RUIMTE VOOR GROEN (4) - GROEN NIEUWBOUWPROJECTEN SPORTBUURTWERK GAAT NAAR BUITEN De Faam Actie Ton voor water Woensdag 3 mei 2006 - Pagina 9 Deze Informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Ook dit jaar organiseert MICMEC Walcheren (Milieulnformatie- MiiieuEducatieCentrum) weer een verkoopactie regentonnen. Middelburgers kunnen voor een aantrekkelijke prijs een kunststof of houten regenton aanschaffen. Bovendien wordt nu ook een waterbesparende tuingieter aan geboden. Een uniek drukkno psysteem zorgt ervoor dat elke druppel op de juiste plaats terechtkomt. En de lange tuit maakt bukken overbodig. Zuinig én comfortabel dus. Aan de actie is een goed doel gekop peld. Van elke verkochte ton gaat, via het COS, 5 euro naar een water project in Afrika; van elke verkochte gieter 2 euro. En voor elke verkoch te houten ton draagt de Zeeuwse leverancier nog eens 4,25 euro bij aan dit project. Met het besparen van kostbaar drink water hier helpen we mensen in Afrika aan schoon en veilig drinkwa ter. Keuzemogelijkheden Er zijn drie types kunststof regenton, alle van donkergroen recyclebaar materiaal, met een inhoud van 240, 168 of 100 liter. Bij deze tonnen kan een vulautomaat aangeschaft wor den ter verbinding met de regenpijp. Deze zorgt ervoor dat de ton gevuld wordt en niet overloopt als hij vol is. Ook zijn er onderzetters voor de ton nen te bestellen. Voor de liefhebbers van een houten ton zijn er oude whis- kyvaten met een inhoud van onge veer 200 liter. Alle tonnen zijn voor zien van een deksel en een aftap kraantje. Nieuw dit jaar is de Regenzuil, ruim twee meter hoog, met een inhoud van maar liefst 400 liter! En de watersparende tuingieter. Zie de bestelbon voor de prijzen. De tonnen en de gieters kunnen begin juni worden opgehaald in het MilieuEducatieCentrum in Vlissingen of worden thuisbezorgd. Meer informatie, eerst zien? Alle artikelen zijn te bekijken in het MilieuEducatieCentrum (MEC) in Vlissingen, Korenbloemlaan 5, tele foon 41 70 39. Openingstijden: Dinsdag en donderdag van 9 tot 17 uur, behalve in de meivakantie (1-8 mei). Ook is hier meer informatie te verkrijgen, evenals in de MilieuWinkel, Reigerstraat 2 in Middelburg (telefoon 63 34 19) en eventueel bestelbonnen. Hoe komt u aan een ton? Door het invullen van de bon geeft u de gewenste artikelen aan. U stuurt de bon voor 20 mei op naar het MEC, Korenbloemlaan 5, 4382 PD in Vlissingen. Afgeven of bij de MilieuWinkel kan ook. U maakt het verschuldigde bedrag voor 20 mei over naar postbank nummer 62 36 915 t.n.v. MICMEC Walcheren, Reigerstraat 2, Middel burg, o.v.v. 'Regenton'. U ontvang een bevestigingsbrief van MICMEC. U haalt de ton op begin juni in het MEC in Vlissingen of hij wordt thuisbezorgd, afhankelijk van uw aan gegeven voorkeur. De Regenzuil koopt u van de leveran cier zelf. Hij is te zien bij het MEC in Vlissingen en op www.regenzuil.nl. Informatie is ook aan te vragen via MICMEC. Bon opsturen vóór 20 mei naar: Milieu Educatie Centrum, Korenbloemlaan 5 4382 PD Vlissingen Op dit adres kunt u ook meer informatie krijgen en het materiaal komen bekij ken. Het telefoonnummer is 41 70 39. Zie ook de website www.micmec.nl./actueel. (6L Jestelbon Regenton actie 'Ton voor Water' 2006 Ondergetekende: Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:Telefoon: Bestelt: O Kunststof eenvoudige regenton 240 liter a 28, Kunststof luxe regenton 168 liter a 42,- Kunststof kleine regenton 100 liter a 39,- Houten regenton 200 liter a 73,- Vulautomaat a 10,- Onderzetter voor kunststof ton a 15,- Waterbesparende tuingieter a 15,- De Regenzuil kost 219,- en wordt voor 25,- thuisbezorgd. Bestelling en betaling gaan via de leverancier. MICMEC stuurt u desgewenst de informa tie. 0 Ik wil informatie over (de bestelling van) de Regenzuil ontvangen. Halen/brengen? 0 Ik haal de ton(nen) zelf op begin juni bij het MEC in Vlissingen. 0 Ik wil de ton(nen) thuisbezorgd krijgen tegen 10 voorrijkosten. Betaling: Ik maak het verschuldigde bedrag a uiterlijk "20 mei over. Plaats:Datum: Handtekening: Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname. Groen en water zijn belangrijk bij nieuwbouwprojecten. In Middelburg wordt veel nieuw gebouwd. Het is belangrijk dat Middelburg niet alleen maar steen wordt, maar dat er aan dacht blijft voor groen. Het is dus essentieel dat groen bij nieuw bouwprojecten niet vergeten wordt. Daarom is hier in het groenbeleidsplan ruim aandacht voor. Het groenbeleidsplan 2006-2016 beschrijft wat de komende jaren de visie is op het groen in Middelburg. En dan specifiek voor de openbare ruim te, dus niet particuliere tuinen. Het plan wordt ook gebruikt om bij bouw projecten groen in te plannen. Het groenbeleidsplan is een middel om hier ruimte voor groen en recreatie mogelijkheden op te eisen. In het plan doet de gemeente ook uitspraken over de kwaliteit en de kwantiteit van het groen, over het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen en de uit gifte van snippergroen. Kwaliteit Bij de aanleg van groen bij nieuw bouwprojecten houden we rekening met: Gebruik. In een nota van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) is een norm opgenomen voor de hoe veelheid groen per woning. Dit is 75m2. Deze oppervlakte is het uit gangspunt bij nieuwe inrichting. Maar met alleen een stuk groen in de direc te omgeving maak je nog geen fijne woonomgeving. Het is ook belangrijk dat er goede wandel- en fietsroutes zijn, voldoende speelvoorzieningen zijn en dat het veilig is. Techniek. Het aangelegde groen moet natuurlijk wel onderhouden kun nen worden. Het is belangrijk om hier vooraf al rekening mee te houden. Daarom vermijden we bijvoorbeeld al te kleine stukken groen, te grote beplanting op kleinere plaatsen en groen op plaatsen die niet bereikbaar zijn. Beeld. Bij nieuwe projecten houden we bij de beplanting rekening met de omgeving. Het is zaak dat de nieuwe aanleg aansluit bij het reeds aanwezi ge groen in de omgeving. Ecologie. Bij nieuwe inrichting moet groen voldoende groot zijn om inheemse planten en dieren genoeg ruimte te geven en natuurlijke oevers te laten ontwikkelen. Een zogenaam de landschapszone, bestaande uit watergang, natuurlijke oever, gras en bosplantsoen moet minimaal vijftig meter zijn. Overleg Bij bouwplannen voor Middelburg vindt al in een vroeg stadium overleg plaats tussen de stedenbouwkundi ge^), technici en groenbeheerders. De stedenbouwkundigen worden voor aanvang van het proces op de hoog te gesteld van de uitgangspunten ten aanzien van groen. Denk daarbij niet alleen aan bomen, maar ook aan ove rig openbaar groen en speelvoorzie ningen. De voorstellen die gedaan worden, worden getoetst aan de uit gangspunten, randvoorwaarden en het onderhouds- en inrichtingsniveau van het groenbeleidsplan. Meer informatie Wilt u meer weten over groen bij nieuwbouwprojecten? Neem dan con tact op met Dick Sakko van het gemeentelijk Ingenieursbureau, tele foon 67 53 13 of mail naar d.sakko@middelburg.nl. Volgende week deel 5 van de reeks over het groenbeleidsplan. Dan aandacht voor het onderhoudsniveau van openbaar groen. Om alle Middelburgers te laten bewegen is er een breed en gevarieerd aanbod nodig. Zo kun je sporten bij een vereniging, een sportschool, gewoon buiten op straat of in de natuur, ledereen moet aan zijn trek ken kunnen komen. Vanaf 9 mei kan er weer, onder begeleiding van de projectmedewerkers van Middelburg in Beweging, gespeeld worden op schoolpleinen en grasvelden. De activiteiten zijn gratis. dinsdag Stromenwijk Dauwendaele groep 3,4 en 5 15.30-16.30 uur Schoolplein Springtij (aan Piet Heinstraat en Dorus Rijkersstraat) groep 6,7, en 8 16.30-17.30 uur Schoolplein Springtij (aan Piet Heinstraat en Dorus Rijkersstraat) groep 3,4 en 5 15.30-16.30 uur Schoolplein Roozenburglaan groep 6,7 en 8 16.30-17.30 uur Schoolplein Roozenburglaan woensdag Magistraatwijk groep 3,4 en 5 13.30-14.30 uur Schoolplein/grasveld Cypressenhof groep 6,7 en 8 14.30-15.30 uur Schoolplein/grasveld Cypressenhof groep 3,4,5,6,7 15.30-16.30 uur Schoolplein/grasveld Cypressenhof en 8 (voetbal) donderdag Nieuw Middelburg/groep 3,4 en 5 15.30-16.30 uur Veld en skatebaan Koepoortlaan Centrum groep 6,7 en 8 16.30-17.30 uur Veld en skatebaan Koepoortlaan De projectleiders zorgen er voor dat een sporttas aanwezig is met ballen, rackets, pionnen, springtouwen, frisbees en nog veel meer. Voor meer informatie Dennis Winne en Patrick de Guchteneire, telefoonnummer 06 464 06 497

de Faam | 2006 | | pagina 9