beauty lifestyle Stoer accent aan vrouwelijke elegantie Opoe Herfst deed pi niet aan mode JU Culinair zonder gluten Ontdek de échte Ardennen I I dé Weekkrant De Faam Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 41 Bh's voor het goede doel Op 30 april is het zover: dan wordt in Cyprus de opvallende recordpoging gedaan van de langste keten van enkel bh's. Met deze recordpoging wil initia tiefneemster Louise van Rooij de aan dacht vestigen op de strijd tegen borstkanker. Omdat Hunkemöller graag haai" steentje bijdraagt aan dit goede doel zijn maar liefst 3.230 bh's geschonken met een totale waar de van 65.000,-! Verder wordt in deze maand een deel van de opbrengst gedoneerd aan deze goede doelen en kunnen klanten maanddonateur worden via Hunkemöller. Ook steunt het overgrote deel van de medewerkers van Hunkemöller de strijd tegen borstkanker door maandelijks een deel van hun salaris- te doneren aan de lan delijke borstkankerorganisatie. De Léon collecties houden volledig rekening met alle mogelijke kleed behoeften. Van elegant zakelijk en sportief gemakkelijk tot verfijnd vrouwelijk of verrassend feestelijk. Goede pasvormen, mooie luxe materialen (grotendeels 'natuurlijk') en een eigenwijze visie op klem- geven de Léon-vrouw in welke stijl dan ook, altijd een zelfbewuste, elegante look. Ook dit voorjaar blijft het algemene beeld vooral vrouwelijk. Helemaal terug zijn geliefde klassiekers zoals het safari jasje, wikkelvestjes en rokken met plooien. Maar dan in vernieuwde uitvoeringen met veel oog voor verrassende details zoals kno pen, kralen pailletten, bandjes en zorgvuldig geplaatste ac centen. Het kleurbeeld van zomer 2006 is rusti ger dan vorige zomer. Het zijn vooral de naturellen als wit, ecru, kiezel, zand, khaki en bruin die de toon zetten. Uiteraard in combinatie met de nieu- ;|gj we accent- kleuren: pastels (zachtroze, lichtgroen, mint) of juist wat diepe re tinten als indigo, •petrol, mosgroen, rood, oranje en koraal. Bovendien zijn er 'borstzelfonder- zoekskaarten', om het belang van borstzelfonderzoek te benadrukken en te stimuleren, te vinden in de paska mers en kunnen deze gratis meegeno men worden door de klanten. Het oude record van een dergelijke 'BraChain' staat op het moment op 79.001 bh's. Van Rooij wil dit record verbreken door min stens 100.000 bh's aan elkaar te verbinden. Dit jaar wordt in de Keukenhof voor de derde maal de Easter Parade gehouden. Tweede Paasdag (17 april) is op Keuken hof iedereen welkom om met zijn of haar eigen (gemaakte) hoed mee te doen aan de hoe- denwedstrijd en aan de hoe- denparade door het park. Be halve deze hoeden (ontwerp) wedstrijd wordt op tweede paasdag een hoedenshow geor ganiseerd met ontwerpen van internationale, professionele hoedontwerpers. Deze show wordt die dag drie keer gepre senteerd, om 11.00, 14.00 en 17.00 uur. Keukenhof is tweede Paasdag voor vroege vogels al om 7 uur geopend. Voor uitge breide info: www.keukenhof.nl Edelsmid Mare Lange durft te experimenteren met pure materialen als goud, titanium en edelstenen. Creaties van zijn hand zijn om die reden al tijd verrassend en expressief. Dit seizoen geeft hij opnieuw een stoer accent aan de vrou welijke elegantie van zijn ont werpen. Voor de liefhebber van opvallend design is er een aantal prachtige eyecatchers, waaronder de ring Purple Rain. Centraal in dit ontwerp staat een royale, peervormig geslepen paarse saffier die uitbundig schittert in een zetting van titanium en 18 ka raat geelgoud. Het resultaat? Stijlvol en uitdagend. De sieraden en horloges van Mare Lange worden in be perkte oplage in eigen atelier ontworpen en met de hand vervaardigd. Ze zijn te koop bij de ontwerper en een select aantal juweliers. Prijzen nieuwe collectie van af 180,00. Voor nadere informatie: www.marclange.nl De achterkleinzoon van de Illustere f Mevrouw P.E. Herfst-Braams heeft on- i ÏS'J langs 'het zondagse goed' van zijn 'overopoe' aan het Historisch Museum geschonken. Mevrouw werd ooit be- roemd toen zij In 1941 de magische leeftijd van honderd jaar bereikte. 'Opoe Herfst' kwam uitgebreid in nieuws. Voor de gelegenheid werd ze prachtig op de foto ge zet in haar zondagse goed. Haar achterkleinzoon heeft dit zwarte jakje met zilveren broche en haar onafscheidelijke hoedje onlangs aan het Historisch Museum Rotterdam ge schonken. De zeldzaam vitale Opoe Herfst droeg de kle dingstukken ai sinds het begin van de twintigste eeuw. Door haar hoge leeftijd was ze immuun voor de waan van de dag en wars van de mode. Zo oud als Opoe Herfst werd een ge vleugelde uitdrukking. Zie ook: www.historischmuseum.nl Gezond eten zonder gluten Eén op de honderd mensen lijdt aan coeliakie, een chronische ziekte waarbij overgevoeligheid voor glu ten allerlei klachten veroorzaakt. De enige succesvolle behandeling is een levenslang glutenvrij dieet. Maar denk niet dat lek ker eten en producten zoals brood, pasta en koekjes tot het verleden behoren. Gezond eten zonder gluten laat zien dat je ook zonder gluten heerlijk kunt eten! IrThet 'handboek voor.'Gezond eten zonder gluten geeft een nieuwe, frisse kijk op eten zonder gluten. De nadruk ligt op de enorme rijkdom aan producten die van nature glutenvrij zijn. Binnen mum van tijd zetje de heerlijkste glutenvrije gerechten op tafel. Gezond eten zonder glu ten verruimt Inmercs culinaire aanbod met kookboe ken voor mensen die een bepaald dieet moeten volgen. Medio maart verschijnt het tweede boek in deze serie: Gezond eten met diabetes. In deze serie kookboeken worden expertises op het gebied van culinair én ge zondheid gecombineerd. Prijs:€ 19,95 De Waalse minister van toeris me besloot al vorig jaar om de échte Ardennen weer als promo tioneel speerpunt te kiezen. Die Ardennen waren de laatste drie jaar een beetje verwaarloosd ten gunste van het regionale begrip Wallonië. Er zijn in Wallonië heel veel mooie dorpen. Zelfs zoveel dat er sinds enkele jaren een stichting bestaat die de 22 'mooiste dorpen van Wallonië' verenigt. Deze zeer actieve stich ting heeft een uitstekende gids die op dit moment alleen nog in het Frans beschikbaar is. De Nederlandse bewer king is in aantocht en zou de komende weken in de boekhandels moeten liggen. Hij is gratis, er wordt alleen een bijdrage in porto- en administratiekosten van 2,15 gevraagd. De gids is makkelijk aan te vragen bij het Bel gisch Verkeersbureau voor Wallonië en Brussel: Postbus 2324, 2002 CH Haarlem tel: 023-534 44 34 fax: 023-534 20 50 e-mail: belgisch.verkeersbureau@wxs.nl I

de Faam | 2006 | | pagina 41