Win kaarten voor World Darts Gala in Terneuzen Onderwaterturbine als windmolen? Win een VIP-arrangement, toegangskaart of dart-brunch Meer mogelijk maken ABN'AMRO 1 dé Weekkrant De Faam Waar moet je heen als je op de woningmarkt door de bomen het bos niet meer ziet? Naar de Woondag van ABN AMRO, op zaterdag 13 mei. Dan staan al onze adviseurs voor u klaar, en u kunt ze het hemd van het lijf vragen. O.ver de hypotheek die het best bij u past bijvoorbeeld. U kunt ook meteen de gratis WoonKit meenemen, met alle informatie over het kopen van een woning. Op www.abnamro.nl/hypotheken ziet u waar de Woondag in uw buurt wordt gehouden. Of bel 0900-0024 (lokaal tarief). Rondje Zeeland Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 38 In Nederland is de pop ulariteit van de dart- sport de laatste jaren sterk toegenomen. Me de door de vele succes sen van Raymond van Barneveld en nu ook met Lakeside kam pioen Jelle Klaassen en de broadcasting van SBS6 is darts in Neder land niet meer weg te denken. Inmiddels zijn er vier Grand Slam toernooien per jaar... Maar er is meer... Met het World Darts Gala is er darts en entertainment op topni veau in de regio! Zaterdag 27 mei in Ter- neuzen in de Vlaanderen- hal in Sas van Gent.met Raymond van Barnevelt, Jelle - Klaassen, Ted Han- key, Martin Adams, Co Stompé, Mervyn King, Vin cent van der Voort en de Axelaar Jean Paul van Ac ker die 55e op de Werel dranglijst staat. Aanvang 19.30 uur en aansluitend Double Triple After Party Maak kans op: 2 x een VIP-arrangement voor 2 personen World Darts Gala (ter waarde van 70 euro per persoon) 10 x 2 toegangskaarten voor het World Darts Gala (ter waarde van 20 euro per persoon) 1 x dartbrunch voor 2 per sonen in City Inn Hotel (ter waarde van 29,50 euro per persoon) Wat moet u doen? Geef antwoord op de on derstaan de vraag. Het antwoord is te vinden op www.worlddartsgala.nl - Hoe vaak is Raymond van Barneveld Lakeside kam pioen geweest? Weet u het antwoord? Stuur dan een sms met de tekst WIN (spatie) FGO (spatie) DARTS, gevolgd door het antwoord en uw naam en adresgegevens naar 2121. Stuur uw oplos sing voor 19 mei in en wie weet wint u één van de ge noemde prijzen. Prijswin naars ontvangen persoon lijk bericht. Kaarten zijn niet inwisselbaar voor contanten. DOOR CORINA DE VOS HEINKENSZAND Windturbines onder water. Dit klinkt als een grapje maar de ge meente Borsele experi menteert met 'onder waterwindmolens'. "De voor- en nadelen ko men straks boven wa ter", zegt M. de Bruijne, wethouder van Borsele. De gemeente onderzoekt met Total Raffinaderij en Altran Technologies de mo gelijkheden die er zijn in Borsele voor energieopwek king door eb en vloed, ofte wel getijdenenergie. De aanlegsteiger bij Total in' de Westerschelde, staat boven aan het lijstje om ingezet te worden bij de nieuwe ener giewinning. Eerst onder zoeken ze een aantal zaken. De Bruijne: "Zo mogen de turbines geen belemmering zijn voor de scheepvaart. Verder kijkt de gemeente naar de gevolgen van de be drijfsvoering van Total, naar de consequenties voor flora en fauna en weegt ze de kosten en baten tegen el kaar af." In het najaar maakt de gemeente de uitslag be kend. Het blijft spannend maar volgens de wethouder is de kans op een positieve uitslag groot. "Altran heeft ervaring met dit soort pro jecten in Scandinavische landen. Daar hoor je vooral positieve reacties." Als het onderzoek goed uitpakt, hoopt De Bruijne dat de provincie verder gaat met het geheel. "Misschien leve ren we in de toekomst zelfs energie aan een elektrici teitsnet", zegt De Bruijne. Verder noemt hij de voorde len van getijdenenergie te genover die van wind. "Bij getijdenenergie heb je geen last van horizonvervuiling. Bovendien gaat eb en vloed de heel dag door. De rotors draaien 22 uur per dag door de stroming van het water. Je hebt nooit zo'n hoge windgarantie." VLISSINGEN - Tachtig mo torrijders geven gehandi capten zaterdag 13 mei een fijne dag door ze in hun zij- spanmotoren mee te ne men voor een rondje Zee land. Op het Stadhuisplein in Vlissingen geeft burge meester A. van Dok-van Weele om 09.30 uur het startschot. De rit naar Wes- tenschouwen gaat via Kou- dekerke en Veere, waar de zijspanrijders met hun pas sagiers op de foto gaan.

de Faam | 2006 | | pagina 38