BLAUW GERUITE KIEL KUSTVERSTERKING WESTDUIN dJ VLISSINGEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN ACTUEEL BOEGBEELD MORGENRAAD VRAAGBAKEN WERK IN UITVOERING OPENINGSTIJDEN 11^ GEMEENTE Burgemeester en wethouders hebben besloten de openbare plasgelegenheid op het Bel- lamypark te verwijderen. Het 'plaskruis' wordt deze week weggehaald. De horeca concen treert zich meer en meer aan de oostzijde van het Bellamy- park. De westzijde van het park - waar het plaskruis staat - heeft meer een woonfunctie. Daarom vinden B&W dit geen geschikte plaats voor het stinkende ding. Ook in het vernieuwde hore- cagebied vinden zij het kruis niet passen. (Horeca)bezoekers kunnen gebruikmaken van toi letvoorzieningen in de horeca gelegenheden. Bij grote evene menten zullen aparte toiletunits worden geplaatst. www.vlissingen.nl/college Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De zuidwestkust van Walcheren is een zwakke schakel in de kust verdediging. Eén van die 'Zwakke Schakels' is het gebied Westduin. Dit gebied voldoet niet meer aan de veiligheidsnormen en de dijken moeten hier op zeer korte.termijn (2007) aangepakt worden. Ook de boulevards vormen een zwakke schakel, maar die staan op de plan ning om pas na het jaar 2020 ver sterkt te worden. Versterking van de kust is op diver se manieren mogelijk: landwaarts, zeewaarts of consoliderend (een combinatie van verhoging van de dijk met landwaartse versterking). B&W kiezen voor een landwaartse versterking in het gebied West duin, onder een aantal voorwaar den zoals behoud van strandhuisje en brede stranden en goede com penserende maatregelen voor func ties die moeten verdwijnen voor de dijkverzwaring. Voor Westduin is 'landwaarts' de beste keuze om dat dan gelijktijdig het achter de duinen liggende gebied Westduin kwalitatief verbeterd kan worden. Hoe het gebied definitief opnieuw kan worden ingericht, is nu nog niet te zeggen. Bij een maximale landwaartse dijkversterking voor de komende 200 jaar wordt het duin circa 200 meter landwaarts verbreed. Deze maximale variant heeft gevolgen voor de binnen- duins gelegen bebossing, de weg langs de duinen en een deel van het recreatiepark Galgewei, de bestaande horecavoorzieningen en het tennispark. Bij de verdere uitwerking zijn echter ook min der vergaande varianten mogelijk; maatwerk is dan nodig. De gemeenteraad moet deze maand een besluit nemen. Het onderwerp staat op de agenda van de verga deringen van de commissie op 18 mei (aanvang 20.30 uur) en de gemeenteraad op 1 juni (aanvang 19.30 uur). www.vlissingen.nl/ De laatste weken is er veel gezegd en geschreven over het beeld van Frans Naerebout. Maar wie was nou "Den onverschrokken Naere bout", die zelfs wordt genoemd in het Zeeuwse volkslied? Op twintigjarige leeftijd kwam Frans Naerebout als visser vanuit Veere naar Vlissingen. Hij kende de zee als geen ander en wist wat voor geva ren de kracht van wind en stroming konden opleveren. Vanwege deze kennis verrichtte hij loodsdiensten voor de Verenigde Oost-Indische Compagnie. De grootste bekend heid kreeg hij door het redden van het merendeel van de opvarenden van "De Woestduyn". Met gevaar voor eigen leven heeft hij samen met zijn bemanning 87 mensen van deze Oost-Indiëvaarder gered. In augustus 1919 werd op de boule vard ter hoogte van de Coosje Bus- kenstraat een standbeeld van Frans Naerebout onthuld. In 1939 wilde Morgen, donderdag 11 mei, verga dert de gemeenteraadscommissie in het stadhuis. U bent van harte welkom. Belangrijke onderwerpen zijn: Gemeenschappelijke Regeling Veiligheidsregio Voorbereidingsbesluiten Struc tuurplan Edisongebied, plange- het gemeentebe stuur het ophogen, omdat men vond dat Naerebout over de zee moest kun nen kijken. Van wege het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog is dit plan niet meer uitgevoerd. In de novemberdagen van 1944 is het beeld onherstelbaar beschadigd. Vier jaar later riep het college van burgemeester en wethouder een adviescommissie in het leven voor de heroprichting van het stand beeld. De vroegere plaats kwam niet meer in aanmerking, omdat daar een bunker in de buurt was. In juli 1952 is het nieuwe beeld onthuld op het Bellamypark. Vlak bij de haven waar Frans Naerebout regelmatig uitvoer. www.gemeentearchief vlissingen.nl bieden Souburg, Schoonenburg, Baskensburg III en III. De volledige agenda en aanvangs tijden kunt u lezen in De Faam bij 'Informatie van de Overheid' en op de website. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Waarom mag er van de welstandscommissie in het ene deel van de ge meente wel een zadeldak op een garage worden gezet en moet er in een ander deel een plat dak op een garage komen?" De welstandsnota is door de gemeenteraad vastgesteld. De welstands commissie toetst of uw bouwaanvraag daaraan voldoet. In de wel standsnota staat waar bouwwerken aan moeten voldoen om te passen in een aantrekkelijk gebouwde omgeving. In het algemeen wordt ge keken of de vorm en het materiaal- en kleurgebruik past in de directe omgeving. Bovendien let men op de ligging en de zichtbaarheid ervan. Dit kan dus per straat of wijk verschillen. Tineke Verhage - Van der Ent, wethouder volkshuisvesting Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken De bouw van het geluidsscherm bij Oost-Souburg vordert snel. De afrit van de A58 is inmiddels weer open. De oprit is op werkdagen vanaf 17.00 uur en in de weeken den open. Vanaf 31 mei gaat de oprit weer volledig open. De laat ste werkzaamheden worden half juni afgerond. Volgende week wordt geasfalteerd in de President Rooseveltlaan, ter hoogte van het'bedrijventerrein Baskensburg. Bij goed weer wordt gewerkt op 16, 17 en 18 mei. Deze dagen is de Rooseveltlaan tussen de Beatrixlaan en de Nieuwe Vlis- singseweg afgesloten voor verkeer in beide richtingen. De Vrouwestraat wordt opnieuw ingericht. De rest van de maand wordt hier nog gewerkt. De straat is afgesloten voor (fiets)verkeer. Ook wandelaars ondervinden hinder omdat het straatje een omlooproute is tijdens het werk aan De Fonteyne. We vragen uw begrip voor het on gemak. www.vlissingen.nl/ werklnuitvoering De openingstijden van het stad huis zijn enigszins gewijzigd. De afdeling Publiekszaken in de publiekshal aan de Paul Kru- gerstraat 1 is van maandag t/m woensdag geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Op donderdag is de publiekshal van 9.00 tot 19.00 uur open. En vrijdag is de afde ling Publiekszaken open van 9.00 tot 12.00 en van 12.00 tot 16.00 kunt er uitsluitend op afspraak terecht. Het algemene nummer 48 70 00 is op werkdagen van 8.30 tot 17.00 bereikbaar. De kantoortijden van het stadhuis voor bezoekers zijn van 8.30 tot 17.00 uur. De website is 24 uur per dag bereikbaar. www.vlissingen.nl/loket ZEELAND WERKT Sinds kort is er nieuwe Zeeuw se vacaturesite. Alle Zeeuwse gemeenten en andere publie ke organisaties bieden hier hun vacatures aan. www.zeelandwerkt.nl VANDALISME In het le kwartaal van 2006 is er voor 11.827,21 euro vernielingen gepleegd aan gemeentelijke eigendom men. De gemeente Vlissin gen registreert sinds maart 2005 de kosten van van dalisme. Er is sinds die tijd voor 50.983,91 vernield. De gemeente gaat het van dalisme samen met de poli tie aanpakken. Daarbij heb ben we uw hulp nodig. Ais u getuige bent van vandalisme bel dan meteen de politie: 0900-8844. Voor meldingen van schade aan gemeente lijke eigendommen kunt u de heer Brinkman bellen: 48 72 05. www.vlissingen.nl/ vandalismemeter mmï2£.-«m ira 7!%Tnva iu TO KALENDER Vrijdag 12 mei, 21.30 uur Opening 'Outsight' Expositie schilderijen Bert Dorrestijn De Piek foto: Stephan van Hesteren Zaterdag 13 mei, 19.30 uur 'Orpheus en de Hellehond van de Hades' Theatervoorstelling Arsenaaltheater Zondag 14 mei, 15.00 uur Opening 'Kopstukken' Foto-expositie Roeland Fossen deWillem3, gaststudio7 www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda

de Faam | 2006 | | pagina 11