HET WOORD MN RAADSLID JO KODDE INFORMATIEAVOND QUARLESHAVENSTRAAT NIEUW- EN SINT JOOSLAND HET WOORD MN RAADSLID SASKIA SZARAFINSKI Meer ruimte op het station na opruimactie A Zilveren Griffioen voor vrijwilligers wijkstichting dé Weekkrant Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 8 Op woensdag 8 maart zijn wees- fietsen rondom het NS-station in Middelburg verwijderd. 62 fiet sen zonder eigenaar zijn afge voerd naar een gemeentelijk depot. Daar worden de weesfiet- sen tot medio juni bewaard. Mist u een fiets die op 8 maart voor het station gestald was? Misschien staat deze dan in het gemeentelijk depot. Als dit het geval is, kunt u uw fiets ophalen op vertoon van legitimatiebewijs en fietssleutel. U moet echter wel van tevoren een afspraak maken. Voor het maken van een afspraak kunt u op werkdagen bellen naar 67 53 22. De fietsen die niet zijn afgehaald, gaan naar een goed doel. Waarom deze actie? De weesfietsactie is een van de acties die gehouden werd om het Middelburgse stationsplein op te knappen. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks honderden fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautoma- ten lastig bereikbaar. Vooral oude ren, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen de overlast verminderen. Door het opruimen van fietswrakken en weesfietsen komt er meer ruimte om rijwielen te stallen waar het hoort: tussen de fietsbeugels. Stichting Griffioen 'De Wijk' bestaat tien jaar. Afgelopen zaterdag vierde zij haar tweede lustrum met een feest voor de wijkbewoners. Enkele vrijwilligers uit de wijk werden tijdens de feestavond in het zonnetje gezet. Tijdens het feest schetste wethouder Albert de Vries in zijn toespraak de rijke ontstaansgeschiedenis van de Griffioen. Hij noemde de wijk, 'een geemailleerde wijk met aanvankelijk een gemengde bevolking'. Hij maakt zich zorgen over de sterke vergrij zing wat veroorzaakt wordt door ver loop en relatief weinig bouwactivitei ten. Dankzij de oprichting van stich ting Griffioen 'De Wijk' is de wijk uit gegroeid tot een levendige gemeen schap. Dit kan niet gebeuren zonder enthousiaste, initiatiefrijke vrijwilli gers. Als blijk van waardering voor hun grote inzet in de stichting mochten Remco van de Berg, Marco Paauwe, Hans de Bel, Johan Ouwerkerk, Peter van de Buuse en Floor Versluis uit handen van wethouder Albert de Vries de 'Zilveren Griffioen' in ont vangst nemen. Op woensdag 5 april is er een informatiebijeenkomst over een te realiseren woonservicezone aan de Quarleshavenstraat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Dorpshuis. De beschikbare kavel aan de Quarleshavenstraat biedt goede mogelijkheden voor de bouw van zorgwoningen. Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland die afhankelijk worden van zorg, kun nen dan binnen hun eigen dorp blijven wonen waar zorg, welzijn en diensten voorhanden zijn. Bewoners van Nieuw- en Sint Joosland hebben inmiddels een uit nodiging ontvangen. Andere belang stellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met Joost Lievense, telefoon 67 55 06. Onze verkiezingsleus was; Wij kiezen voor karakter! Wij kiezen voor karakter en tonen karakter door te luisteren, te doen, door aanpakken, ter sprake brengen en woord houden. Het lijkt me een goede investering in het politieke kli maat in de raad en in onze mooie gemeente Middelburg. Tot maart 2006 droeg de CDA fractie haar steentje hieraan bij, ook na maart gaan we hier als nieuwe club onverminderd mee verder. Ondanks die inzet en voorgenomen inzet is de sterk vernieuwde fractie wel een lid kleiner geworden, we hebben met de verkiezingen een gevoelig verlies moeten incasseren. Ik denk dat het wat te gemakkelijk is om dat verlies allemaal toe te schrijven aan het effect van het beleid van het Kabinet Balkenende en daarom vragen we ons als nieuwe fractie serieus af wat moet anders, beter, duidelijker. Als u dit leest is er waarschijnlijk dui delijkheid over het nieuw te vormen college, nu ik dit schrijf zit het nog in de formatiefase. Wij zijn ook benaderd om mee te regeren en willen dat ook als we in het te sluiten coalitieakkoord een dui delijke herkenning vinden van ons verkiezingsprogram. Ik hoop dat de formatieopdracht uitmondt in een college dat samengesteld is uit vier partijen, dat breed draagvlak ver krijgt in de raad en als hecht team, vier jaar in het belang van de gemeente en haar bewoners in de weer zijn. Wij zijn er hard aan toe dat de Middelburgse raad en het college de uitstraling krijgt bij de bevolking en de media dat we eensgezind knok ken voor de Middelburgse belangen, om wie dan ook en op welk terrein dan ook. Er is op sociaal, econo misch, cultureel en infrastructureel terrein in onze prachtige gemeente veel werk aan de winkel. We moeten stoppen met gekissebis over het the ater en snel een verantwoord besluit nemen hoe verder met de bouwput. Ook mag van ons verwacht worden dat we als raad, de bevolking niet lang meer in het onzekere laten over de theaterkwestie. Sinds 7 maart zijn wij de grootste partij in Middelburg. We zijn begonnen met besprekingen voor een nieuw college en heb ben daarom alle fracties uitgeno digd voor een open en heldere procedure. We willen de komen de vier jaar vooral een eensge zind bestuur, dat in staat is om met elkaar te zoeken naar oplos singen in plaats van alleen maar problemen te zien. Onze speerpunten voor de komende vier jaar: De jeugd op één. Dus opvang, onder wijs, zorg, jeugdhonken, sport en cul tuur, speelruimte en een poppodium. Dan ouderen, de komende jaren con creet gaan bouwen aan woonservice- zones en zorgen voor een sociale uit voering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. We willen aan de slag met werkgele genheid en armoedebestrijding, inzetten op participatiebanen, buurt- bedrijvigheid en het stimuleren van economische ontwikkelingen als ZEP. En een rechtvaardig minimabeleid. Bewonersparticipatie kan beter, de wijken op allerlei fronten veiliger. Ruim baan voor de wijkplannen, meer zeggenschap voor buurtbewoners. En tot slot cultuur, want cultuur is meer dan een A-theater, we willen graag de Kloveniersdoelen een cultu rele bestemming geven, de Concert en Gehoorzaal koesteren. Een brui sende stad. Toch iets over het A-the ater. Wij willen nog steeds een nieuw theater, en het liefst een A-theater. Maar we respecteren het burgerad vies, zien de verdeeldheid in de raad, en vinden het verstandig om dan cfe tijd te nemen voor een besluit over een nieuw theater en de plaats waar dat moet komen. Om te voorkomen dat we de komende jaren zonder schouwburg zitten, willen wij graag de huidige schouwburg zodanig ver bouwen dat ie open kan blijven. Gezien de omstandigheden een ver standige oplossing. Met deze punten zijn we de onder handelingen ingegaan. En als u dit leest is er misschien al een college. Dan kunnen we ook de komende vier jaar werken aan een gemeente die ambities heeft én zorgt voor haar inwoners. Waar sterk en sociaal in evenwicht zijn. Saskia Szarafinski Fractievoorzitter PvdA Vandaag zijn we geweldig teleurge steld dat waarschijnlijk het voetbal museum zich niet gaat vestigen in Middelburg. Het zou wel heel wrang zijn als kritische opmerkingen van buurgemeenten en het steeds maar vooruitschuiven van besluitvorming van de Provincie zo'n mooie kans van een voetbalmuseum om zeep helpen. Laat toch de Provincie met de Gemeente alles in het werk stellen om deze unieke kans voor Zeeland te redden. Een dringende oproep van onderge tekende; Provincie toon in deze kwestie nu ook eens echt KARAKTER. Jo Kodde fractievoorzitter CDA Remco van de Berg krijgt zijn zilveren Griffioen opgespeld door Albert de Vries. foto: Harrie Siebelink De milieustraat aan de Waldammeweg is vanaf zaterdag 1 april lan ger open. De nieuwe openingstijden zijn: Maandag: 9.00 tot 12.30 uur, 13.00 tot 17.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag: 10.00 tot 12.30 uur, 13.00 tot 17.00 uur Donderdag: 13.00 tot 17.00 uur Zaterdag: 9.00 tot 15.00 uur Kijk voor meer informatie over de milieustraten op www.zrd.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 8