het Caïnbridöe dieet Vies woord? Computergenealogen bijeen in Vlissingen Rommelmarkt van de Juliana Korpsen Dorpscomité Ritthem houdt vergadering VRIJWILLIGERS Uw Enige Echte PFAFF dealer-specialist in de regio: Joke Pouwels Ook voor perfect onderhoud van uw naai-lockmachine in eigen werkplaats! Alle merken. Klaar binnen een week! Reparaties: na prijsopgave snel, betrouwbaar en de goedkoopste! Snel, effectief en verantwoord afvallen VELDSINK dIti ;ifir:liilDe Faam Woensdag 3 mei 2006 - Pagina 6 Kerncentrale is bal in een grillige strijd DOOR DENNIS RUSBERGEN BORSSELE - Open, nee dicht. Of... toch maar open, voor een tijdje dan. Of tot 2033 misschien? De werk nemers van de kerncentrale Borssele balen zo onder hand van alle onzekerheid. "De kerncentrale is een voetbal die van het ene naar het andere doel wordt ge schopt", vindt werknemer Jan Wieman. In dat spel vergeten politiek en milieuorganisaties volgens hem één belangrijk ding: "Wij moe ten gezinnen onderhouden die hun huur of hypotheek moeten betalen." Lieten de werknemers het vroeger gelaten op zich af komen, tegenwoordig staan ze verenigd in de Stichting Borsse- le-2004+ op de barricades. En met succes, glimlacht voorzitter Wieman. Terwijl Greenpeace in 1997 de sluiting van de kerncen trale al praktisch aan het vieren was, togen de werknemers naai de Raad van State om het slui- Kernenergie was lange tijd een vies woord. Toch is - de herdenking van Tsjemobyl ten spijt - de kerncentrale weer een bespreekbaar al ternatief voor peperdure energie uit gas. Steeds meer Nederlanders willen dat Borssele open blijft, zo blijkt uit peilingen. De centrale is voor de economie van Zee land erg belangrijk. Er wer ken 325 mensen en nog eens ruim driehonderd mensen van buiten de centrale. tingsbesluit van Den Haag aan te vechten. En jawel, de hoogste rechter gaf ze gelijk. De centrale was gered, althans voorlopig. Want boven de werknemers hangt nog steeds het zwaard van Damocles. "Het gesol moet maar eens voorbij zijn", stelt Wieman. "Er ligt al een paar maanden een conceptconve nant dat de centrale tot 2033 open moet houden. Het wordt Jan Wieman: "De discussie over kernenergie gaat totaal voorbij aan het menselijk aspect." tijd dat de regering dat conve nant snel tekent." De onzeker heid is tergend. "Dit is een ge specialiseerde fabriek. Voor mij is het dan ook erg moeilijk om in Nederland werk te vinden. Nu ben ik al aardig op leeftijd, maar er lopen een boel jongere collega's rond die willen weten waar ze aan toe zijn." Op 27 april vertrokken leden van de stichting naar Den Haag om ac tie te voeren. Ze zijn er inmid dels goed in geworden. "Toen we ons in '97 organiseerden, was het wel even wennen. We zijn behoorlijk gezagsgetrouwe mensen die niet gewend waren om de straat op te gaan. Maar ja, we moesten wel voor onze belangen opkomen, want nie mand anders deed het." Wie man en zijn collega's balen wel eens van de discussie over kern energie. "Je weet dat je hier goed en veilig werkt met 325 mensen die gezinnen hebben. En dan heb je organisaties die op een veilige afstand een hoop herrie maken over kernenergie maai- aan het menselijk aspect totaal voorbijgaan. De regering kan volgens hem aan de grillig verlopen strijd een einde ma ken: "Teken dat convenant. Dan is de wedstrijd voorbij." VÜSSINGEN - De afdeling Zeeland van HCC, een ver eniging van computerge bruikers, houdt 4 mei in Vlis singen een bijeenkomst rond computers en genealo gie. Willem Gobel geeft de le zing Op zoek naar (buiten landse) voorouders. Voor stamboomonderzoek be staan verschillende compu ter-programma's. Ervaren gebruikers leggen uit hoe die werken. De bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof be gint om 20.30 uur. MIDDELBURG - De Juliana Korpsen Middelburg hou den zaterdag 6 mei de jaar lijkse rommelmarkt in en rond Molen de Hoop in Mid delburg. Er zijn meubels, an tiek, speelgoed en boeken te koop. De rommelmarkt be gint om 08.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Mensen die van spullen afwillen, kunnen de week voorafgaand aan de rommelmarkt contact opne men met de Juliana Korpsen via 0652294812. De vereni ging haalt spullen gratis op. RITTHEM - Dorpscomité Ritthem houdt dinsdag 16 mei in het dorpshuis in Rit them een openbare vergade ring. Het comité bespreekt met de dorpsbewoners on der meer de overlast door naaktrecratie op het het strand en de toekomst van het perceel 'boomgaard'. Het begint om 20.00 uur. StichtingWelzijnMiddelburg MET SPOED GEVRAAGD: voor de bezorging van warme maaltijden in diverse wijken in Middelburg Bezorging per eigen auto (tegen onkostenvergoeding) of per fiets tussen de middag, 1 x per week. Tijdsinvestering: 1 a 1,5 uur per week Inlichtingen en opgave bij: Janke Bak of Jopie Tevel. tel. 627537 m OH Mode- en Bruidsstofïen Maatkleding - Naaimachines Papegaaistraat 4 Goes tel.0113-21 41 87 www.jokepouwels.nl Voor meer informatie kijk op www.cambridgediet.nl of bel de onafhankelijke Cambridge consulent voor Zeeland Joyce Ritsman 06-18 95 03 90 cambridgegrijps@zeelandnet.nl ADVIESGROEP Uw hypotheekadvies op maat Direct een lagere rente, en dus lagere lasten Hypotheekrentes: 1 jaar vast - 3.40% 5 jaar vast - 3.90% 10 jaar vast - 4.00% 15 jaar vast - 4.30% 20 jaar vast - 4.55 "Wijzigingen voorbehouden Reageer nu! (0118)616355 ribva www.veldsink.nl info@veldsink. nl Molenwater 81 4331 SE Middelburg GOES:'Voorheen Imabo Pilaar', A. Joachimikade 33, T: 0113-215401 VLISSINGEN: Marie-Curieweg 9-13 (A58, afrit 40) T: 0118-690025 Voor meer informatie verwijzen wij u graag naar onze website: www.logus.nl Anker Desein is onderdeel van LOGUS bouw- en afbouwmaterialen: bouwmaterialen, badkamers, tegels en natuursteen, verwarming, keukens, interieurabouw.

de Faam | 2006 | | pagina 6