De Maritieme Dag verhuist naar Goes Brood van de Week Nieuw! Weekendje van alles wat Kloosterbrood Ons donkerste multigranen en -zadenbrood! Vloer 400 gram 0,79 Brosse eierkoeken 3 3 Gratis Nu slechts 3,95!!! 5 broden voor 5 f i 2 Chocolade-roombroodjes 2 Hollandse koffiebroodjes 2 Frikandelbroodjes 'TlFFTl dé Weekkrant De Faam De norm nu |Stankcirkel is heilig Talpa! pi Kopje onder in Oosterschelde Samen met OVERZEAS organiseert X- Ray een supervette shop gig met de band LIFTID. Op Zaterdag 8 april spelen ze om 13.00 uur in Goes en om 16.00 uur in Vlissingen. In de winkel dus! Tijdens de actie weken die beginnen op 5 april krijg je bij een OVERZEAS broek een riem kado of een OVERZEAS t-shirt voor de halve prijs MOeuries!) ê- o v Hip Hop - Skate Rockshop Deze week voor iedere klant wit/bruin/volkoren Arnemuiden «jjgjjB5si Zoute lande Middelburg ^^^JBjTO|Veere Souburg «fSffiffHSrW: Vlissingen Eierkoeken 4 2 gratis Appelflappen 3 &1 gratis Rozijnenbollen 3 1 gratis Bolussen 3 1 gratis Woensdag 5 april 2006 - Pagina 3 Je mag als boer niet zomaar op enkele meters van een woonhuis een veehouderij beginnen. Lijkt logisch. De stank van zo'n be drijf waar tientallen, soms honderden koeien en varkens en dui zenden kippen hun behoefte doen, is veelal niet te harden. En dus gelden er in Nederland zogenaamde 'stankcirkels'. Zo'n cir kel geeft de minimale afstand' aan tussen woonbebouwing en stankveroorzakers. Hoe groter het bedrijf, hoe groter die stank cirkel is. In de Nederlandse wetgeving is echter niet keihard vastgelegd hoeveel stank een bedrijf mag produceren. Wel zijn er richtlij nen waarmee gemeenten en provincies rekening houden bij het opstellen van eisen in milieuvergunningen. Volgens onderzoek van het Ministerie van VROM kampt toch nog zo'n twintig procent van de Nederlandse bevolking met stankoverlast. Ernst ziet daar heel wat haken nieuwe regelgeving zal veel en ogen aan. "Kost veel tijd met meerbureaucratie in de hand allerlei bezwaarprocedures. De werken." Hoewel het pas een jaar fljV geleden is, merk ik dat BV de herinneringen aan de bekende zondag- se 'Studio Sport' uit- zendingen op Nederland twee reeds vervlogen zijn. Zelfs de bekende openingstune, die mijn vrouw als ringtone op haar mobieltje gebruikt, geeft steeds minder herkenning. Het is snel gegaan, maar te genwoordig is Talpa ('De Wedstrijden') reeds een be grip op de zondagavond. Nog steeds om zeven uur. En, hoe wel daar in het begin even aan werd getwijfeld, nog steeds met het bord op schoot. Meewerken aan dat programma is genieten. Op vijf schermen tegelijk alle wedstrijden kijken is al heer lijk. Geen wouw in de buurt, die zeurt dat ze nu eindelijk wel eens wat anders wil zien dan dat 'stomme voetbal'. Nee, als op scherm één een blessurebehandeling plaats vindt, is er op scherm drie een kans, waarna je razendsnel naar scherm vijf moet kijken, omdat daar de herhaling is van een zojuist gescoord doel punt. Voetbal, voetbal en nog eens voetbal! Vervol gens is het schminken nog even confronterend (waar om wil Leco van Zadelhoff Ruud Gullit wél schminken en ziet hij mij niet zitten?), maai- dan begint de uitzen ding. De voetbalbeelden worden slechts onderbroken door reclameblokken. Bij di verse kijkers nog vaak be stempeld als een hinderlijke onderbreking, voor de pre sentator en analisten hét mo ment om te discussiëren over 'wereldse' zaken. Zo blijkt Ruud Gullit een fanatieke kick bokser te zijn, maakt Wilfred Genee mij duidelijk dat het boekenbal een schertsverto ning is en blijkt Jan Mulder een héél verfrissende kijk op monogamie te hebben. Het komt regelmatig voor dat wij gierend van de lach onze anekdotes vertellen en de re gisseur in paniek roept dat over drie seconden de uitzen ding weer begint. Met een strakke en professionele blik hervat Wilfred vervolgens zijn programma. Om de kijkcijfers definitief naar historische hoogtes te la ten stijgen, is het wellicht raadzaam om tijdens de re clameblokken stiekem even terug te schakelen naar de studio. Het zal leiden tot hila rische televisie, waar zelfs wouwen geen minuut van willen missen! Ik zal het bin nenkort eens voorstellen. GOES - De Zeelandhallen liggen ietsje verder van zee dan Cine City in Vlissingen. Toch verhuist de Maritieme Dag naar Goes. "We groei den uit ons jasje, vandaar", legt organisator Carla Wanst uit. Het evenement sluit zich bo vendien $an bij een watersport- beurs. Resultaat: hét evenement om waterrijk Zeeland te promo ten. Drie dagen lang, van zater dag 15 tot en met maandag 17 april, kunnen bezoekers zich vergapen aan boten, jetski's en de Zeeuwse maritieme geschie denis. Jeanet Menheere is verant woordelijk voor de watersport- beurs. Zij juicht de samenwer king met de Maritieme Dag toe. "In Zeeland is zoveel water. Maar evenementen op het ge bied van watersport en zee zijn versnipperd. Nu kunnen we toeristen en watersporters laten zien wat er allemaal in onze provincie te doen is." Proefduik De bezoeker vaart er allemaal wel bij. Zo kan die zich in een duikpak hijsen en in een bassin een proefduik doen. Verder zijn er naast workshops ook een zeilsimulator, een roeimachine en een modelbotenrace. COLIJNSPLAAT - Onder de titel 'Oosterschelde onder water' houden Duikcentrum Oceanus uit Colijnsplaat, het Nationaal Park Oosterschel de en de visveiling in Colijns plaat een serie Oosterschel- de-avonden. En dat betekent dat deelnemers tijdens een vismaaltijd naar lezingen over het onderwaterlèven van de Oosterschelde kun nen luisteren. De avonden zijn telkens op de tweede woensdag van de maand om 20.00 uur in de mijnzaal van de visafslag. J. Wijsman en J. Steenbergen van het Rijksin stituut voor Visserij onder zoek bijten op 12 april het spits af met een presentatie over de Japanse oester. Deel name kost een tientje. Reser veren: via 0113-695554. Vlissingen - St. Jacobsstraat 18 Goes - Papegaaistraat 14 www.xrayfashion.nl rookgasafvoersystemen Thermo Products produceert roestvaststalen rookgasafvoer, lucht toe/afvoer ventilatie-, en industriële systemen. Een zeer geavanceerd machinepark zorgt voor een hoogstaand kwalitatief assortiment aan systemen, geproduceerd volgens de nieuwe Europese richtlijnen. De enkel- en dubbelwandige systemen zijn toepasbaar voor: - open haarden, houtkachels, oliegestookte toestellen - conventionele, VR- en HR-ketels - industriële ovens en bakkerijen - lucht toe/afvoer en ventilatie - sfeerverwarming - etc. Wij verlenen 10 jaar garantie op alle door ons gefabriceerde systemen. Tevens hebben wij de beschikking over een ervaren montageploeg en bent u van harte welkom in onze showroom waar wij kachels, haarden, schouwen en de benodigde accessoires verkopen. Onze schoorstenen staan op eenzame hoogte. Thermo Products B.V. Bedrijfsweg 14. 4387 PD Vlissingen Tel.: (0118) 475479 Fax: (0118) 473537 E-maii: ThermoProduct@Planet.nl 1

de Faam | 2006 | | pagina 3