes hebben ervoor gezorgd dat iedereen (slachtoffer, dus ook kinderen, pleger, omstander of professional) dag en nacht ano niem contact kan opnemen met het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Zeeland (ASHGZ) op 0900-222 0 333 (5 cent per minuut) of per mail ashgz@huiselijkgeweldzeeland.nl. Meer informatie vindt u op www.huise- lijkgeweldzeeland.nl Woensdag 28 juni is er in het stads kantoor een informatiebijeenkomst over huiselijk geweld. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en is openbaar.

de Faam | 2006 | | pagina 9