f f KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR TIEN MIDDELBURGERS COMMISSIEVERGADERINGEN IN DE MAAND MEI HET WOORD AAN RAADSLID JOKE VAN NIEUWENHUIZEN OPERATIE BURGEMEESTER KOOS SCHOUWENAAR TTsmV"i"A"ii 1 De Faam Kanaalweg op 5 mei open Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Wijktafels Volgende stap naar Voetbal Totaal Woensdag 3 mei 2006 - Pagina 8 Vrijdag 28 april reikte burgemeester Koos Schouwenaar koninklijke onder scheidingen uit aan: mevrouw J.A.C. Maas-Geervliet, mevrouw dr. C.H. Tholander, mevrouw K. de Visser-Zweedijk, de heer W. Joosse, de heer J. Louwerse, de heer C.J.J. van Oevelen en de heer mr. H. Bruin. De heer A.M. van 't Veer ontving de onderscheiding op donderdag 27 april van loco-burge meester Hannie Kool-Blokland. Mevrouw A.C. de Bruyn kreeg een koninklijke onderscheiding uit handen van de Commissaris van de Koningin. De burgemeester van Bergen op Zoom spelde een koninklijke onderscheiding op bij de heer H.M.G. Daeten. Daeten is onlangs naar Middelburg verhuisd. De Kanaalweg gaat op 5 mei weer open voor verkeer. De afgelopen maanden is hard gewerkt om de weg veiliger en mooier te maken. De kademuur is doorgetrokken tot aan de Schroebrug. Hierdoor is een mooie promenade onstaan. Voor fiet sers is een vrijliggend fietspad in twee richtingen aangelegd. De offici ële opening vindt later deze maand plaats. Er waren op Koninginnedag volop oranje wimpels te zien in de Middelburgse straten. In het artikel 'de vlag uit' van vorige week stond het gebruik van de wimpel niet ver meld. De oranje wimpel mag alleen uitgehangen worden samen met de nationale driekleur, op de verjaarda gen van leden van het koninklijk huis en op Koninginnedag. De kleinkinderen van de heer Joosse bewonderen zijn onderscheiding. Burgemeester Koos Schouwenaar ondergaat vandaag een bypassope- ratie in Antwerpen. Om weer op de roulatie. Loco-burgemeester krachten te komen is hij tot 1 juli uit Albert de Vries neemt hem waar. Voorafgaand aan de maandelijkse raadsvergaderingen komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze raads commissies. Er worden geen besluiten genomen. Daar is de gemeenteraadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor 22 mei. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg tijdig stadium invloed uit te oefenen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kun nen zij spreektijd aanvragen om hun wensen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribu nen bij te wonen. De commissie Maatschappelijke zaken vergadert op woensdag 10 mei. Op maandag 15 mei vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat onder andere het voorbereidingsbesluit Buitengebied Arnemuiden en de herontwikkeling Baarsjesstraat en Mastgatstraat. De commissie Algemeen Bestuur verga dert een dag later, dinsdag 16 mei. De agenda's met bijbehorende stukken zijn te bekijken in de informatiewinkel van het stadskantoor en op www.middelburg.nl Het stadskantoor is op donderdag 4 mei tot 15.30 uur voor publiek geo pend. In verband met dodenherden king is er geen avondopenstelling. Het stadskantoor is op Bevrijdings dag, 5 mei, gesloten. Vanwege Bevrijdingsdag is er een wijziging in het ophalen van huisvuil. Op vrijdag 5 mei wordt er geen huis vuil opgehaald. Het huisvuil wordt een dag eerder op donderdag 4 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. Milieustraat De milieustraat aan de Waldamme- weg is op vrijdag 5 mei wel open van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Meer informatie over de milieustraten vindt u op de websi te van de Zeeuwse Reinigingsdienst: www.zrd.nl Er is een kleurrijk college (PvdA, SGP, WD en SGP!) dat met een kleurloos akkoord Middelburg de komende raadsperiode gaat besturen. Er ligt een akkoord dat vooral verder gaat met plannen, die in eerdere raadsperioden al zijn ingezet. De kwaliteitsatlas wordt geactuali seerd en uitgebreid met belangrijke sociale programma's. In die sociale programma's herkent GroenLinks veel vanuit ons eigen ver kiezingsprogramma. Onze fractie zal de uitwerking en uit voering van dat sociale beleid nauw lettend volgen en het college steunen in de uitvoering van goede voorstel len. Maar we zullen het college op de huid zitten als invulling van dit beleid uitblijft of niet van de grond komt! Er is een compromis over de thea terkwestie. GroenLinks kan zich absoluut niet vinden in de oplossing, die het resultaat is van dit compro mis. Er wordt vastgehouden aan de ambi tie van een A-Theater, maar pas binnen drie jaar ligt er een nieuw plan. Wij hebben grote twijfels of er dan ook uitvoering wordt gegeven aan dat nieuwe plan, want: Het budget voor dat A-Theater (21 miljoen euro) gaat het college gebrui ken voor het afboeken van het nega tieve saldo van de Zuidsingel en Koningsstraat en de schadeclaim aannemer (bedrag nog onbekend!). De bestaande schouwburg wordt minimaal opgeknapt (wat daarmee bedoeld wordt en hoeveel dat gaat kosten is ons niet duidelijk) om een lange theaterloze periode te voorko men. Wat blijft er nog over van dat budget? Dit college zoekt het in aanvullingen vanuit andere budgetten en beloofd te gaan sparen. Ook het ambitieni veau, de locatie en de wijze van exploitatie wordt opnieuw bekeken. Terug naar af dus met dat A-Theater is onze conclusie. Het college roept de raad om de poli tieke realiteit onder ogen te zien en de oplossing van het compromis te aanvaarden. Die politieke realiteit is voor GroenLinks inmiddels wel duide lijk: Het compromis over het A-Theater is volledig gedicteerd door de PvdA en wordt geaccepteerd door de andere coalitiepartijen. WD en CDA beiden vurige voorstanders van het A- Theater maken een knieval voor de PvdA. Zij kiezen voor een plek op het plu che en verloochenen op dit punt hun verkiezingsprogramma! Dat is voor GroenLinks de realiteit, die opnieuw getuigt van politieke besluiteloosheid. Joke van Nieuwenhuizen Fractievoorzitter GroenLinks jokevn@zeelandnet.nl Binnenkort worden in uw wijk weer wijktafels gehouden. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereni- gingen. Onderwerp van gesprek op een wijk- tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten Wanneer en waar? In het stadskantoor is donderdag de intentieovereenkomst voor Voetbal Totaal getekend. Het voetbalmuseum komt in de Mortiere en gaat open in het voorjaar van 2008. Je kunt in heeft u de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafels is voor iedereen vrij toe gankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl, via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. Voetbal Totaal bijzondere voetbal stukken bekijken, maar ook via beeld en geluid voetbal beleven. Zo kun je een vrije trap of strafschop nemen en die digitaal terugzien. Dinsdag 9 mei Nw. en St. Joosland Dorpshuis Donderdag 18 mei Stromenwijk De Morgenster Dinsdag 23 mei Dauwendaele Ontmoetingscentrum Maandag 29 mei Nieuw Middelburg Schouwburg Dinsdag 30 mei. Arnemuiden Verenigingsgebouw De Woensdag 14 juni Zuid Palet

de Faam | 2006 | | pagina 8