BLAUW GERUITE KIEL BEGRAAFPLAATS OOST-SOUBURG VLISSINGEN ACTUEEL LU GEEN HONDEN VRAAGBAKEN [?J WERK IN UITVOERING WATERTOREN CEMfcENTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 5 APRIL 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 cömmunicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben O'reel Het college van B&W heeft besloten om de kern van Oost-Souburg te gaan herinrichten. Het is een integraal inrichtingsplan, dat tot stand is gekomen in nauwe samenspraak met een klankbordgroep van belang hebbenden. Naast het Oranjeplein zijn ook de Karolingenbaan, de Burg, de verlengde Kanaalstraat, een gedeelte van de Vlissingsestraat, de Paspoortstraat, de Ritthemsestraat en de Burchtstraat in het plan op genomen. Omstreeks eind april wordt er een informatieavond georga niseerd. Hierover wordt u binnenkort geïnformeerd. Na de bijeenkomst start de inspraakprocedure. De uitvoering zal gefaseerd over meerdere jaren worden opgepakt. De eerste fase zal naar verwachting rond de jaarwisseling starten. www.vlissingen.nl/college Er komen steeds meer honden in de gemeente en het aantal klachten over honden neemt toe. Kan de gemeente de hondenbelastingpenning weer in voeren? Zo wordt controle makkelijker en heeft de gemeente de zekerheid dat er belasting wordt betaald. Elke hondenbezitter moet belasting betalen. Een hondenpenning maakt inderdaad zichtbaar dat de eigenaar heeft betaald, maar maakt een controle niet altijd eenvoudiger... In Vlissingen betaalt een hon denbezitter voor elke tweede en volgende hond twee keer zoveel als voor één hond. Bovendien kan men voor de hondenbelasting geen kwijtschelding aanvragen. De hondencontroleur houdt steekproefsge wijs controles, steeds in een andere wijk. De controle en de betaling van de belasting is daarmee goed geregeld. Het college van B&W Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken CHEMOKAR www.vlissingen.nl/afval BEATRIXLAAN Op dinsdag 11 april is er tussen 19.00 en 21.30 uur een inloop avond in wijkcentrum 'Het Pa let' over de bouw van woningen aan de Beatrixlaan. ledereen is van harte welkom. De gemeente heeft besloten om op deze plek 18 appartementen en 51 een gezinswoningen te bouwen. En er zijn 10 bouwkavels voor vrij staande of twee-onder-een-kap woningen. De bestaande speel- voorziening wordt verplaatst. Ook de parkeervoorzieningen en verkeersaspecten wor den gepresenteerd. Op deze avond is de verantwoordelijk wethouder aanwezig, ontwik kelaar Marsaki en de architect Het strandseizoen breekt weer aan. Daarom is het strand van 15 april tot 15 september verboden voor honden. Kijk voor meer informatie op www.vlissingen.nl/strand Volgende week wordt het che misch afval opgehaald. Voor elke wijk is er een ophaaldag aangewezen. Maandag: Paauwenburg Dinsdag: Centrum en Ritthem Woensdag: Oost-Souburg Donderdag: Groot-Lammerenburg Vrijdag: Middengebied Wilt u weten hoe laat de che mokar bij u in de buurt staat? Kijk dan op KALENDER Donderdag 6 april, 20.15 uur 'Daniël Samkalden' Singer/songwriter Vestzak99 De begraafplaats van Oost-Souburg raakt vol. Op termijn zullen maat regelen moeten worden genomen. De gemeente doet dit met respect voor alle nabestaanden. Ze wil een plan voor de begraafplaats maken dat gedragen wordt door de bevol king van Souburg. Vorige week was er in wijkcentrum 'De Zwaan' een informatieavond over dit onder werp. De gemeente heeft besloten om een gedeelte van de begraaf plaats Oost-Souburg te herinrich ten. Dit betekent dat wellicht de graven in vak 2C, nummers 371 tot en met 438 zullen worden ge ruimd. Het vak 3C zal worden op gehoogd. Daar kan dan opnieuw begraven worden. Alle personen die hier nu begraven zijn, blijven onaangeroerd. De gemeente be schikt niet over de gegevens van alle belanghebbenden. Indien u belanghebbende bent en over de procedure op de hoogte gehouden wilt worden, dan kunt u dit ken baar maken door te reageren per e-mail: begraafplaats@vlissingen. nl. U wordt verzocht aan te geven voor welk graf u belanghebbende bent. U kunt uw mening kenbaar maken tot 13 april. Hierna zal de gemeente offertes vragen voor een herinrichtingsplan van de begraaf plaats. Deze ontwerpen worden in juli voorgelegd aan de bevol king van Souburg. Dan wordt er een keuze gemaakt. De uitvoering is voorzien in het najaar. Als u al gemene vragen heeft over de her inrichting, dan kunt u de heer G. Hettinga bellen: 487374. Of kijk op onze website. Daar vindt u een voorkeurformulier, het programma van eisen en de presentatie zoals die vorige week is gehouden (met de inspraakprocedure). www.vlissingen.nl/ begraafplaatssouburg gestaag. De afsluiting duurt waar schijnlijk tot het einde van deze maand. Het verkeer wordt omge leid via Boulevard De Ruyter. Wateroverlast Oost-Souburg Vanaf 10 april vinden in Oost-Sou burg riool- en wegwerkzaamheden plaat? om wateroverlast te voorko men. Hier wordt gewerkt: Oudewa- terlaan, Nieuwer Amstelstraat, Prins Bernhardstraat (Stemerdinglaan tot Nagelenburgsingel), kruispunt Ste merdinglaan - Irenestraat en kruis punt H. Dunantstraat - Irenestraat. Voorafgaand aan de werkzaamhe den ontvangen omwonenden een brief met meer informatie. We vragen uw begrip voor het on gemak. www. vi3ssln.geH>.fi S/ VV if K 3 ifS 53 V S* 8 ifl! 0 Riolering Bloemenlaan Om de problemen in het laagste deel van Vlissingen bij de Primula laan en Anjelierenlaan op te lossen, wordt gewerkt aan rioolverzwaring in de Hogeweg tussen de Jan Ver meerlaan en de Bloemenlaan. President Rooseveiïtlaan De vernieuwing van het gebied Baskensburg gaat verder. Direct na Pasen, vanaf 18 april, gaat hier de zuidzijde van de President Roose- veltlaan dicht voor verkeer. Alle omleidingen worden duidelijk aan gegeven. De werkzaam heden aan de riolering en de bestrating van de Spuist raat vorderen KIJK OP VLISSINGEN 7 APRIL GESLOTEN Kunstenaar Jan van Munster wil de voormalige watertoren in Oost-Sou burg ontwikkelen tot een centrum en stedelijke tuin voor kunsten. Hij heeft hiervoor bij de gemeente een bouwplan ingediend. Het plan omvat een restauratie van de wa tertoren, de bouw van een dienst woning, de inrichting van een beel dentuin en de bouw van een atelier en ex positiegebouw in de tuin. Zie ook 'Infor matie van de overheid' in De Faam. 1 if-T: De gemeentelijke informatie gids 'Kijk op Vlissingen' 2006 verschijnt in mei of juni. Dat is later dan gebruikelijk omdat de nieuwe samenstelling van de gemeenteraad en het college van B&W erin komen te staan. Allé inwoners ontvangen het boekje gratis in de bus. Vrijdag 7 april is het stadhuis gesloten, met uitzondering yan burgerlijke stand, spoed- paspoorten en parkeerver- gunningen, tussen 9.00-12.00 uur. Er vinden dan voorbe- De gemeenteraad heeft besloten om een 'Startersregeling' in het leven roepen om starters en doorstromers op de woningmarkt een steuntje in de rug te geven. Door de sterk geste gen prijzen van koopwoningen is er een hoge drempel voor jongeren om een woning te kunnen kopen. De Startersregeling is een speciale lening die de eerste drie jaar aflos- singsvrij en renteloos is. Hierdoor wordt het makkelijker voor.jonge ren om van een huurwoning door te stromen naar een koopwoning. Er kan maximaal 30.000,- geleend worden. Voor meer informatie kunt u kijken op www.svn.nl, of u kunt de heer Oudhuis bellen: 487554. reidingen plaats voor de af scheidsbijeenkomst van wet houder Leny Poppe - de Looff diezelfde avond. Morgen, donderdag 6 april, om 19.30 uur vergadert de commis sie van de gemeenteraad. U bent van harte welkom in het stadhuis. Op de agenda staan onder andere de Monitor Bezuinigingen 2006 en het project Zwakke Schakels. U kunt tijdens de vergadering het woord voeren. De volledige agenda kunt u lezen in De Faam bij 'Infor matie van de Overheid' of op www.vlissingen.itl/' gemeenteraad Vrijdag 7 april, 21.30 uur 'Space Flight' Danceparty De Piek www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda

de Faam | 2006 | | pagina 11