Leg je beentj maar lekker op de rugbybal Wegdromen in 'n massief houten bed SHOW KORTING M— A.s. zondag 2 april KOOPZONDAG! De Faam Geopend van 13.00 - 17.00 uur Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 0118 - 628844 TUINMEUBEL op alle hand en elektrisch tuingereedschap Broespistool van Gardena Boomstammetje als bijzettafel Met Leolux de tuin in Inklapbaar tuinmeubilair Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 28 sief houten bed Ward van ont werper Peter Tromop. Het bed - met ombouw - is geschikt voor elke soort matras en wordt uit gevoerd in eiken, iepen es doorn, kersen of walnoot. "Alle maal handwerk, elke gewenste maat is mogelijk. Wie onze bed den wil uitproberen kan dat doen in de Friese herberg De Waard. Daar hebben we vijf ver schillende kamers ingericht om de hotelgasten te inspireren. We hebben er al veel reacties op ge kregen". www.pilat.pilat.nl De collectie van het Friese fami liebedrijf Pilat&Pilat wordt ge kenmerkt door ambachtelijke uitstraling en eenvoudige vorm geving. "Zolang het technisch mogelijk is én van massief hout, maken we het", zegt Gjalt Pilat Nieuw in de collectie is het mas- met vele extra's alléén geldig op zaterdag 1 en zondag 2 april |l 6 zakken ld 5 zakken gygopzatercfan 1 e Potgrond tuinaarde zondag 2 aprii Violen Per 20 stuks Tuinaarde Per zak 40 liten 5 zakken 5.- Potgrond Per zak 20 liter 6 zakken 5.- alléén geldig op zaterdag 1 en zondag 2 april om uw planten te besproeien, alleen op zondag van 12." voor In Belgische restaurants kan je ze al volop vinden: de rugbybal die als extra zitplaatsje bij de tafel aan geschoven kan worden. In Nederland is men nog niet zo bekend met het fenomeen. Maar dat zal, als het aan Alexander No- tebaert van het Belgische bedrijf Durlet ligt, niet lang meer duren. "Het is een makkelijk bij te plaat sen zitje voor kinderen. In restaurants liggen ze bijvoorbeeld voor het grijpen op een hoopje in een hoek. Maar het is ook een leuk, speels element in het interieur. Als voetenbankje, zit plaatsje. De decoratieve rugbybal biedt vele mo gelijkheden". De bal wordt geleverd in alle mo gelijke kleuren leer. www.durlet.be Bijzettafeltjes van accaciahout voor in de tuin. Hop Design, gespecialiseerd in buitenmeubilair, komt met een grappig bijzettafeltje. Het blad be staat uit een schijf van een doorgezaagde acca- ciastam. De pootjes zijn van roestvrij staal. Toine van der Heijden is de ontwerper. De tafeltjes doen het binnen en buiten goed. De stamschij- ven zijn geolied. Ze kunnen wel wat hebben. Een glaasje wijn eroverheen is dus niet zo erg. www.hopdesign.nl Meubelfabrikanten hebben de tuin ontdekt en de stap naai- buiten gewaagd. Ook Leolux heeft een start gemaakt met een outdoor-collectie. Het re sultaat mag er zijn: de tuinmeubelen Beluga en Pallone kunnen in weer en wind buiten blijven staan. Zijn uitgevoerd in weersbestendige mate rialen, zoals kunststof en chroom. De bekleding bestaat uit een lakapplicatie die als een elastische huid om het meubel past en flexibel, sterk en zacht is. De buiten-modellen vallen op door hun bijzondere vormgeving. De Beluga is een visvor mige chaise-longue. Van kunststof gemaakt maar met zachte zitgedeelten. In het zonnetje is het lpk- ker leunen tegen de staartvin. www.leolux.nl In de zomer zijn ze handig, maar zodra de laatste zomerse dagen voorbij zijn, staan tuinmeubelen alleen maai' in de weg. Ikea heeft daar echter het volgende op gevonden: de nieuwe Laxön tuin meubelen zijn inklapbaar en hebben maar een kleine opbergruimte nodig. De grenenhouten, twee meter lange, bank en tafel zijn ontworpen door Nike Karlsson. www.ikea.nl Laat de chaise-longue Beluga maar gerust buiten staan.

de Faam | 2006 | | pagina 28