Middelburg in teken van kunst en boeken Badjassen 39,95 X Witsel 25% »KtS van de reepe Witsel Juweliers gaat uit z'n dak! DE VLIJT LINNEN Jan van Halst Tuinieren juweliers Witsel Bij kunstenaars op de thee in Galerie T Heilige Geest werkt 100% katoenen badstof Van 59,95, nu voor Lange Vorststraat 60 Goes. Tel.: 0113-233796 Korte Delft 4 Middelburg. Tel.: 0118-633830 Lange Viele 11-13 Middelburg. Tel.-: 0118-674400 Hoeveel molens nu werkelijk meedoen aan de Molendag is niet bekend, foto jaap wolterbeek aanwezige oergevoel komt er spontaan tot uiting; mijn mannelijke kracht kan ik kwijt door met een im mens zware bijl een boom te vellen. Maar ook mijn grote gevoel voor subtiliteit komt tot uitdrukking als ik urenlang, op mijn buik lig gend, met een schaartje de gazonrandjes bijwerk. In het voorjaar ben ik dan ook al tijd te vinden in mijn mooi ste stukje natuur op aarde. Ik besteed er veel tijd aan en ik heb er in de loop van de jaren veel verstand van ge kregen. Niemand hoeft mij uit te leggen wanneer ik wat en hoe moet snoeien, waar en hoeveel kunstmest moet worden uitgestrooid, welk plantje welke voeding nodig heeft.'Als ex-voetballer is het onderhoud van het gazon helemaal aan mij besteed. Nergens is het gras groener dan bij mij. Intuïtief doe ik in de tuin altijd de juiste dingen. Onlangs had ik een goede bekende op bezoek, eige naar van een tuincentrum. Waarschijnlijk uit beroeps deformatie liep hij de tuin in en bekeek mijn paradijsje zorgvuldig. Ik ging naar hem toe, gevoelig als ik ben voor complimentjes. Hij sprak niet, maar nam af en toe een tak in handen, schudde eens wat met zijn hoofd en liep weer door. Ik werd enigszins onrustig, maar stoer als ik ben, weigerde ik te vragen of er misschien iets mankeerde aan enkele plantjes, of zijn gazon mis schien nog groener was of dat er misschien een zeldza me luis iets had aangetast. Na zijn inspectie ging hij rustig zitten. Ik schonk hem een biertje in. Hij bekeek het glas nauwkeurig en terwijl hij twee vingers langs het glas streek, sprak hij: "Jan, het niveau van mijn colle ga's baart mij zorgen. Het onderhoud van jouw tuin is zó slecht, volgens mij zou jij het nog beter zélf ter hand kunnen nemen..." De tuin is mijn domein. Het is het plekje op aarde waar ik me hoogst persoonlijk verantwoorde lijk voor voel. Hier ben ik één met de natuur. mijn nog Woensdag 3 mei 2006 - Pagina 3 s c h 0 e n m 0 d e i MIDDELBURG - Anti quairs, galeries en kunsta teliers in Middelburg zijn tijdens de kunst- en cul tuurroute van zondag 7 mei open voor het publiek. Het thema van de route is deze maand Middelburg Boe kenstad Lia Hector van Galerie T, één van de deelnemers aan de rou te: "Het leukste van de kunst- en cultuurroute is dat er ateliers geopend zijn waar je anders niet terecht kunt." Bezoekers krijgen een folder met een plat tegrond van Middelburg waar op alle 35 deelnemers te vinden zijn. Hector: "Zelf krijg ik op zo'n dag vierhonderd tot vijf honderd bezoekers." Op de Markt staan zo'n 125 kra men van antiquariaten en boekhandels. Het is de zevende keer dat de kunst- en cultuur route Middelburg Boekenstad als thema heeft. "Met de maan delijkse thema's onderscheidt de Middelburgse kunst- en cul tuurroute zich van andere rou tes in het land", vertelt Hector. "Ieder thema heeft een werk groep die een heel jaar aan de voorbereiding werkt." De activiteiten en exposities be ginnen om 13.00 uur en duren tot 17.00 uur. De boekenmarkt begint om 10.00 uur. Grddtste Wdlky collectie van Zeeland Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u een waarde cheque van €ld,- Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl Ons winkelpand aan de Wolstraat wordt voorzien van een nieuw dak. Tijdens deze werkzaamheden zal onze entree wat moeilijker bereik baar zijn. Dit ongemak willen wij graag compenseren met een fikse renovatiekor ting op onze totale collectie, (m.u.v. relatie-; ringen) juweliers OP0~«GEHHE coufcr;f WValstraat 88, 4381 GE Vlissingen tel. (0118) 41 64 00 MIDDELBURG - In Galerie T wordt dit weekend de mei expositie geopend. Sandra van der Meulen exposeert in de parterre haar abstracte werken onder de titel more or less. In de parterre zijn verder bronzen van Wies van Dort te zien. Martin R. Baey- ens exposeert zijn werk in de kelder van de galerie. OOST-SOUBURG - Prof. dr. WJ. Ouweneel houdt zon dag 7 mei een overdenking in de zaal aan de Rehoboth- straat 9 in Oost-Souburg. Thema is Het werk van de Heilige Geest in de gelovige. De dienst begint om 11.45 uur.

de Faam | 2006 | | pagina 3