Walcheren Maecon integreert... Sparen vool wijkcentrum Sesam open u...! Cadeautjes bij Catootje Passie en ervaring... Uit het Zakenhart van... 'De overname brengt grote voordelen mee' Stoppen met slim sigarettenpijpje Afdank-tv's gaan naar buitenland Verantwoord frietje TuItAT;!NN/iiiilDe Faam Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 32 Mehmet nam Ali Baba over. foto: inge adrimnsen MIDDELBURG - Service en kwaliteit, daar kun je nooit genoeg van geven. Dat is het motto van Mehmet Ki- lavus, eigenaar van Ali Baba aan de Vlasmarkt in Mid delburg. Dit voorjaar nam deze Brabander de zaak in het culinaire Middel burgse straatje over en inmiddels heeft 'r hij zijn eigen Catootje is trendy en betaalbaar, foto: inge adriaansen VEERE - In de kelder onder pannenkoekenhuis Suster Anna, aan de Markt in Vee- re, opende Ciska Grootjans onlangs Catootje. Dit sfeer volle winkeltje is een para dijs voor modebewuste kids. Catootje staat voor leuke, aparte kinderkleding van exclusieve merken als Euro pean Culture en DT Genera- Maurice is zelf een fervent fietser, foto: inge adriaansen MIDDELBURG - Fietsen en sleutelen aan fietsen is al meer dan tien jaar de groot ste passie van Maurice Min naar. Zijn grote droom om van zijn hobby zijn beroep te maken ging met de ope ning van Minnaar Wieler sport dan ook in vervulling. Aan de Veerseweg 5 in Mid delburg opende Jan Janssen Vijftien jaar stempel op het bedrijf ge drukt. "Voor een lekker tus sendoortje hebben we na tuurlijk het beroemde Turkse broodje Döner Ke bab, maar we bezorgen ook complete schotels met bij voorbeeld een entrecote of kipfilet. En dan is er nog een enorme keuze uit pizza's, waaronder ook een flink aantal vegetarische." MIDDELBURG - Aan een winkel op een A-locatie er gens in een grote stad moet Krista Schets niet denken. Zij verkiest de gemoede lijkheid en de vrijheid van de verkoop in de buiten lucht. Al vijftien jaar lang staat Krista met hoeden, petten, sjaals, tassen en Bretonse kleding op de markt. Voor geen goud zou zij haar kraam willen ver ruilen voor vier muren en een dak. Ondernemen zit haar in het bloed. Krista's ene oma had een herenmodezaak en haar andere oma een textielzaak. "Ik wist niet beter als kind, mijn ouders waren ook weer onder nemers. Maar toch koos ik in eerste instantie voor een baan in het toerisme. Ik heb jaren heel de wereld doorgereisd en dat beviel me prima. Na het buitenland vond ik een baan hier in Zeeland, maar ik miste de vrijheid, het reizen, de zelf standigheid. En zo is het idee ontstaan om net als mijn ou ders destijds een markthandel- tje op te zetten. Voordat ik kin deren kreeg stond ik dagelijks op de markt, in Zeeland, maar ook buiten de provincie. Nu is dat met drie kinderen niet meer te doen natuurlijk en dus sta ik alleen nog in Middelburg, mijn lievelingsmarkt", vertelt Krista. "Want zo benadrukt zij", de markt is echt mijn eigen han deltje. Mijn man heeft zijn ei- Krista gaat nog iedere week met plezier nadr cjëmarkt. foto: inge adriaansen gen werk, in tegenstelling tot zijn broer die ook op de markt staat", koos hij voor een heel andere weg. Hij riep vroeger al tijd dat ie nooit een markt vrouw zou trouwen, maar dat heeft hij teruggenomen", lacht Krista. Trots "Wat hij wel doet is de organisa tie van de snuffelmarkt en de antiekmarkt op de Vismarkt. Maar je zal hem zelf niet in een kraam zien staan." In vijftien jaar tijd heeft Krista een grote vaste klantenkring opgebouwd, waar zij met recht trots op is. "Er zijn sowieso niet zoveel winkels meer met hoeden en petten en dus komen de men sen uit het hele land naar Mid delburg. Want, op de markt is het gewoon altijd gezellig." Aan stoppen denkt Krista nog lang niet, dat is duidelijk. "Ik vind het nog veel te leuk en nu ik nog maar één markt draai houd ik lekker veel tijd over voor mijn gezin en onze mini- boerderij. Wat kan een mens nog meer wensen?" tion. "Apart, maar zeker be taalbaar", benadrukt Ciska. Terwijl pa een kop koffie dr inkt bij Suster Anna kunnen moeders en kinderen shop pen bij Catootje, waar je overigens ook cadeautjes, sieraden - zelfs voor jon gens! - en babyartike ls len vindt. Catootje is dagelijks geopend. MIDDELBURG - LétÉ Integra tie is per 1 mei overgenomen door Maecon Groep bv. Onder de naam Maecon ZuidWest zal deze organisatie naast de inte gratieactiviteiten ook haar an dere producten en diensten in Middelburg gaan aanbieden. LétÉ heeft in Maecon Groep een partner gevonden, die past bij LétÉ's nieuwe aanpak van reïntegratie. Maecon onder scheidt zich door innovatieve en creatieve oplossingen bij het reïntegreren van mensen. De overname brengt volgens beide partijen veel nieuwe mo gelijkheden, samenwerkings- voordelen en uitdagingen met zich mee. Maecon Groep bun delt kermis, kunde en (interna tionale) netwerken op het vlak van regionale ontwikkeling, ar beidsmarkt/werkgelegenheid, onderwijs, cultuur en sport. De activiteiten van Maecon Zuid- West passen binnen de strate gie van Maecon Groep om in verschillende regio's in Neder land samen met regionale partners te werken aan regio nale ontwikkeling, in het be lang van en leidend tot (nieu we) werkgelegenheid. Een an der belangrijk uitgangspunt bij de keuze voor Maecon Groep was de overname van het per soneel (15 medewerkers) en een eigen zelfstandige vesti ging in Middelburg. Dit is in het contract ook vastgelegd. De manager van LétÉ Integra tie, Cees Lodder, is de regio manager van Maecon Zuid- West geworden. Als gevolg van het overdragen van de activi teiten zal LétÉ zich weer pri mair bezighouden met de uit voering van de Wet sociale werkvoorziening (Wsw). Het belangrijkste speerpunt daarin is het detacheren van WSW medewerkers bij werkgevers. vorige week deze nieuwe winkel. "Ik verkoop racefiet sen, mountain bikes en sportieve toerfietsen van topmerken als Jan Janssen, Cube en Isaac en verricht ook reparaties en onder houd", aldus Maurice. Ook verkoopt hij alle aanverwan te producten als kleding, schoenen en onderdelen. MIDDELBURG - Het nieu we wijkcentrum in de Griffioen is er nog niet, maar de wijkvereniging laat geen kans onbenut om de spaarpot voor de inrich ting ervan te vullen. Zo was er op 25 maart een wijk- feestdag met tal van activi teiten en een loterij. Deze loterij alleen al bracht 2500 euro op, de overige activi teiten nog eens ruim 500 euro. Voor de prijzen zorgden gulle plaatselijke winkeliers, die de leefbaarheid in de wijk graag ondersteunen. Het echtpaar Koole won de hoofdprijs uit de loterij: een spl- De prijswinnaars met hun prijzen foto: pr intemieuwe fiets, geschonken door Klaassen Tweewielers en de heer Zoek won met zijn lot een ultramoderne blender die beschikbaar is gesteld door de frima Siematic Keukens. GOES - De Zeeuwse huisarts Cors Ephraïn introduceert een nieuwe methode om te stoppen met roken. Smokelockers is een slim si garettenpijpje dat inge ademde sigarettenrook en nicotine in vier stappen re duceert. Daardoor worden ontwenningsverschij nselen sterk verminderd. Van de proefpersonen die Smoke lockers tot nu toe gebruikten is de helft gestopt met roken. De andere helft is aanzienlijk geminderd. Smokelockers zijn verpakt in een sigarettendoosje met daarop de inspirerende tekst: Waarschuwing! Stop pen kan je leven verlengen. De pijpjes worden alleen verkocht via www.smoke- lockers.com. GOES - Een derde van de be drijven die elektrische en elektronische apparaten in nemen, overtreedt de wet. Dit blijkt uit een landelijk on derzoek van de VROM-In- spectie naar de uitvoer van onder meer koelkasten, was machines, computers en te levisietoestellen. In strijd met de afvalstoffen wetgeving worden veel van deze apparaten, waarvoor de consument een verwijde ringsbijdrage betaalt, naar landen in Afrika, Azië en Oost-Europa uitgevoerd. Hier worden ze op een on verantwoorde manier uit el kaar gehaald met alle geva ren van dien. ZEELAND - Snacken zal nooit gezond worden, maar bijna de helft (45 procent) van de cafetaria's heeft de gezondheidsrisico's beperkt door over te stappen op vloeibaar vet. Volgens de Voedsel en Wa ren Autoriteit is dit een posi tieve ontwikkeling. Vast vet bevat ten opzichte van vloeibaar vet meer ver zadigde vetzuren en trans vetzuren, die de kans op hart- en vaatziekten verho gen.

de Faam | 2006 | | pagina 32