KANAALWEG WEER OPEN HISTORISCHE HOUDT OPEN WERF C.A. MEERMAN HUIS ORANJELAAN AFGESLOTEN HET WOORD AAN RAADSLID PIET KRAAN 0ÜM33EEH De Faam Verkeersmaatregelen bij Four Freedoms Awards Landelijke intocht Sinterklaas in Middelburg Informatieavond over aangepast plan Bolwerken Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 8 De Kanaalweg is sinds vrijdag weer De kademuur is doorgetrokken tot gend pad in twee richtingen aange- open voor verkeer. De afgelopen aan de Schroebrug. legd. maanden is hard gewerkt om de weg Hierdoor is een mooie promenade Langs de promenade worden dit veiliger en mooier te maken. ontstaan. Voor fietsers is een vrijlig- najaar platanen geplant. In Arnemuiden wordt gewerkt aan een bijzonder project: de restauratie van de historische scheepswerf C.A. Meerman. De werf is een van de weinige zaken die nog herinnert aan de rijke scheepsvaarthistorie van Arne muiden. De gebouwen op het ter rein worden opgeknapt, zodat de Stichting Behoud Hoogaars er haar thuisbasis van kan maken. De restauratie van de scheepswerf maakt onderdeel uit van het project Boegbeelden. Boegbeelden is een samenwerkingsverband tussen 21 projecten in de Euregio Schelde- mond, die zich bezig houden met het behoud van maritiem erfgoed. Ook de loodsensteiger in Vlissingen en de restauratie van de hengst TH-40 in Vlissingen maken onderdeel uit van ■Boegbeelden. Voor een volledig over zicht kunt u kijken op www.boegbeel- den.org. Op 20 mei zijn alle Boegbeelden voor publiek toegankelijk. Ook de werf in Arnemuiden is geopend, van 13.00 tot 17.00 uur. Om 14.00 en 15.30 uur geeft de aannemer een rondlei ding, met uitleg over de restauratie werkzaamheden. Bezoekers kunnen verder een nettenboeter en garnalen- pelsters aan het werk zien. Ook het museum in Arnemuiden en 't Uusje van Eine zijn op zaterdagmid dag geopend. Een leuk idee voor een combibezoek aan het maritiem erf goed van Arnemuiden. Zaterdag 13 mei vindt in de Nieuwe Kerk de uitreiking plaats van de Four Freedoms Awards. Hierdoor zullen er verkeersmaat regelen genomen worden in de Middelburgse binnenstad. Van vrijdag 12 mei 21.00 uur tot zaterdag 13 mei 17.00 uur geldt een parkeerverbod rond het Abdijcomplex, Onder den Toren, Koorkerkhof, pleintje Koorkerk straat, Korte Burg, Balans, Bachten- steene en Sint Pieterstraat! Auto's die zaterdag 13 mei om 7.00 uur nog in deze straten geparkeerd staan, worden versleept. De par keergarage aan de Kousteensedijk gaat zaterdag 13 mei om 11.00 uur open. De Korte Burg zal die zaterdag op de kruising met de Groenmarkt vanaf 8.00 uur geheel afgesloten worden evenals de Sint Pieterstraat. De Bachtensteene is deze dag ingericht in twee rijrichtingen. Sinterklaas zal dit jaar in Middelburg aankomen. Glimmend van trots heeft de gemeente van Sint te horen gekregen dat hij dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad de eerste voet op Nederlandse bodem wil zetten. Sinterklaas zal met zijn gevolg aan komen op zaterdag 18 november 2006. Vanuit Spanje vaart de Pakjesboot 12 via het Kanaal door Walcheren naar Middelburg. Daar wordt afgemeerd in de historische stadshaven. Burgemeester Koos Schouwenaar zal Sinterklaas daar welkom heten namens alle kinderen van Nederland. Daarna maakt Sint een rondrit door de historische binnenstad. De NPS doet als vanouds op televisie recht streeks verslag van de intocht in een speciale, extra lange aflevering van het Sinterklaasjournaal. Die uitzen ding behoort altijd tot de best beke ken tv-uitzendingen van het jaar. De centrale presentatie wordt vanuit Middelburg verzorgd door Dieuwertje Blok, bijgestaan door mobiele ver slaggever Rik Hoogendoorn. De gemeente is zeer vereerd met de keuze van de goedheiligman voor Middelburg en is al begonnen met de voorbereidingen op de ontvangst. We kunnen haast niet wachten tot het zover is. Jammer dat het eerst nog zomer moet worden. Vanwege de bouw van een woon zorgcomplex op de hoek Sportlaan/ Nassaulaan is de Oranjelaan tussen de Nassaulaan en de Prins Johan Frisostraat vanaf maandag 15 mei afgesloten voor verkeer. De afslui ting duurt tot oplevering van het nieuwe woonzorgcomplex. De ople vering is gepland voor eind 2007. De Prins Johan Frisostraat blijft tijdens de bouw via beide zijden bereikbaar. De Prins Mauritsstraat en de brand gang achter de woningen aan de Oranjelaan 1 tot en met 9 blijven nor maal bereikbaar. Ik ben Piet Kraan, raadslid voor de Politieke Partij Middelburg en ik woon samen met mijn vrouw Ted en onze zoon Christiaan aan de Noordsingel. Middelburg is een prachtige stad. Samen met andere mensen wil ik ervoor zorgen dat dat ook zo blijft de komende vier jaar. Wat vind ik daarbij belangrijk? De financiën moeten de komende vier jaar op orde komen en blijven. Middelburg heeft alleen al in het kader van de kwaliteitsatlas vijf jaar lang elke dag 100.000 euro uitgege ven en dat kan echt niet meer. Ook minder bureaucratie en minder regels. Betere parkeermogelijkhe- den, bijvoorbeeld voor binnenstadbe woners. De wijken moeten worden opgeknapt. Behoud en uitbreiding van de groene longen. Goede en sterke sociale pro gramma's met aandacht voor groe pen die dat nodig hebben zoals bij voorbeeld ouderen, jongeren, gehan dicapten, werklozen Zo kan ik nog wel even doorgaan. Maar het belangrijkste vind ik eigen lijk hoe je dat doet, namelijk in samenspraak met en goed luisterend naar de burgers van Middelburg. Het is voor- mij vanzelfsprekend dat je, zonder afbreuk te doen aan je ver antwoordelijkheid als raadslid, bur gers meer betrekt bij het bestuur van de stad. Meer zeggenschap voor de wijktafels is daarvan een goed voor beeld. Tenslotte: je werk als raadslid doe je transparant, consequent, open, recht door zee, eerlijk en zonder politieke spelletjes. Zo ga je met burgers om. En dat zijn voor mij geen holle frases maar sleutelbegrippen. Daar mag u mij aan houden en daar moet u mij aan houden. Met minder hoeft u als Middelburger echt geen genoegen te nemen. Piet Kraan Fractievoorzitter PPM Eind 2005 heeft het college een plan gepresenteerd om de Bolwerken op te knappen. Aansluitend is er een inspraak procedure geweest. Er zijn 61 inspraakreacties ingediend, waaronder vier met een groot aantal handtekeningen. Ook heeft de gemeenteraad het colle ge van burgemeester en wethou ders gevraagd om uiterst voor zichtig om te gaan met het kap pen van bomen en draagvlak voor het plan te verbreden. Naar aanleiding van alle inspraakre acties en de opdracht van de gemeenteraad is het oorspronkelijke plan op een aantal punten aange past. Het nieuwe plan is op 9 maart voorgelegd aan de klankbordgroep Bolwerken. De reacties waren over het algemeen positief. Daarom willen we het plan nu opnieuw presenteren. We nodigen u van harte uit om aan wezig te zijn bij deze informatiebij eenkomst. De bijeenkomst is op 18 mei in het stadskantoor aan de Kanaalweg en begint om 19.30 uur. Wat is er veranderd? In het conceptplan dat in december vorig jaar gepresenteerd is, zouden 154 bomen gerooid worden. Het grootste deel daarvan is van slechte kwaliteit of staat te dicht op een andere boom. Naar aanleiding van de inspraakreac ties en de gesprekken worden acht tien bomen definitief niet gekapt. Het gaat om diverse soorten bomen (kas tanje, beuk, lijsterbes, meidoorn, esdoorns, abelen, haagbeuk en treur wilg). Nog eens veertien kastanjes en een es blijven vooralsnog gehand haafd. De kans is aanwezig dat die kastanjes over een aantal jaar in elkaar gegroeid zijn. Er wordt dan opnieuw bekeken of het nodig is om de bomen te kappen. Er is dan ook meer zicht op het verloop van de kastanjeziekte. Niet alleen blijven er meer bomen staan. Ook worden er meer nieuwe bomen aangeplant aan de buitenzijde van het bolwerk. Verder wordt de beplanting deels vernieuwd. Het kan tijdelijk wat kaler ogen op de Bolwerken, maar uiteindelijk komt 90% van de bestaande beplanting terug. Tot slot wordt het kappen van abelen gefaseerd uitgevoerd. Hoe gaat het verder? Na de informatiebijeenkomst vraagt de gemeente een kapvergunning aan voor de bomen die weg moeten. De tekst van de aanvraag kunt u nalezen in de Faam van 25 mei of 1 juni. Als de kapvergunningsprocedure is afge rond, zal het college het plan defini tief vaststellen. De uitvoering kan naar verwachting in het najaar van 2006 van start gaan.

de Faam | 2006 | | pagina 8