dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN fi 45 (28".3); Woensdag 5 april 2006 - Pagina 28 INFORMATIE de OVERHEID bestemmingsplan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de gemeente Middelburg 9e EN 10e SERIE WIJZIGIN GEN VAN DE BOUWVERORDE NING Burgemeester en wethouders maken ingevolge de artikelen 139 en vol gende van de Gemeentewet bekend aat de raad van de gemeente Middelburg in zijn vergadering van 27 maart 2006 de 9e en 10e serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. Deze serie wijzigingen bevat onder meer: - het tijdelijk aanvullen van de bouw verordening met bepalingen omtrent bodemonderzoek; - een integrale herziening van de brandveiligheidsvoorschriften, en aanpassingen aan de wet Dualisering gemeentebestuur en de Algemene wet bestuursrecht. Deze serie wijzigingen, welke in wer king treden op donderdag 13 april 2006 liggen voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Stromenwijk', ten behoeve van de realisatie van een Brede School en woningen aan de Keetenstraat in de wijk Stromenwijk. Het proiectaebied waarbinnen de Brede School en de woningen gerea liseerd zullen worden is gelegen nabij het winkelcentrum aan de ontslui- tingsas Grevelingenstraat- Oosterscheldestraat en wordt inge klemd tussen de Arnelaan, de Oosterscheldestraat, de Keetenstraat en de Mosselkreekstraat. Het te realiseren project is in strijd met de voorschriften van genoemd ruimtelijke onderbouwing en het voorlopig ontwerp, ligt met ingang van vrijdag 7 april 2006 gedurende zes weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake- ijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 25. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: ♦het plaatsen van een ventilatie- rooster in een gevelkozijn op het per ceel Segeerssingel 10; ♦het plaatsen van een prefab berging op het perceel Kruitmolenlaan 123; ♦het veranderen van de bestaande sportveldverlichting op het perceel Kruitmolenlaan 123; ♦het veranderen van de bestaande ballenvanaers op het perceel Kruitmolenlaan 123; ♦het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning op het perceel Arie van Driellaan 21 ♦het restaureren van het orgel in de Gasthuiskerk op het perceel Lange Delft 94; ♦het vernieuwen/veranderen van de aanbouw, het restaureren van de woning en het matig isoleren van de kap op het perceel Gortstraat 54; ♦het uitbreiden van de woning op het perceel Veerseweg 69; ♦het maken van een uitbouw i.v.m. het realiseren van een spoelkeuken op het perceel Lange Noordstraat 8; ♦het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Oude Vlissingseweg 39; ♦het plaatsen van terrasscherm op het perceel Damplein 15; ♦het uitbreiden van de woning op het perceel Zaagmolendijk 12 te Nieuw en Sint Joosland; ♦het intern verbouwen van het hotel tot restaurant (begane grond) op het VLISSINGEN COMMISSIEVERGADERING Donderdag 6 april 2006 (aanvang 19.30 uurj vergadert in de raadzaal in het stadhuis de commissie van de gemeenteraad. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. De agenda is als volgt: 19.30-21.00 uur Financiën 1Presentatie Monitor bezuinigingen 2006. 2. Raadvoorstel 2e wijziging Programmabegroting 2006. 3. Collegebesluiten. 21.00-22.00 uur Project Zwakke Schakels 1Presentatie van de opties. 2. Gedachtewisseling over de opties. 3. Informatie over vervolg van het project. INGEDIENDE BOUWAANVRAGEN (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag Lichte bouwvergun ning: 1verbouwen van een woning Papaverlaan 10 2. verbouwen van een woning Zuiderzeestraat 5 3. verbouwen van een woning Houtwal 5 4. bouwen van een schuur Ritthemsestraat 101 5. bouwen van een schuur Ritthemsestraat 99 6. plaatsen van een blokhut Grote Abeele 14 B 7. uitbreiden van een woning Zeewijksingel 100 B) Aanvraag Reguliere bouwvergun ning: 1bouwen van een loods Nieuwe Kruidmolenweg 5 2. plaatsen van een bouwbord Zuidbeekseweg 3. uitbreiden van een centraal bedie ningsgebouw Stationsplein 19 C) Aanvraag Sloopvergunning: 1het gedeeltelijk slopen van asbesthoudende materialen Edison weg 4 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: percëel Bosschaartsweg 2; ♦het plaatsen van terrasschermen op het perceel Vlasmarkt 39; ♦het schilderen van de voorgevel en het aanbrengen van reclame op het perceel Vlasmarkt 11 Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbafie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, tele foonnummer 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaarschrif ten worden ingediend. Nota bene: het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen wor den ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): ♦het uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 218 (27-3); ♦het uitbreiden van de woonkamer en het verhogen van de garage op het perceel Weerhaan 42 (28-3); ♦het uitbouwen van de woning door middel van een serre op het perceel Amnestylaan 159 (28-3); ♦het plaatsen van twee dakvensters op het perceel Branderijmolengang 23 (28-3); ♦het uitbreiden van de woning met een aanbouw aan de achterzijde op het perceel Torentrans 74 (28-3 ♦het wijzigen van de dakkape aan de voorzijde van de woning op het perceel Oud Arnemuidsvoetpad 11 (28-3); ♦het wijzigen van het kozijn in de voorgevel van het pand op het per ceel Noordweg 263 (28-3); ♦het wijzigen van kantoorruimte tot tandartsenpraktijk op het perceel Veersingel 45 (28-3); ♦het gedeeltelijk slopen van het kan toorpand op het perceel Veersesingel ♦een wijziging op een reeds eerder verleende bouwvergunning d.d. 20 september 2005 voor het verbouwen en uitbreiden van de woning op het perceel Seissingel 27 (29-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok 1aanbouwen van een woning Schoolstraat 6 23-03-2006 2. verbouwen van een woning Jacob Catslaan 3 27-03-2006 3. vervangen van kozijnen Zuiderzeestraat 5 27-03-2006 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethou ders. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de vol gende welstandsyergaderingen zijn 6, 20 april en 4 mei 2006. ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109. 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende bouwvergunning is verleend: het plaatsen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel §ingelstraat ongenummerd. De vergunning ligt met ingang van 7 april 2006 tot en met 18 mei 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan en die tegen het ontwerp van dat vrijstel- lingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben ingebracht), kan tijdens genoemde inzagentermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd^) besluit(en) komt gedurende deze periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en tenminste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gron den van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening WATERTOREN OOST-SOUBURG Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van arti kel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. Afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuurs recht, bekend, dat vanaf 6 april 2006 gedurende zes weken (t/m 17 mei 2006) in de publieksbalie van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1en in de openbare bibliotheek te Oost- Souburg, ter inzage ligt het bouw-, restauratie- en inrichtingsplan van dhr. J. van Munster, met de daarbij behorende ruimtelijke onderbou wing, om de voormalige watertoren en net direct omliggende terrein te Oosf-Souburg, plaatselijk bekend Vlissingsestraat 239, te ontwikkelen tot een centrum en stedelijke tuin voor kunsten. Het plan behelst een volledige restauratie van de waterto ren (incl. liften een tekenpaviljoen op het dak), de bouw van een dienstwo ning, de inrichting van een beelden tuin en de bouw van een atelier en een expositiegebouw in de tuin. Het plan voldoet niet aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan Zeewijksingel. Wij zijn voornemens planologische medewerking te verle nen aan dit plan, waartoe artikel 19, lid 2, van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening ons college de bevoegd heid biedt om vrijstelling te verlenen van een geldend bestemmingsplan. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze indienen vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. GEDOOGBESLUIT Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij, mede in het kader van het bereiken van een voldoende niveau ten aanzien van de brandvei ligheid in het pand Koorkerkhof 10, hebben besloten om te gedogen dat zonder bouw- en monumentenver gunning een 2e onafhankelijke vluchtweg gerealiseerd wordt (een bestaand raamkozijn aan een zijge vel dit monumentale pand wordt ver vangen door een deur). De gedoog- besluiten i.e. zijn verleend op 28 maart 2006. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Klarenbeek" ten behoeve van het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een berging op het perceel Brandenburglaan 46 te Middelburg, het bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht" ten behoeve van het plaatsen van terrasschermen op het perceel Vlasmarkt 39. Voor een mondelinge zienswijze, telefoonnummer 67 52 83. De ontwerp-vrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen met ingang van vrijdag 7 april 2006 gedurende zes weken (tot en met 18 mei 2006) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. bij ons college ten aanzien van dit plan. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met dhr. R. Bakker, tel. 487165. RECTIFICATIE In de publicatie d.d. 29 maart 2006 met betrekking tot de bouwplannen Middengebied dient bij de onder punt 3 vermelde aanvraag gelezen te worden "24 eengezinswoningen" in plaats van 23 eengezinswonin gen. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aan vraag om een kapvergunning inge volge art. 4.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvangen voor het verwijderen van 6 essen en 8 esdoorns Schuitvaartstraat 14 te Vlissingen. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Grondgebied afdeling Beheer telefoon 487373. Vlissingen, 5 april 2006 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuwspagina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad en www.vlissingen.nl

de Faam | 2006 | | pagina 28