Negen dagen vol muziek in Veere De ZonnebriLtrends van Het Huis Hardy Scheldemond snuift cultuur op Brits college HELP KINDEREN IN SLOPPENWIJKEN. GIRO 3292 DEN HAAG. Officiële Mededelingen De Faam MIJN HUIS. Provincie Zeeland Pergola's Serres Veranda's r* Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Dealer van Poxy-grindvloeren Milieu Ontwerp-vergunning Eastman Chemical Middelburg B.V. Natuur en landschap Rapportages Faunabeheer- eenheid Zeeland De zonnebrillen van deze zomer liggen klaar bij Het Huis Hardy [ÏFFlililiMll Woensdag 3 mei 2006 - Pagina 22 Componist Douwe Eisenga schreef muziek voor een nieuwe cd. foto ruben oreel VEERE - In de Grote Kerk in Veere houdt het Mu- ziekpodium Zeeland van vrijdag 5 tot en met zon dag 14 mei een muziek negendaagse. Het festival bestaat uit diverse muzi kale genres, die tot nu toe wat onderbelicht zijn ge bleven. Een van de Zeeuwse items van het festival is de presentatie van de nieuwe cd van de Middelburger Douwe Ei senga op 6 mei vanaf 20.00 uur. door ellen de vriend VLISSINGEN -De leer lingen van klas 3A van de Stedelijke Scholen gemeenschap Schelde mond in Vlissingen vertrekken maandag 8 mei naar Norwich. De havisten doen mee aan een cultureel uitwisse lingsproject en gaan vijf dagen meedraaien op het Britse Wymond- ham College. Scheldemond schreef zich een aantal jaren geleden in om met verschillende scholen in het buitenland informatie en kennis uit te wisselen. Docent P. Shel- ton stelde met A. Walker van het Wymondham Col lege een plan op om een uitwisselingsproject te be ginnen. Het wordt een culturele reis met aan dachtvoor taal, creativiteit en samenwerking. De leerlingen van klas H3A mogen naar Groot-Brit- tannië omdat zij de maz zel hebben dat hun men tor eveneens docent En gels is. Zij vertrekken op maandag 8 mei met de trein vanuit Vlissingen naai" Goes, waar de mavo- 3 klas van het Zeldenrust- Steeland College in Ter- neuzen en een klas van het Provinciaal Handels- en Taaiinstituut (PHTI) uit Gent zich bij hen aanslui- Het Huis Hardy Bellamypark 38 j Vlissingen J Tel. (0118) 41 20 10 Kijkvoormeerinformatieopwww.hethuis.nl ten. Met de boot in Hoek van Holland gaan de jon geren naar Harwich. In Norwich staan er tenten en veldbedden voor hen klaar op het campuster rein. De leerlingen heb ben twee dagen met workshops voor de boeg waarin zij veel samenwer ken met de Britse studen ten. Woensdag brengen zij een bezoek aan Westmin ster, het Science Museum en Harrods.- Een groep studenten uit Norwich komt in het najaar naar Vlissingen. wwwwkinderstem.nl ZEGT WAAR »T OP STAAT. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl [XCLUSjJÏ- Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A, 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) j| iLg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aan vraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg voor diverse wijzigingen binnen het Regalite proces om de productiecapaciteit te ver groten: Zo wordt de capa citeit van de verdamper uitgebreid en een nieuwe koeltoren geplaatst Ook zal de hotoil unit 3 worden vervangen om het Regalite- proces te kunnen voorzien van voldoende verwarmingsolie. Tot slot worden drie nieuwe water stofcompressors geïnstal leerd. Gedeputeerde Staten wil len de vergunning verlenen met voorschriften ter be scherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 4 mei 2006 tot en met 14 juni 2006 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Mid delburg, dienst ruim te, afdeling vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op don derdagavond. Een ieder kan tot en met 15 juni 2006, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zee land, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning en de adviseurs die advies heb ben uitgebracht over de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam, (tel. 1749). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet ontheffingen verleend aan de Faunabeheereenheid Zeeland (FBEZ) te Goes. Het betreft ontheffingen voor het doden van over- zomerende grauwe gans met gebruik van het ge weer op cultuurgronden gelegen binnen het werk gebied van de FBEZ en voor het doden van Canadese gans met gebruik van het geweer op cultuurgronden gelegen binnen het werkgebied van de FBE in Zeeuws- Vlaanderen in de periode van 1 april tot en met 14 -september 2005, ter voorkoming van belangrij ke schade aan landbouw gewassen. Conform de voorschriften in de ontheffingen heeft de Faunabeheereenheid Zeeland gerapporteerd over de wijze waarop van de ontheffingen gebruik is gemaakt. Deze rapportages liggen van 8 mei 2006 tot en met 5 juni 2006 ter inza ge bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). De rapportages zijn (vanaf medio mei) tevens te downloaden via de provin ciale website (www.zee- land.nl). De zonnebrillen van deze zomer liggen klaar bij Het Huis. Voor zonnebrillen ga je deze zomer naar Het Huis. Want daar ligt een geweldige collectie voor u klaar, passend bij élke trend. Zonnebrillen van alle belangrijke merken en topontwerpers, ook op scherpte verkrijgbaar. Nu tijdelijk met gratis glazen*! Begin de zomer helemaal goed met een bezoek aan de opticiens van Het Huis. Dan komt de rest vanzelf. Vraag naar de mogelijkheden in de winkel. Deze aanbieding is geldig tot en met 27 mei 2006! Leco van Zadelhoff De Trendwatcher van Het Huis

de Faam | 2006 | | pagina 22