Walcheren Vechten voor 'n rolluik Gratis dansen voor senioren Bruna ook in speelgoed Kunstzinnige nachten In de strijd om de kilo's Uit het Zakenhart van... Juwelier mag zich niet beveiligen Splitsing van Delta komt naderbij Kip uit de gratie Negerzoen kan niet Jubileum school De Springplank Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 17 Zeeland is wel hip! MIDDELBURG - Ben Leen- mans en zijn vrouw Henny zit ten al tientallen jaren in het ju weliersvak en hebben al de no dige overvallen achter de rug. Een jaar geleden openden zij in de Lange Delft in Middel burg hun juwelierszaak en kunsthandel Briljant. Mede in gegeven door hun ervaringen besloten zij de zaak goed te be veiligen tegen inbraak. Een rolluik voor de etalage leek een afdoende maatregel. Dit bleek echter niet zo eenvoudig als het echtpaar Leenmans had verwacht. Al een jaar lang dient Leenmans aanvragen bij de gemeente in voor een rol luik, maar telkens wordt dit af gewezen. Ten einde raad heeft de juwelier een jurist in de arm genomen. "Deze winkel bevat hele kostbare spullen als doe ken van oude meesters en ju- welen van vele duizenden eu ro's. In het verleden ben al ik ettelijke malen overvallen, be roofd en er was zelfs een keer een gijzeling beraamd." Getrainde honden Om dieven toch buiten de deur te houden heeft Leen mans tal van maatregelen ge troffen. "Ik heb een mistgene- rator, gepantserd glas, came ra's binnen en buiten, diverse rolluiken binnen, twee goed getrainde honden en iedere avond gaan de meest waarde volle spullen uit de winkek Dat zou allemaal niet nodig zijn als ik gewoon een rolluik zou mo gen plaatsen." De laatste aanvraag, waarover binnenkort een juridisch pro ces volgt, gaat over een trans parant rolluik. "Dat kan toch nooit het straatbeeld verpes ten! Ik reken er dan ook dat we eindelijk in ons gelijk gesteld worden." MIDDELBURG - Minister Brinkhorst van Economi sche Zaken krijgt bijval van de onderzoekscommissie voor zijn wetsvoorstel om energiebedrijven te splitsen in een commercieel gedeelte en een netwerkgedeelte. De onderzoekscommissie heeft een positief rapport opge steld over de plannen van Brinkhorst. De commissie werd ingesteld, omdat er in de Tweede Kamer werd ge twijfeld aan de resultaten van splitsing. Ondanks het positieve rapport blijft CDA bang voor schadeclaims van Amerikaanse investeerders. MIDDELBURG - Steeds meer mensen schrappen kip van hun menu uit angst voor vogelpest. In Nederland, Frankrijk, Italië en Spanje is een overschot ontstaan van 50.000 ton pluimveevlees. Wel eten we sinds vorig jaar met z'n allen steeds meer vis, zo blijkt uit onderzoek. MIDDLEBURG - Binnen kort verdwijnt de Negerzoen uit de schappen van de su permarkt. Koekfabrikant Van der Breggen verandert de naam van de 'Buys Zoe nen'. Het bedrijf kreeg de laatste tijd erg veel kritiek op de 86 jaar geleden gekozen naam, die volgens velen ra cistisch zou zijn. Twintig vierkante meter speelgoed, foto. inge adriaansen MIDDELBURG - In de Bru- nawinkel in Winkelcen trum Dauwendaele kan men voortaan ook terecht voor speelgoed. In de zaak werd ruim twintig vierkante meter extra winkelruimte gecreëerd, die helemaal vol staat met speelgoed. Sa men met haai' man Ronald realiseerde Vera Lagendijk een speelgoedafdeling, waar zowel kleine speeltjes van een euro als luxe speel goed zoals lego, auto's en straks zelfs zwembaden verkrijgbaar zijn. Daarnaast blijft de Brunawinkel in Dauwendaele ook gewoon het adres voor tijdschriften, kranten, tabak en wens kaarten. Hotel Piccard haalt het Verre Oosten in huis. foto: pr VLISSINGEN - De slaapka mers van Hotel Piccard aan de Badhuisstraat in Vlissin- gen kregen onlangs een nieuwe look. De hoteleige naren deden dit niet met een simpel likje verf en een nieuw behangetje, maar kozen voor een artistiekere stijl. Theo Kmse van Teka Reklame uit Middelburg voorzag de kamerwanden van airbrushafbeeldingen. Zo zijn er vijf Hollandse ka mers, waarbij het water centraal staat en op de der de etage van het hotel be paalt het Verre Oosten de sfeer. Hier worden de gas ten omgeven door schilde ringen van landen als India, Nepal en China. Afvallen met shakes en repen, foto: inge adriaansen GRIJPSKERKE - Je moet wel doorzetten, maar dan is het resultaat er ook naar. Met deze woorden prijst Joyce Ritsman het Cam bridge dieet aan. Joyce viel zelf in drie maanden tijd achttien kilo af dankzij het diëet. Gesterkt door haai" ei gen ervaringen is de jonge Zeeuwse nu consulente voor 'Cambridgediet'. "Het principe is eenvoudig; op basis van een analyse ma ken we een voedingsplan, bestaande uit shakes, repen en bijvoorbeeld soepen. Daarnaast is er persoonlijke begeleiding." Voor meer in fo is Joyce bereikbaar via: 06-18950390. Zie ook www.cambridgediet.nl. MIDDELBURG - Vorige week donderdag heeft heel Nederland kunnen zien dat Zeeland en in het bijzonder de hoofdstad Middelburg helemaal niet stoffig of ou derwets is. Het team van te levisieprogramma Looking Good van RTL4 bracht een bezoek aan de stad om bij De Kapper drie zusjes uit 's- Gravendeel om te laten to veren tot ware diva's. Het was een drukke, maar on vergetelijke dag voor Margriet van der Bijl en haai' medewer kers van kapsalon De Kapper. Al vroeg viel het team van Looking Good bij De Kapper binnen om de camera's op te stellen en de drie metamorfosekandidaten op tijd gereed te hebben voor de finale op de catwalk. "Ondanks de drukte die zoiets met zich meebrengt was het enorm leuk om mee te maken", vertelt Mar griet enthousiast. "Tijdens de opnames was de kapsalon ge woon geopend dus ook onze klanten konden meegenieten. Die vonden het ook allemaal hartstikke leuk." Ook nieuwe outfits Voor Yvonne en Evelien was het wellicht iets spannender want zij moesten onder toeziend oog van stylist Maik de Boer en visa- giste Marielle Bastiaansen de metamorfose realiseren. "Ze hebben het geweldig gedaan", zegt Margriet trots. Uit de stra lende blikken van Vera, Sylvia en Annemiek mag worden afge- Middelburgse ondernemers gaven de drie zusjes een complete metamorfose, foto: pr leid dat ook zij zeer tevreden waren over het resultaat. Maar met alleen een mooi gezichtje en de juiste coupe heb je na tuurlijk nog geen complete me tamorfose. En dus ging het team van Looking Good samen met de kandidaten de stad in op zoék naar nieuwe outfits voor de zus jes. Ze kwamen terecht bij Peter Christ Mode, Serendipity, Henk Sies en Ton's Brillenmode. Hier werden de meiden van top tot teen in het nieuw gestoken. Als afronding van de dag was er 's avonds een modeshow in Club Divine. "Dat was ook super, ie dereen die aan de metamorfose had meegewerkt was er en na tuurlijk waren ook de familiele den en vrienden van de kandi daten van de partij", vertelt Margriet. En zo wist een klein clubje en thousiaste ondernemers Mid delburg landelijk onder de aan dacht te brengen en voor eens en altijd te ontkrachten dat Zee land niet hip is. En voor wie het zich altijd al afvroeg: de kleding waarin de kandidaten op televi sie te zien waren, mochten ze houden. AAGTEKERKE - Basisschool De Springplank in Aagteker- ke bestaat 125 jaar en viert dit op 21 april met een feest avond voor leden, dona teurs, oud-leerlingen, oud collega's en oud-bestuursle den. De avond vindt plaats in Ver enigingsgebouw Amicitia in Aagtekerke en begint om 20.00 uur. Aanmelden kan op school of via tymenlen- ny@zeelandnet.nl. Voor de jubileumavond is de feest commissie tevens nog op zoek naar foto's uit de oude doos. VLISSINGEN - Dansschool Bras wil ouderen op een ge zellige en ontspannen ma nier in beweging brengen met dansles. Daarom ver zorgt de dansschool bin nenkort vier gratis dansles sen in het Atrium van zorg- complex Ter Reede in Vliss- ingen. De dansmiddagen zijn op don derdag 6, 13, 20 en 27 april. De lessen beginnen om 14.30 uur en iedereen van vijftig jaar of ouder is welkom. Tevens is er op dinsdag 18 april een gezellige middag om vrij te dansen. Aan melden voor de lessen is niet nodig, belangstellenden kun nen zo binnenwandelen. Meer Gezellig in beweging blijven met dans. foto: pr info over de seniorenlessen of via tel. 0118-638345 of kijk eens het volledige cursusaanbod van op de website www.dans- Dansschool Bras is te verkrijgen schoolbras.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 17