PLAN BOLWERKEN AANGEPAST WEESFIETSEN WEG dé Weekkrant De Faam Vijftigste boomfeestdag in teken van spelen Onderzoek voor jeugdmonitor Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders, en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op woensdag 22 maart vindt de vijftigste boomfeestdag plaats. Huub van Klinken, wethouder Groen, plant samen met leerlin gen van de Acaciahof 48 essen. De aanplant van de eerste boom is om tien uur bij de speelvoor- ziening aan de Geersesweg in de Veersepoort. Na het plantfestijn gaan de kinderen terug naar school. Daar krijgen zij een deel namecertificaat. Het gebied rond de Geersesweg is een leuke plek voor kinderen. Op het terrein ten noorden van de weg, dat een jaar geleden dienst deed als gronddepot voor de wijk, liggen nu enkele trapvelden. Op één trapveldje zijn doeltjes neergezet. Rondom de speelveldjes zijn bloemweides en snipperpaden aangelegd. Boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim honderdduizend kinderen in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omge ving. De boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeentes en instellingen. Het thema is dit jaar 'Bomen en Spelen'. Twee elementen die onlosmakelijk verbonden zijn. De aanwezigheid, vei ligheid, toegankelijkheid, herkenbaar heid en bespeelbaarheid van speel- voorzieningen in het openbaar gebied is een taak van de gemeente. Kinderen verdienen een plaats waar ze veilig buiten kunnen spelen. Het is goed voor hun fysieke en sociale ont wikkeling. De coördinatie van de boomfeestdag in de gemeente Middelburg is in han den van Dick Sakko, medewerker van de Afdeling Ingenieursbureau. Voor eventuele vragen of opmerkin gen over deze boomfeestdag kunt u hem bellen op nummer 67 53 13. De milieustraat aan de Waldammeweg is vanaf 1 april langer open. De nieuwe openingstijden zijn: Maandag: 9.00 tot 12.30 uur, 13.00 tot 17.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag: 10.00 tot 12.30 uur, 13.00 tot 17.00 uur Donderdag: 13.00 tot 17.00 uur Zaterdag: 9.00 tot 15.00 uur Kijk voor meer informatie over de milieustraten op www.zrd.nl. Scoop doet momenteel onder zoek naar de leefwereld van leer lingen in groep zes van de Zeeuwse basisscholen. Kinderen van negen en tien jaar vullen een vragenlijst in. De onderwerpen zijn vrije tijd, gezondheid, pesten, politie, school, thuis, vrienden, geld, dingen die niet mogen, de buurt en de achter gronden van het kind. Voor de zomer verschijnt een rapport met uitkomsten op hoofdlijnen. De gegevens zijn ook te bekijken op de website www.jeugdmonitorzeeland.nl De jeugdmonitor Zeeland brengt de leefwereld van- de Zeeuwse jeugd in kaart door gegevens te verzamelen over kinderen en jongeren van 0 tot en met 23 jaar. Voorafgaand aan de maandelijk se raadsvergaderingen komen de raadscommissies bij eikaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt voorbereid in deze raadscommissies. Er wor den geen besluiten genomen. Daar is de gemeenteraadsverga dering voor bedoeld. Die staat op voor 27 maart. Deze maand is er op woensdag 22 maart een gezamenlijke vergadering van de raadscommissies Algemeen Bestuur, Maatschappelijke Zaken en Ruimte. Door de gemeenteraadsver kiezing van vorige week is er te wei nig tijd om in afzonderlijke commis sies de onderwerpen voor de raads vergadering van 27 maart te behan delen. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere het hondenbeleid het Sta tionsgebied. Een raadscommissie is ook het middel voor burgers en belangen groepen om invloed uit te oefenen op de geagendeerde punten. Via de grif fier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om hun wensen en meningen duidelijk te maken. U bent welkom om de vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. Eind 2005 heeft het college een plan gepresenteerd om de Bolwerken op te knappen. Dat plan heeft aardig wat stof doen opwaaien. Er zijn ruim vijftig inspraakreacties ingediend,waar van drie met een groot aantal handtekeningen. De gemeente raad heeft het college gevraagd om nogmaals te overleggen met belanghebbenden. En om uiterst voorzichtig om te gaan met het kappen van bomen ten behoeve van zichtlijnen. Zo gezegd, zo gedaan. In februari heeft de gemeente over legd met de Tuin van Zeeland en stichting Micmec. Tijdens het overleg bleek dat de aanwezigen vooral moeite hadden met het rooien van gezonde kastanjes, het kappen van abelen en het weghalen van solitaire bomen. Naar aanleiding van het gesprek hebben de ingeschakelde landschapsarchitecten het onder houdsplan aangepast. Het aange paste plan is afgelopen donderdag gepresenteerd aan de klankbord groep Bolwerken. De reacties waren over het algemeen positief. Wat is veranderd? In het conceptplan dat in december vorig jaar gepresenteerd is, zouden 154 bomen gerooid worden. Het grootste deel daarvan is van slechte kwaliteit of staat te dicht op een andere boom. Naar aanleiding van de inspraakreacties en de gesprekken is het plan aangepast. Achttien bomen worden definitief niet .gekapt. Het gaat om diverse soorten: kastanjes, beuken, lijsterbes; meidoorn, esdoorns, abelen, haagbeuk en treur wilg. Nog eens veertien kastanjes en In het nieuwe plan voor de Bolwerken staat dat meer bomen blijven staan. foto: Mieke Wijnen een es blijven voorlopig staan. De kans is aanwezig dat die kastanjes over een aantal jaar in elkaar gegroeid zijn. Er wordt dan opnieuw bekeken of het nodig is om de bomen te kappen. Er is dan ook meer zicht op het verloop van de kastanjeziekte. Niet alleen blijven er meer bomen staan. Ook worden er meer nieuwe bomen aangeplant aan de buitenzijde van het Bolwerk. Verder wordt de beplanting vernieuwd. Het kan tijde lijk wat kaler ogen op de Bolwerken, maar uiteindelijk komt 90% van de bestaande beplanting terug. Het kap pen van abelen wordt gefaseerd uit gevoerd. Eerst worden nieuwe bomen aangeplant, zodat er niet direct grote gaten vallen in het groen. Hoe verder? Het aanpaste plan moet voorlopig goedgekeurd worden door het colle ge. Dat gebeurt waarschijnlijk eind maart. Daarna wordt het plan bespro ken in de commissie Ruimte. Eind april kan het college het plan dan definitief vaststellen. Als het plan is goedgekeurd, krijgen alle insprekers een reactie van de gemeente. Mensen die een formulier van de Tuin van Zeeland of Micmec hebben ondertekend, zullen via deze organisaties op de hoogte gebracht worden van de stand van zaken. De collectieve reactie van de bewoners van de Generaal Eisenhouwerlaan zal via de contactpersoon afgehandeld worden. Ook volgt er nog een infor matiebijeenkomst voor geïnteres seerden. Pas daarna worden opnieuw kapvergunningen aange vraagd. In het» najaar kunnen de werkzaamheden aan het Bolwerk beginnen. Op woensdag 8 maart zijn onge veer 250 weesfietsen rondom het NS-station in Middelburg verwij derd. Tegelijkertijd zijn de fiets- beugels schoongemaakt. Wees- fietsen zijn fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eige naar meer hebben. Om te kijken welke fiets een "wees" was en welke niet, zijn alle fietsen van hun plaats gehaald en in een tij delijke opslag voor het station gezet. Wie zijn fiets terug wilde, kon hem daar komen halen. Op 16 maart worden de overgeble ven fietsen afgevoerd naar een gemeentelijk depot. Daar worden de weesfietsen drie maanden bewaard. Voor het maken van een afspraak kunt u op werkdagen bellen naar 0118-67 53 22. U kunt uw fiets ophalen op vertoon van legitimatie bewijs en fietssleutel. De fietsen die niet zijn afgehaald, gaan naar een goed doel. Afhalen van fietsen kan alleen op afspraak. Waarom deze actie? De weesfietsactie is een van de acties die gehouden werd om het Middelburgse stationsplein op te knappen. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks honderden fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautoma- ten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen de overlast verminderen. Door het opruimen van fietswrakken en weesfietsen komt er foto: Mieke Wijnen weer meer ruimte om rijwielen te stallen waar het hoort: tussen de fietsbeugels.

de Faam | 2006 | | pagina 9