"SCHATJES" Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Troyesangers zingen Meer dan psalmen Expositie Veel Zeeuws over Zeeland in de bibliobus Nieuwe outlet kledingzaak in de Kanaalstraat 55 te Oost-Souburg OPRUIMING!!! Merkkleding volwassenen alles voor 4,95 OP=OP MIUKY, Buffoon, Zazi, Ducky Beau, Tinus P, Name it, etc. etc. 12,50- 13,50- 20,50- 31,50 De Specialist in Verkeersopleidingen is aangesloten bij de Bovag Rijscholen die aangesloten zijn bij de Bovag staan voor kwaliteit, Bovag Garantie, goed slagings percentage en vriendelijke vakbekwame instructeurs. Bij Bovag aangesloten verkeersopleidingspecialisten bij u in de regio zijn: Rijschool Actief Middelburg www.rijschoolactief.nl Verkeersschool René Brasser Vlissingen www.renebrasser.nl Verkeersinstruktie Jasperse Middelburg www.rijschooljasperse.nl Autorijschool Scaldis Serooskerke www.rijschoolscaldis.nl Autorijschool Sandee Koudekerke www.rijschoolsandee.nl Voor officiële mededelingen r~ zie ook elders in dit blad Provincie Zeeland postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 Dönnercenter Pizzeria Ali Baba U kunt hier gratis parkeren! Veel merken o.a.: Babykledincj vanaf maat 50 Tienerkleding t/m maat 176 Openingstijden: ma. gesloten di. t/m vr. 9.00-18.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur U heeft hier een ruime keus aan voedingsmiddelen, zuivel, vers brood, groenten en fruit, schoonmaakproducten, cosmetica, etc. BioBeter is gevestigd op de Hogeweg 112, het gedeelte tussen Schuitvaartgracht en Bloemenlaan te Vlissingen. Tel. 0118-441712 Rolstoel-toegankelijk Maandag PIZZADAG Alle pizza's 6," Dinsdag SCHOTELDAG alle schotels €7,- MP Woensdag SPARERIBSDAG Spareribs 7, Turbo 12," KIPVLEUGELDAG 7,-/€ 12,- Donderdag PASTADAG alle pasta's €6,- Zondag FAMILIE MIXDAG Behalve feestdagen De goedkoopste thuisbezorgservice in de regio Middelburg, minimale order van 8,-. Vlissingen, Koudekerke, Arnemuiden van 15,-. Vlasmarkt 7, Middelburg, telefoon 0118-620765 0118-416012 Biologisch- dynamische voedingswinkel Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 2 Dans in open ÖBOVAG LID BOVAG AFDELING VERKEERSOPLEIDINGEN ASSOCIATIE NEDERLAND 0118 - 614942 0118 - 471950 0118 - 613387 0118 - 592827 0118 - 551592 MIDDELBURG - Project koor Troyesangers geeft de ze maand concerten rond het thema Meer (kin Psal men in de Geerteskerk in Kloetinge en in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het koor combineert het eigen repertoire met orgelmuziek en poëzie. Neerlandicus Leo Kos ten draagt teksten voor. Het concert in Kloetinge is zaterdag 20 mei, het concert in Middel burg vrijdag 26 mei. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten vijf euro en zijn te verkrijgen via www.troyesangers.nl. door martijn den hollander VLISSINGEN - Verzin een dans rond het thema 'ex treem'. Dat was dit jaar de opdracht voor de danswed strijd van de Kunstbende. Rebecca Floresse, Simone de Baan en Esmée Broeren uit Vlissingen gingen ermee aan de slag en werden 30 april eerste in de Zeeuwse voorronde. Een onderwerp voor een extre me dans was snel gevonden: 'Dansen in de operatiekamer'. Sitnone, arm in het gips: "We kwamen op dat idee omdat ik mijn arm had gebroken. Onze groep heet Dance Operation." De meiden verkleedden zich voor de wedstrijd als patiënten. "Esmée ging een beetje 'ge stoord' dansen. Rebecca kwam met een spuit en ik moest Esmée vasthouden." De jazzdanseressen gebruikten voor hun winnende dans het nummer Scream van Michael Jackson, met veel gegil. Simone: "Daar kun je goed op dansen. Er zit veel afwisseling in. Op een rustig stukje deden we dan klas sieke dans." Rebecca laat het rapport van de wedstrijd zien. De jury oordeelde: 'Heel origi neel met kleding en attributen; goede uitwerking van het the ma; goede techniek'. Rebecca, Simone en Esmée vol gen ieder al een paai" jaar dans les bij Isabelle Zwaan van Kun steducatie Walcheren. Ze is er 'erg trots' op dat haai" leerlingen de danswedstrijd wonnen. "Ze hebben het helemaal zelf ge daan." Dat kon niet van ieder een gezegd worden'. "Minstens de helft van de deelnemers wa ren streetdancers die de dansjes van de dansschool voor de wed strijd gebruikten. Dat is niet de bedoeling van de Kunstbende." De meiden zitten bij Rebecca thuis rond de tafel, die vol ligt met prijzen. Ze kregen niet al leen een beker, maai" ook een cadeaubon en een eventbon. Wat ermee te doen? Rebecca: "Een ballonvaart is saai, dan zit je met z'n drieën in zo'n mand- Simone de Baan, Rebecca Floresse en Esmée Broeren uit Vlissingen wonnen zondag 30 april de danswedstrijd van de Kunstbende. Ze deden mee aan de Zeeuwse voorronde, foto jaap wolterbeek MIDDELBURG - Een collectie van de mooiste Zeeuwse plaatjes is te zien in de bi bliobus die over Walcheren rijdt. De tentoonstelling Veel Zeeuws is samengesteld uit foto's, prentbriefkaarten en affiches uit de Beeldbank Zeeland. Dat is het digitale beeldarchief van de Zeeuwse Bibliotheek. De tentoonstelling is te zien in alle vier de bussen die dienstdoen als bibliobus in de provincie. Een overzicht van standplaatsen is te vin den op de website van de Zeeuwse Bibliotheek (te vin den via www.zeeuwsebiblio- theek.nl). De bussen richten zich op inwoners van platte landsgebieden, en dan met name op ouderen en kinde ren tot en met dertien jaar. Veel basisschoollleerlingen op de dorpen gaan klassikaal naar de bibkiobus. De Beeldbank Zeeland, van waaruit de expositie werd sa mengesteld, is het digitale beeldarchief van de Zeeuwse Bibliotheek. Te zien zijn alle denkbare afbeeldingen van dorpen, gebouwen en perso nen. De beelden zijn ook via internet (www.beeldbank.nl) te raadplegen. Er is een uit gebreide zoekfunctie die het vinden vergemakkelijkt.

de Faam | 2006 | | pagina 2