Walcheren Birdie tussen koeien Pr Ambulance naar Roemenië Creatief met naaien Vlissings Vlaanderen! Ichreuder Schilder begint zaak Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Actie Wereldwinkel tegen kinderarbeid Nieuwe hype boerengolf nu ook in Zeeland C&A speelt Sinterklaas Groen licht voor bouw Sloecentrale De Elna demonstratiedag bij La Vaca. foto: pr MIDDELBURG - La Vaca Kreatief beschikt sinds af gelopen donderdag over een Elna Centre. Met deze uitbreiding is La Vaca Kre atief volgens Rijk-Jan Kop- pejan nu helemaal com pleet. "De naaimachines sluiten prima aan op ons uitgebreide assortiment stoffen en fournituren", al dus Koppejan. "We bieden het volledige programma Elna naaimachines en bo vendien kan men voortaan ook bij ons terecht voor on derhoud en reparaties aan alle merken naaimachines. Nog meer service dus bij La Vaca." Meer creatieve nieuwtjes zijn te vinden op www.lavaca.nl. VLISSINGEN - Hoewel de naam je op het verkeerde been zou kunnen zetten is Floradore veel meer dan een bloemenzaak. Deze nieuwe aanwinst van Am- adore-partners Joost van Damme en Jerry van Zuij- len is meer een kruisbestui ving van interieurwinkel, galerie, bloemenzaak en ca deaushop. De nieuwe zaak huist in een ruim pand aan de Coosje Bus- kenstraat in Vlissingen. Om ringd door geurige boeketten en kunstige bloemstukken her bergt Floradore (tuin)meubilair, kunst, vazen en potten, tuinac- cessoires, glaswerk, decoraties en cadeauartikelen. De winkel wordt geleid door Wil van Oeve- len en Miijam de Visser. Beiden zijn al jaren actief in de bloe men- en decoratiebranche. Al vele beurzen, bedrijven en en trees werden door Wil aange kleed en van kale bedoening omgetoverd tot sfeervolle eye catchers. Bij Floradore geeft hij zijn gehei men prijs van een goede styling. Regelmatig verzorgt Wil works hops voor particulieren en be drijven. Hierbij is het mogelijk om in te schrijven op een van de open avonden. Ook kunnen groepen vanaf tien personen de winkel afhuren. Wie niet zo cre atief is, kan het bloemsierwerk volledig overlaten aan de des kundigen. Het team van Flo radore maakt in een handom draai een artistiek boeket of Wil en Mirjam laten hun creativ bloemstuk. Bovendien is het team gespecialiseerd in touw werk, gelegenheidskransen en bruidswerk van corsage en bruidsboeket tot haardecoratie en zaalaankleding. Verder kun nen zowel particulieren als be drijven abonnementen op maat afsluiten. "Vrijwel alles is moge lijk", licht Van Damme toe. "Of het nu gaat om een bedrijf dat de entree of werkkamers weke lijks wil voorzien van een vers boeket of een particulier die zijn geliefde regelmatig wil blij ma ken met een bloemetje. Wij zor gen ervoor." Evenals de winkel eit de vrije loop bij Floradore. fo zelf zijn ook de openingstijden net even iets ruimer dan nor maal. Het smoesje dat 'alles dicht was' gaat niet meer op. Als het aan Wil van Oevelen en Mir jam de Visser ligt gaat niemand meer met lege handen op be zoek. "Ook na werktijd kan men bij ons terecht voor een bloe metje of een leuk cadeautje." Floradore is van maandag tot en met zaterdag geopend van 09.00 tot 19.30 uur. Op vrijdag is de winkel tot 21.00 uur geo pend. Meer informatie over de workshops is te vinden op www.floradore.nl. i: inge adriaansen OOST-SOUBURG - De Wereldwinkel in Oost- Souburg voert de actie Kidz@work. Deze lande lijke actie is gericht tegen kinderarbeid. Het thema is gekoppeld aan het WK-voetbal. Van de veertigmiljoen voetballen die er jaarlijks wereldwijd over de toonbank gaan, wordt het merendeel name- Jolanda en Rik zijn trots op hun café. foto: inge aoriaansen VLISSINGEN - Een gezellig stukje Vlaanderen in Vliss ingen. Zo wordt Bier- en Eetcafé 't Zottekot in de Belgische gids voor origine le cafés aangeprezen. In een speciale categorie 'Grensgevallen' kreeg dit Vlissingse biercafé waar ruim zestig soorten Bel gisch bier geschonken wor den een eervolle vermel ding. Ook het Vlaamse res taurant en de leuke bedie ning worden geroemd in de gids. Naast 't Zottekot is ook Braai-Tapperij De Mug in Middelburg door de Vla mingen benoemd tot grensgeval met de opsteker gezellig Bourgondisch café en proeflokaal met bieren. Schilder Frans Schreuder is allround foto: frank husslage MIDDELBURG - Frans Schreuder uit Middelburg heeft na twintig jaar in dienstverband te hebben gewerkt als schilder zich ge vestigd als zelfstandig on dernemer. Vakkennis en en thousiasme zijn zijn drijfve ren. Met het schildersbedrijf bedient hij heel Walcheren met zowel binnen- als bui- OOSTKAPELLE - Golfen tussen de koeien, het Jdinkt misschien niet zo chique, maar het is volgens kenners bijzonder leuk en nog belangrijker: toegan kelijk voor iedereen die van gezelligheid en frisse buitenlucht houdt. Niet voor niets is boerengolf de snelst groeiende buiten sport van het moment. Vera Koole en Ad van Gelder van Restaurant De Pannekoe kenbakker in Oostkapelle ont dekten het spel onlangs en bie den het nu aan als een com pleet arrangement voor hun gasten. "Boerengolf is een variatie op het reguliere golf, met dit verschil dat je het speelt in een weiland waar de holes bestaan uit ingegraven emmers. De club is vervangen door een steel met een klomp eraan en de bal is natuurlijk wel wat groter dan een norma le golfbal, want die vind je nooit meer terug in een wei land", vertelt Vera. "Het leuke is dat het spel ge schikt is voor jong en oud en je het in grotere en kleinere groe pen kunt spelen. Prima ge schikt dus voor een leuke fami liedag of een bedrijfsuitje. Wij maken de dag compleet met vooraf koffie met boerenap- peltaart in het restaurant of op het terras. Daarna gaan we naar het weiland van de fami lie Geldof aan de Wijkhuijsweg om 'een balletje te slaan' en na afloop zijn er pannenkoeken met keuze uit maar liefst 230 soorten." Reserveren kan via tel. 0118-582897. Meer weten over De Pannekoekenbakker of boerengolf? Kijk dan ook eens op de website: www.pan- nekoekenbakker.nl. \/i lecïvecM Voroi iinf. i tenschilderwerk in nieuw bouw of bestaande objec ten. Ook is Schreuder gespe cialiseerd in wandafwerking zoals behangwerk en het aanbrengen van glasweef- selbehang. Voor het aanvra gen van een offerte of infor matie is Schildersbedrijf Schreuder bereikbaar via 06-30297882. VLISSINGEN - Karei Hof man van Autobedrijf Hof man uit Vlissingen voegt de daad bij het woord als het gaat om maatschap pelijk betrokken onder nemen. Vorige week don derdag schonk hij een vol ledig ingerichte VW Trans porter ambulance aan de Stichting Teius Roemenië. De vrijwilligers van deze stich ting, die zich al jaren sterk maakt voor de verbetering van de leefsi tuatie in Teius, vertrokken nog diezelfde dag met de ambulance naar Roemenië. Hier zal de Transporter worden overgedra gen aan de lokale ambulance dienst. Hofman is blij dat hij een Ambulances zijn in Roemenië geen vanzelfsprekendheid, foto: pr steentje bij kan dragen aan het werk van Stichting Teius. "Ik heb heel veel respect voor die club, die doet fantastisch werk. Het is mooi als je daarin iets kunt bete kenen." lijk door kleine kinderen ge maakt. Met een kleurplaat actie en een voetbalquiz vraagt de Wereldwinkel aan dacht voor de schrijnende si tuatie van deze kinderen. De kleurplaten en de quizfor mulieren zijn af te halen bij de Wereldwinkel of de Bibli otheek in Oost-Souburg. MIDDELBURG - In heel Eu ropa viert modezaak C&A de opening van haar duizend ste filiaal. Ter gelegenheid van deze mijlpaal geeft de kledinggi- gant in alle vestigingsplaat sen 2500 euro weg aan een goed doel. In Middelburg werd vorige week een che que overhandigd aan Stich ting Petra, een organisatie die psychische- en sociale hulp biedt aan wouwen en kinderen. Het filiaal in Vliss ingen verraste Manege Paar- does. VLISSINGEN - Energiebe drijf Delta heeft groen licht voor het bouwen van een gasgestookte energiecen trale in het Sloegebied. Met de uitspraak van de Raad van State, op woensdag 26 april, is de verleende milieuvergun ning onhen'oepelijk gewor den. Het project gaat daar mee de tweede fase in, de bouwfase. De onderhande lingen met de beoogde part ner zijn in afrondende fase. De Sloecentrale gaat ruim 800 MegaWatt leveren, dit is voldoende voor het elektrici teitsverbruik van twee mil joen huishoudens.

de Faam | 2006 | | pagina 28