Reis langs zeekust lezer luisteren dagen na oplevering! Je bent jong... en je hebt het moeilijk Week van de Zee over vrije doorgang De wereld rond g in tweeënhalf jaar Bezoek onze website: www.pelmakeukens.nl Jarig Lubileumoptreden van Het Veerse Scheepstuig Kleuren en ziek zijn in chakra-diagnose Vrolijke tippelaars gaan samen op pad Jonge dieren in kinderboerderij I naTOiffiTiiiPe Faam Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 36 VEE RE -Shantykoor Het Veerse Scheepstuig viert vrijdag 31 maart zijn zevenjarig bestaan met een concert in de Grote Kerk van Veere. Vanaf20.00 uur klinken daar de internationale zeemansliede ren, in een drie- en vierstemmige presentatie, onder leiding van Emilia Tabachnik-Li. foto pr VEERE - 'Op reis' is het mot to van de vijfde Week van de Zee, die van 20 tot 28 mei in het hele land wordt gehou den. Morien Janse van de VW Walcheren en Noord- Beveland is druk bezig met de coördinatie van de Zeeuwse activiteiten. Tot nu toe staan er op Walcheren en de Bevelanden zeven evenementen op de rol. In het thema staat de vrije door gang voor mens en dier langs en naar de kust centraal. Door alle dammen en sluizen komen vis sen in Nederland veel obstakels tegen. In de duinen trekken veel dieren van noord- naar zuid- Nederland en andersom. Om deze ecologische verbindingen draait de Week van de Zee dit jaar. Groot aanbod De gemeente Veere nam voor- gaande jaren de coördinatie van de activiteiten op zich, het VW doet dit nu. Morien Janse krijgt vrijwel dagelijks aanmeldingen van nieuwe activiteiten en re kent op eenzelfde groot aanbod als vorig jaar, toen 49 Zeeuwse organisaties meededen. De aftrap van de Week van de Zee is zaterdag 20 mei in Den Helder. De Zeeuwse activiteiten beginnen de dag daarna. Bij Terra Maris in Oostkapelle is er 'Grenzend aan zee-iemands- land', waarbij een gids vertelt over de herkomst van dieren aan de waterlijn. De strandjut ter gaat op zoek naar niet-na- tuurlijke vindsels aan de water lijn en scholieren gaan op reis met de rommelkoffer van Jikke. Duikcentrum Oceanus in Co- lij nsplaat biedt introductiecur sussen duiken aan en in het Goessche Sas wordt gezocht naai- zoutwatèrschatten. Tot 1 april kunnen activiteiten aange meld worden. OOSTKAPELLE - Wie meer wil weten over chakrakleur- diagnostiek kan zich alvast voor bereiden. In september begint Margaretha Gieles de cursus 'Wat vertellen kleu ren over ziek zijn'. Deelne mers worden drie zaterda gen in het Green White Hotel in Oostkapelle verwacht. Centraal staat het door Gie les zelf geschreven boek met dezelfde titel als de cursus. Aanmelden en informatie is verkrijgbaar via 0118-625627 of www.chakrakleurdia- gnostiek.nl VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging De Vrolijke Tip pelaars houdt 25 maart een voorjaarstocht. Deelnemers kunnen allkeen of in groeps verband afstanden van vijf tot en met veertig kilometer wandelen. De start is vanaf 9.00 uur (voor de langste af standen) in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen. Meer info: 0118-464753. MIDDELBURG - Kinder boerderij De Klepperhoeve houdt woensdag 22 maart een 'jonge dieren program ma' voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Die kunnen vanaf 13.30 uur te recht voor een rondleiding en informatie over de nieuw- komelingen. Kaartjes kosten een euro. De kinderboerderij is te vinden aan het Meiveld in Middelburg-Zuid. Greeploze designkeuken met veel werk- en bergruimte. Hèt idee voor de ruime keuken. Compleet met korflade, ETNA gaskookplaat, 90 cm ETNA schouw, ETNA koeler en ETNA combimagnetron. Het spoeleiland met rvs spoelbak en stollenwanden is evenals het kookgedeelte voorzien van multiplex werkbladen. Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. De Zeeuwse popgroep Bief reis- de voor hun nieuwe cd Umoja IgjSHg tweeënhalf jaar de wereld rond, liet zich inspireren door ver- fc schillende culturen en kwam f Pgr j daardoor ook tot opzienbaren- "'^jSW de muzikale samenwerkingsverban- den. De eerste single, Aanzoek Zonder Ringen, was al een ongelooflijk succes en kwam vanuit het niets binnen op de nummer 1 positie in diverse Nederlandse hitlijsten. Op het nieuwe album hoor je invloeden terug van de dertien landen (onder meer Kenia, Cuba, Turkije, Bhutan en de V.S.) die de band bezocht en hoor je de oogst van opnames op opmerke lijke plekken zoals kloosters, hotelkamers, ambassades en verlaten landhuizen. Daarnaast is er ook nog de inbreng van lokale musici die van Umoja zo'n bijzonder album maakt. Per Nilssons zesde jeugdroman begint waar 17 uit 2003 ophield. Daarin laat de schrijver een va der zijn levensverhaal vertellen aan zijn zeventienjarige zoon Jonatan die in coma in het ziekenhuis ligt. Wat de le zer over de zoon te weten komt, weet hij via de vader. Ge zeten naast de vader aan het ziekenhuisbed beleeft de le zer het verhaal mee van een man die zijn zoon vraagt om een nieuwe start. In 15 krijgt de zoon ineens een stem. Hij vertelt zijn vriendinnetje over de fantasiewereld die hij heeft gecreëerd ter compensatie van de echte wereld, waarin hij zich altijd een buitenstaander heeft gevoeld. Dit met veel verve geschreven literaire avontuur begint als een terloops verteld verhaal, maar komt gaandeweg in een stroomversnelling die uiteindelijk uitmondt in een adem loze finale. Per Nilsson - 15. ISBN 90 5637 779 5. Oor spronkelijke titel Solprinsen, 174 pagina's 13,95.

de Faam | 2006 | | pagina 36