NIEUWE TENNISBANEN VOOR MLTC RUIMTE VOOR GROEN Wijkbemiddelaars Nieuw-Middelburg telefonisch bereikbaar MlWJjHMUlDe Faam Woensdag 5 april 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op 1 maart sloot het Wijkonder- steuningspunt Nieuw-Middelburg haar deuren. Tot en met mei zijn de wijkbemiddelaars alleen tele fonisch bereikbaar. Er zijn niet genoeg vrijwilligers om het punt te bemensen. Daarom is gekozen voor telefonische bereik baarheid van de wijkbemiddelaars. In juni wordt bekeken hoe deze manier van werken bevalt. Voor vragen, advies en opmerkingen over Nieuw-Middelburg zijn de wijkbe middelaars van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur bereikbaar op nummer 06-505 752 32 Het is de bedoeling dat het stuk Kanaalweg tussen de Schroebrug en Stationsbrug in mei open gaat voor automobilisten, voetgangers en fiet sers. De kademuur en stoep zijn al voor een groot deel klaar. Ook is de foto: Mieke Wijnen eerste asfaltlaag van de weg en het fietspad al te zien. Binnenkort wordt de bovenlaag en daarna de belijning aangebracht. Wanneer de nieuwe verkeerslichten geplaatst zijn, gaat de Kanaalweg open. Het groenbeleidsplan is nu nog in concept. Nadat het college van bur gemeester en wethouders dit con cept heeft vastgesteld, ligt het plan vanaf volgende week vier weken ter inzage. De reacties die gedurende die perio de binnen komen, worden er in ver werkt. Vervolgens wordt het opnieuw aan het college voorgelegd, waarna op 12 juni de presentatie aan de raadscommissie Ruimte is en vast stelling door de gemeenteraad op 19 juni. Aandachtspunten Het volledige concept groenbeleids plan staat op de website van de gemeente Middelburg. Kijk op www.middelburg.nl milieu en afval groenbeleidsplan. Ook ligt het vanaf volgende week ter inzage in de informatiewinkel van het stadskan toor. In het groenbeleidsplan is ook een hoofdstuk over waardevolle bomen die we in onze gemeente hebben. Op deze pagina is hier al aandacht aan besteed. Daarom nemen we het in deze reeks niet meer apart op. Het groenbeleidsplan is een omvang rijk plan. Naast een algemeen stuk over het beleid, bestaat het plan uit een aantal belangrijke aandachtspun ten. De komende weken verschijnen vijf artikelen die verschillende aspec ten ervan toelichten. Dit zijn snipper- groen en uitgifte van groen aan parti culieren, gebruik van bestrijdingsmid delen, groen bij nieuwbouwprojecten, onderhoudsniveau en bloembakken bij entrees van de stad. Het eerste artikel gaat over de uitgifte van groen aan particulieren en leest u 19 april op deze pagina. Informatie Wilt u meer weten over het groenbe leidsplan? Neem dan contact op met Dick Sakko van het gemeentelijk Ingenieursbureau, telefoon 67 53 13 of mail naar d.sakko@middelburg.nl. foto: Mieke Wijnen Op Goede Vrijdag 14 april en tweede paasdag maandag 17 april wordt geen huisvuil opge haald. Het huisvuil van vrijdag 14 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 13 april. Het huisvuil van maandag 17 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 18 april op. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde ophaaldata ook op de afvalka- lender. foto: Mieke Wijnen Rond het winkelcentrum Dauwendaele zijn vorige week nieuwe fietsbeugels geplaatst. Hierdoor kunnen bezoekers van het centrum hun fiets veilig par keren. Sinds maart is het niet toegestaan om fiets of bromfiets in het winkel centrum mee te nemen. De maatregel is genomen om de vei ligheid te verbeteren en ruimte aan het winkelend publiek te bieden. Het komt de uitstraling en het gebruik van het winkelcentrum ten goede. In een flyer vragen de gemeente, de winkeliersvereniging en de wijkbeheergroep de medewer king van de bezoekers. De opknapbeurt van de speelba- nen van tenniscomplex De Veste is achter de rug. De Middelburgse Lawn Tennis Club (MLTC), de grootste sportvereni ging van Zeeland, is nu in het bezit van vier gravelbanen en acht kunstgrasbanen. Tussen de velden zijn paden gemaakt, zodat de toeschouwers hun favo rieten op elke baan kunnen zien spelen. 'Ruimte voor Groen' is de titel van het nieuwe groenbeleidsplan. November vorig jaar heeft u op deze pagina al een paar keer wat kunnen lezen over het vernieuw de groenbeleidsplan van de gemeente Middelburg. Het is nu in concept gereed en ligt vanaf 12 april ter inzage. Deze week een eerste algemeen artikel over het groenbeleidsplan. Vanaf 19 april vindt u op deze pagina vijf weken achter elkaar een artikel dat een specifiek onderdeel van het plan nader toelicht. Het groenbeleidsplan 2006 - 2016 beschrijft wat de komende jaren de visie is op het groen in Middelburg. En dan specifiek voor de openbare ruimte, dus niet particuliere tuinen. Het plan wordt ook gebruikt om bij bouwprojecten groen in te plannen. Het groenbeleidsplan is een middel om hier ruimte voor groen en recrea tiemogelijkheden op te eisen. In het plan doet de gemeente ook uitspra ken over de kwaliteit en de kwantiteit van het groen en over het gebruik van onkruidbestrijdingsmiddelen. De gemeente wil een impuls geven aan de kwaliteit van het groen door het behouden en ontwikkelen van natuur. Tegelijkertijd wil de gemeente recht doen aan het gewenste onder houdsniveau en de gebruikswaarde van het groen. Hoe is het tot stand gekomen? Het groenbeleidsplan is tot stand gekomen in samenwerking met adviesbureau DG Groep uit Boskoop. Ook heeft een klankbordgroep mee gepraat over de inhoud van het beleidsplan. De klankbordgroep bestond uit vertegenwoordigers van de wijktafels en verschillende belan gengroepen op het gebied van groen en milieu. De klankbordgroep is drie keer bij elkaar geweest om mee te denken en te praten over het groen beleidsplan. Daarnaast konden Middelburgers reageren op een aan- Het groenbeleidsplan beschrijft wat de komende jaren de visie is op het groen in Middelburg. foto: Mieke Wijnen tal stellingen over het groenbeleid. Deze stonden zes weken op de web site van de gemeente en hebben der tig reacties opgeleverd die zijn ver werkt in het plan. Hoe verder? Het groenbeleidsplan is een plan voor de langere termijn. Er is ook een planning voor de komende jaren in opgenomen. Van ieder punt is aan gegeven wanneer het uitgevoerd wordt. Daarbij is een onderscheid gemaakt tussen actiepunten die op de korte termijn uitgevoerd worden (binnen nu en vier jaar), punten voor de middellange termijn (vier tot acht jaar vanaf nu) en voor de lange ter mijn. Sommige punten worden mee genomen in andere projecten, zoals de herstructurering van de Stromenwijk. Afgelopen zondag vond de opening plaats. Er kwam een ruiter te paard aan te pas die het bloed, zweet en de tranen van de renovatie vertaalde in een mooi gedicht. Nadat Albert de Vries, wethouder Sport, de openings handeling had verricht, stegen tien tallen ballonnen de lucht in Daarna sloegen het oudste en het jongste lid als eersten een balletje op het nieu we gravel.

de Faam | 2006 | | pagina 9