NIEUW COLLEGE VOOR MIDDELBURG De Faam Stadskantoor gesloten Commissievergaderingen Wethouder Frank Streng (VVD) Burgemeester Koos Schouwenaar Wethouder Huub van Klinken (SGP) Wethouder Hannie Kool-Blokland (CDA) Wethouder Albert de Vries (PvdA) Woensdag 5 april 2006 - Pagina 8 Het stadskantoor is gesloten op De Sociale Dienst Walcheren huist in Goede Vrijdag 14 april en tweede het stadskantoor. Ook de sociale paasdag 17 april. dienst is op 14 en 17 april gesloten. Sociale Zaken Milieu Groen en reiniging Onderwijs Personeel en organisatie Communicatie Projecten Programma werk en armoedebestrijding Programma School hart van de wijk Roosevelt Academy Wijken Dauwendaele Nieuw- en Sint Joosland Voorafgaand aan de maandelijk se raadsvergaderingen komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze commissies. Er worden geen besluiten genomen. Daar is de gemeenteraadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 24 april. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefe nen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om hun wen sen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Ruimte verga dert op dinsdag 11 april. Een dag later, woensdag 12 april vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 18 april. De agenda's met bijbehorende stuk ken zijn te bekijken in de informatie winkel van het stadskantoor en op www.middelburg.nl Recreatie en toe risme Infrastructuur en ver keer Cultuur Gemeentelijke gebouwen Projecten N57 Ontwikkeling Arnemuiden Wijken Klarenbeek Griffioen Ruimtelijke ordening Projecten Economische zaken Ramsburg/ Financiën Monumenten en archief punt Arnestein Mortiere (bedrijven ZEP) Programma binnen stad Stationsgebied Wijken Binnenstad Sint-Laurens Algemene representatie Openbare orde en veiligheid Algemene bestuur lijke coördinatie De WD doet weer mee in het bestuur van de gemeente Middelburg. De WD is een par tij die zijn bestuurlijke verant woordelijkheid neemt. Met de inwoners van Middelburg wil len wij aan de slag om een leefbare stad te hebben en te houden. Een stad waar je graag woont, werkt en je ont spant. Hiervoor is een bestuur noodzakelijk dat besluiten neemt met draagvlak bij haar inwoners. Herstel van vertrou wen en stabiliteit in het gemeentebestuur is hierbij voor ons het uitgangspunt. Thema's als (keuze)vrijheid, verantwoordelijkheid, effecti viteit en duidelijkheid binnen de wettelijke kaders zijn voor de WD-fractie uitgangspunten in het denken en handelen. Afgelopen week hebben we op basis van gelijkwaardigheid het coali tieprogramma voor de komende vier jaar op plezierige wijze met de ande re coalitie fracties afgerond. En nu gaan we aan het werk. Een goede bereikbaarheid van de stad voor inwoners en bezoekers is van groot belang. In het verkeer krij gen de kwetsbare deelnemers onze nadrukkelijke aandacht, zodat de verkeersveiligheid ook voor deze groep verkeersdeelnemers toe neemt. Verder is de Kwaliteitsatlas van Middelburg een visie document waar aan de WD onverkort wil vasthou den. Natuurlijk kan niet alles te gelijk. De WD houdt vast aan de ambitie A- theater. We zijn een nieuwe fractie met enthousiaste raadsleden. Een team dat graag aan de slag wil voor de inwoners Middelburg de komende vier jaar. Er is veel te doen. De financiële positie van Middelburg moet stevig blijven en waar mogelijk verbeteren. Wij gaan werken aan een gematigd belastingklimaat, aan minder regels en kortere procedu res. Tevens laat de WD ook haar sociale gezicht in Middelburg zien, door duidelijk mee te praten over jon geren - en seniorenbeleid en werkge legenheid op basis van sociale recht vaardigheid. Dit betekent waar moge lijk samenwerken met marktpartijen en streven naar win-win oplossingen. De gemeente hoeft echt niet alle gevallen het voortouw te nemen maar wel de regie kunnen voeren om ontwikkeling aan te jagen. Doen waar je goed in bent. De WD is "Voor" Middelburg en staat voor u klaar. Als u vragen of opmer kingen heeft, neem dan gerust con tact met ons op. Samen aan de slag voor Middelburg. Chris Simons Fractievoorzitter WD www.middelburg.nl foto burgemeester: Liesbeth Davidse PvdA, CDA, WD en SGP vormen samen met burgemeester Schouwenaar het nieuwe dage lijks bestuur van Middelburg. Het is de bedoeling dat er op woens dag 5 april een extra raadsver gadering is waarin het college van burgemeester en wethouders wordt benoemd. Formateur Albert de Vries maakte vrijdag onderstaande portefeuillever deling bekend. Het nieuwe college moet de verdeling nog officieel vast stellen. Het coalitieakkoord vindt u op middelburg.nl onder de knop Actueel/Nieuws. De benoeming van de wethouders betekent ook dat vier nieuwe raad sleden beëdigd moeten worden om de leeg gekomen zetels weer te bezetten. Dat zijn Trude de Reij (PvdA), Yilmaz Coban (CDA), Jan Troost (SGP) en Benno Nieuwenhuis (WD). De extra raadsvergadering begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de verga dering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Bouwen en wonen Zorg en weizijn Wijkaanpak Grondbedrijf Sport Projecten Sportboulevard Theater Herstructurering Stromenwijk Woonservicezones /Wmo Programma Jeugd Herontwikkeling bouwput Zuidsingel Wijken Zuid Stromenwijk Nieuw-Middelburg

de Faam | 2006 | | pagina 8