DigiD is de code van de toekomst Optiek Van de Ree heeft het goed bekeken...! Papier is verleden tijd Parkeervergunning waterschap dé Weekkrant De Faam Auto van de baas? Belasting kijkt mee Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 40 Eigenlijk is het invullen van het papieren E-, P-? T of Tj- biljet iets van het verleden. Steeds meer mensen doen hun belastingaangifte met de computer. Er zijn ver schillende mogelijkheden. De belastingdienst heeft een speciaal aangiftepro gramma. De Windows-ver- sie is te downloaden via ww.belastingdienst.nl. Maar het programma is ook op diskette te bestellen. Ook heeft de belasting dienst een Apple- of een Li nux-versie van het aangifte programma. Die zijn alleen te downloaden en niet op diskette te krijgen. GOES - Het is een blik op de toe komst: de DigiD. Met deze per soonlijke digitale inlogcode kan binnen enkele jaren van allerlei overheidsdiensten gebruik ge maakt worden zonder de deur uit te komen. De belastingaan gifte doen, kan al met deze co de. Gebruik maken van de Dig- iD-inlogcode voor belasting aangifte? Begin dan met het aanvragen van een eigen DigiD- inlogcode op www.digid.nl. Dan nog even het aangiftepro gramma vanaf de website van de belastingdienst downloaden. Na het invullen van de aangifte alleen nog ondertekenen met de DigiD en klaar'is Kees. Abonnement parkeer terreinen waterschap Parkeert u regelmatig aan de Galgeweg of Strandweg te Koudekerke? Of de Valkenisseweg te Biggekerke? Westhove, Randduin of De Vier Hoogten te Oostkapelle? Oranjezon en Breezand te Vrouwenpolder? Of op een van de parkeerterreinen nabij en langs de Veerse Dam en De Banjaard? Dan is een abonnement erg aantrekkelijk. Het seizoen voor betaald parkeren loopt vanaf 1 april tot en met 30 september, dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Tarieven parkeren zonder abonnement Het parkeren kost op alle terreinen 0,60 per uur en 3,50 per dag. Aantrekkelijk abonnement Als u regelmatig op een van de terreinen op Walcheren, het Veerse Meer of De Banjaard parkeert, bent u voordeliger uit als u een parkeervergunning koopt. Deze plaatst u eenvoudig achter uw voorruit en u heeft er de rest van het seizoen geen omkijken meer naar. Al na vijftien keer een dagje parkeren heeft u de parkeervergunning terugverdiend. Het abonnement kost 52,50 en is geldig gedurende het hele parkeerseizoen. Hoe komt u aan een abonnement? U kunt op verschillende manieren een parkeervergunning aanschaffen: tegen contante betaling op het waterschapskantoor in Middelburg; door het bedrag van 52,50 over te maken op gironummer 258333 van het waterschap. Vermeld hierbij duidelijk uw adresgegevens en geef aan dat het gaat om een parkeervergun ning. Zodra het bedrag bij ons binnen is, ontvangt u de vergunning thuis; bij verschillende WV's op Walcheren en de WV in Kamperland; bij 'De Lekkerbek' in Vrouwenpolder; bij de volgende strandpaviljoens: "De Piraat" en "De Lage Duintjes" in Oostkapelle, "Piet Hein" in Vlissingen en "De Zeester" in Koudekerke. Heeft u nog meer vragen over de parkeervergunning? U kunt hiervoor bellen met Theo van Pul op 0118-621014 of e-mailen naar info@wze.nl. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Opticien Van de Ree heeft al 30 jaar de deuren open in Middelburg. Velen zullen deze zaak wel kennen en weten dat de hele familie daar altijd met veel plezier de klanten te woord staat. Nu bij het nieuwe jubileum vond Optiek Van de Ree dat er iets bijzonders moest komen. Daarom een actie waar vooral zijn klanten iets aan hadden. 'Wij zijn altijd erg bezig met de wensen van de klant. Bovendien proberen we altijd een actie te hebben waar ze een gevoel bij hebben', zegt de heer Van de Ree, eigenaar van de bekende optiekzaak terwijl hij vol trots de posters en de advertentie laat zien. 'Wij bestaan 30 jaar. Wat is er dan leuker dan de brillen voor 30,- te verkopen?', vertelt hij verder. De deuren staan als vanouds gewoon altijd open en ze hebben er veel zin in. Bovendien is het daar altijd gezellig en komen veel mensen ook wel eens langs voor een praatje. 'Maar...', grapt hij, 'deze actie is wel tijdelijk, want volgend jaar zijn de brillen namelijk 31,-. Korte Geere 11, 4331 LE Middelburg Telefoon 0118-615860 Dit jaar nog leuker? MIDDELBURG - Nee, het is geen grap. Vóór 1 april moeten bijna negen mil joen Nederlanders aangifte inkomstenbelasting/ pre mie volksverzekeringen doen. En zoals elk jaar zijn er weer zaken veranderd. De Faam zet ze op een rijtje. De Belastingdienst besteedt bij- de behandeling van de aangifte 2005 extra aandacht aan in komsten uit overige werkzaam heden, zoals bijverdiensten. In het onderdeel fiscale uitleg in het aangifteprogramma staat precies wat de belastingdienst onder inkomsten uit overige werkzaamheden verstaat. Buitengewone uitgaven Wie in 2005 uitgaven had voor ziekte, invaliditeit, bevalling, adoptie, ouderdom of overlij den, kan recht hebben op aftrek van buitengewone uitgaven. Hieronder vallen bijvoorbeeld de premies voor het zieken fonds of de ziektekostenverze kering. Privé-gebruik zakenauto De regeling voor het privé-ge bruik van een auto van de werk gever is per 1 januari aangepast. Moest het voordeel van het privé-gebruik van de auto voor heen nog in de aangifte inkom stenbelasting/ premie volksver zekeringen worden aangege ven. Vanaf dit jaar wordt het voor deel van het privé-gebruik van de auto belast als loon. MIDDELBURG - Bij de meeste huishoudens zijn inmiddels de beruchte blauwe enve loppen al op de mat gevallen. Kwestie van invullen en terugsturen, dus! Aangifte kan ook via internet. Dat gaat niet alleen heel gemakkelijk, maar ook een stuk sneller. ,0p www.belastingdienst.nl is er van alles over te lezen. De veranderingen in de bijtelling voor het privé- gebruik van een auto van de baas kan de volgende gevolgen hebben: - Het nettoloon van de werk nemer kan lager worden. - De werknemer hoeft de bij telling niet meer op te geven in de aangifte inkomstenbe lasting. - Werknemers die in 2005 een voorlopige teruggaaf hebben, kunnen in 2006 een hoger bedrag ontvangen. - Werknemers die vóór 2006 niet in aanmerking kwamen voor een voorlopige terug gaaf, komen hier in 2006 mogelijk wel voor in aan merking. - Eventuele voorlopige aan slagen van de werknemer zullen lager zijn. Het voor deel van het privé-gebruik wordt daarbij immers al be schouwd als loon waarover loonheffing is ingehouden. De 500 kilometer-grens Als een werknemer met de auto van de werkgever per jaar niet meer dan vijfhon derd kilometer privé rijdt, hoeft de werkgever geen bij telling op het loon te doen. De werknemer kan dan een Verklaring geen privé-ge bruik auto bij de Belasting dienst aanvragen. Hij kan het aanvraagformu lier op de site van de Belas tingdienst downloaden. Meer informatie is te vinden op www.belastingdienst.nl.

de Faam | 2006 | | pagina 40