El Combo steeds meer rockband s Mountainbiken I 1 I I 1 1 I I Weer fraai staaltje van duo Depp en Burton Hartverscheurend sprookje uit Ierland I 1 1 I 1 1 1 I 1 1 1 I I I Officiële Mededelingen Awards Provincie Zeeland Plan van aanpak bodemveront reiniging locaties toekomstig tracé N57 Walcheren (Veerseweg/ Oude Veerseweg) Ontwerp-vergunnin- gen ontgronding Veersedam en Westkapelle-vroon Wijzigen vergunning Arrow Terminals B.V. El Combo Nieuwe cd volop te koop Faam Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 10 VLISSINGEN - De cd Zoveel Kleur van de Vlissingse rockband El Combo is te koop bij de X-Ray winkels is Vlissingen en Goes, van Leest in Goes, de Waterput in Middelburg en de Bard in Vlissin gen. FOTO PR VLISSINGEN - De Vlissing se band El Combo presten- teerde 8 april zijn nieuwste cd in strandpaviljoen Pan- ta Rhei. De cd Zoveel Kleur bevat dertien nummers. Hoe lang El Combo bestaat, kan zanger Jaap van Boven niet precies zeggen. De band ontstond ongeveer acht jaar geleden uit Combo Top 100, een kwartet dat akoestische versies van popliedjes combi neerde met wat eigen werk. "De eigen liedjes bevielen zo goed, dat we besloten ons vol ledig daarmee bezig te hou den", vertelt Van Boven. Van puur akoestisch ontwik kelde de muziek van El Combo zich tot meer elektrische rock muziek. Dit is ook de reden dat de band zich sinds begin van dit jaar heeft versterkt met gi tarist Carlo Smolders. Op Zoveel Kleur staan 13 lied jes, waarvan sommigen al eer der te horen waren tijdens op tredens, maar die nooit waren opgenomen. El Combo treedt op tijdens Muziek in de Fabriek in de plaatwerkerij te Vlissingen op 21 mei, in cafe 't Hof in Mid delburg op 26 mei en tijdens het straatfestival Ovezande op 28 mei. Jongeren bidden met Aè/e Alois DOOR MARTUN DEN HOLLANDER MIDDELBURG - De Nieuwe Kerk in Middelburg komt 13 mei even in Taizésferen. 's Ochtends krijgen de broe ders uit het Franse Taizé er de Freedom of worship a ward uitgereikt, 's middags gaat frère (broeder) Alois er voor in een oecumenische gebedsdienst voor jongeren. Laurens Bakker, medeorganisa tor van de dienst, krijgt er een flinke klus aan om de Nieuwe Kerk gereed te maken voor de dienst. Door de uitreiking van de Four Freedom Awards staan er 750 extra stoelen in de kerk. "Die moeten eruit. De kerk moet een beetje in Taizésfeer komen. We denken erover om met gekleurd licht en doeken dezelfde warme sfeer te krijgen als in de kerk in Taizé." De gebedsdienst begint om 17.00 uur en duurt zo'n drie kwartier. Frère Alois, de prior, leidt de dienst. Bakker: "Het ge bed bestaat uit een aantal liede ren en gesproken teksten. Wat broeder Alois gaat zeggen weet ik niet, maar er zal waarschijnlijk wel een link zijn met de vrijheid van geloof. De broeders hebben een speciale liturgie opgesteld De gemeenschap van Taizé krijgt tijdens de uitreiking van de Four Freedom Awards de onderscheiding voor vrijheid van gods dienst. Laurens Bakker: "In Taizé is iedereen welkom om zijn mening te uiten en naar de mening van anderen te luisteren. Of je nu atheïst, jood, christen, moslim, boeddhist of hindoe bent. De broeders moedigen de dialoog tussen godsdiensten aan, vooral onder jongeren van vijftien tot dertig jaar. Elke week komen er duizen den naar Taizé." voor de dienst, met bekende lie deren als Jezus U bent het Licht, Halleluja en Bless the Lord." SINT LAURENS - Mountainbi- ker Jaap Kuzee houdt 20 mei de Trek Mountainbike Toertocht. De tocht is 85 kilometer lang en begint om 10.00 uur op de Wa rande in Sint Laurens. Deelna me kost tien euro, inschrijven via 06-20535195 (na 19.00 uur). Het samenwerkingsver band tussen regisseur Tim Burton en acteur Johnny Depp heeft inmiddels al heel wat fraaie resultaten (o.a. Edward Scissor- hands) opgeleverd. Een daarvan is de donkere en romantische animatie/fantasy-film Corpse Bride die nu ook op dvd verkrijgbaar is. Het verhaal draait om Victor (stem van Depp) die ze nuwachtig is voor z'n huwelijk met Victoria (stem van Emily Watson) en in een bos z'n huwelijksgelof ten oefent. Via een uit de grond stekende tak belandt hij in The Land Of The Dead, alwaar blijkt dat de tak eigenlijk de hand is van de Corpse Bride (stem Hele na Bonham-Carter) die Victor nu als haar toekom stig man beschouwt. Ondertussen wacht z'n geliefde Victoria op hem in The Land Of The Living. Als ex tra's zijn er op de dvd onder meer de volgende on derdelen toegevoegd: Tim Burton: Donker vs. Licht; stemmen uit de onderwereld; poppen tot leven brengen; de stemmen achter de stem; preproductie galerijen; bioscooptrailer. De film Breakfast on Pluto volgt het onalledaagse le ven van pleegkind Patrick Braden (Cillian Murphy). Al vanaf zeer jonge leeftijd weet Patrick dat hij anders is. Hij is charmant doch koppig, goed van de tong riem gesneden en laat zich door niemand van de wijs brengen. Als hij opgroeit, verlaat hij resoluut het klei ne Ierse stadje van zijn jeugd om in de jaren '60 in Londen weer op te duiken als travestiet in een caba retshow. Regisseur Neil Jordan vertelt een modem sprookje op een hartverscheurend mooie manier. Met onder anderen Cillian Murphy, Liam Neeson, Stephen Rae, Brendan Gleeson en Gavin Friday. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastge steld dat de bodemveront reiniging op een aantal locaties in het toekomstig tracé van de N57 op Walcheren, gelegen aan de Veerseweg en Oude Veerseweg te Middelburg, geen gevallen van ernstige verontreiniging betreft. Met het plan van aanpak van Rijkswaterstaat, Directie Zeeland te Middelburg wordt inge stemd (artikel 29 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 11 mei 2006 tot en met 21 juni 2006 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantoor uren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 8-12 uur en 13- 16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118- 675287) op donderdag avond. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 juni 2006 een bezwaarschrift te gen de beschikking indie nen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra- venhage. De beschikking treedt 22 juni 2006 in werking, ten zij binnen die termijn een verzoek om een voorlopi ge voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118- 6311705). Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door de Dienst Landelijk Gebied te Goes aangevraagde ver gunningen ingevolge de Ontgrondingenwet voQr het uitvoeren van ont grondingswerkzaamheden ten behoeve van de inrich ting van de natuurontwik kelingsgebieden Veerse dam, gelegen ten oosten van Vrouwenpolder en Westkapelle-vroon, gele gen ten noorden van Westkapelle, verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij de ont gronding betrokken belan gen. De aanvraag, de ontwerp- vergunningen en de overi ge stukken liggen van 11 mei tot en met 22 juni 2006 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 22 juni 2006 tot einde beroepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren. Tot en met 22 juni 2006 kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen over de ontwerp-vergun- ningen indienen bij gede puteerde staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118- 631786). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag ge maakt. De aanvrager van de ver gunningen zal zo nodig in de gelegenheid worden gesteld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Gedeputeerde Staten van Zeeland willen de vergun ning Wet milieubeheer van Arrow Terminals B.V. wijzigen. Hoewel de vigerende ver gunning van Arrow Termi nals B.V. voldoende be scherming van het milieu waarborgt, is de vergun ning gelet op de huidige inzichten niet meer up-to- date ten aanzien van het aspect veiligheid. Meer specifiek dient de vergun ning in overeenstemming te worden gebracht met de volgende zaken en gewijzigde regelgeving: - de PGS (Publicatiereeks gevaarlijke stoffen) 21- richtlijn (voorheen CPR 11-3) voor de opslag van propaan. De vergunning ligt van 10 mei 2006 tot en met 21 mei 2006 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en-in het ge meentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op don derdagavond van 17.00- 20.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tij den. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 22 juni 2006 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 23 juni 2006 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot A.- de Pijper (tel. (0118) 631749).

de Faam | 2006 | | pagina 10