kijkenkiezalgpen snel thuis Prettige luchtjes uit je computer Memory card roosteren? Vuurtje? SUDOKU Zonnetje in je mobiel Koelkast aan het stuur Magnetische krachten van dé Weekkrant De Faam Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 27 Al lijkt hij verdacht veel op een broodrooster en al heeft hij de naam 'Toastit' meegekregen, ik zou maar geen boterham in dit apparaat stoppen. Memory cards lust hij wel, want inder daad... het gaat hier om een card reader. Een 7-in-l memo ry card reader, om precies te zijn. En de Toastit maakt ook maar weer eens duidelijk dat design en functionaliteit uitste kend hand-in-hand kunnen. Hij levert high speed data trans fer (USB 2.0) met een maximum 480 Mbps waardoor je hoogst mogelijke kwaliteit be houdt tijdens het up- en down loaden van je waardevolle digi tale documenten. Verder werkt hij zonder problemen samen met bijna alle memory- cards en is er geen AC adapter en geen soft ware nodig om de To astit aan het werk te hou den. Deze blikvan ger kost 24,95 en meer infor matie is te vinden via de site www.megagadgets.nl. KLIK! f Een sigaret kun je er niet mee aansteken, maar dit is wel een gadget om warm voor te lopen. Deze digitale camera, wat dat is het, biedt namelijk superleuke mogelijkheden. Zo kun je een ti mer instellen om jezelf te foto graferen of non-stop een ken. Ook het downloaden van je foto's is een makkie. De bijgele verde USB kabel/software is al les wat je nodig hebt om de be standen op te slaan. De camera beschikt over 8 MB geheugen en kan 26 foto's in hoge resolu tie kwijt. Met een lage resolutie kunnen er zelfs 104 foto's ge schoten worden. De aansteke lijke camera kost 49,95 euro. Meer informa-/^g€ tie is te vinden op www.wilnic.nl. Niet meer van het sudoku weg te slaan? Spelboeken niet aan te slepen? Gooi potlood en gum aan de kant en leef je uit op de ze nieuwkomer. Wordt er een fout gemaakt, moet een cijfer toch in een ander hokje staan, dan kan deze gewoon verscho ven worden. Het spel bestaat namelijk uit magneetjes! Dit spel wordt niet alleen met een mooi bord geleverd, maar ook met een transparant grid, wat bijvoorbeeld heel mooi op de koel- kast ge plakt kan worden. Dan kan er tijdens het koken ook nog eens een spelletje ge speeld wor den. En kom je er echt niet meer uit? Het bijgeleverde boek bevat, naast 100 Sudoku's op verschillende niveaus, ook de oplossingen. Het hele pakket, bestaande uit een magneet bord, een stickervel voor op de koelkast, 180 nummermagne ten en het boek, kort 16,50 euro. Meer informatie is te vinden op www.gadgetfabriek. nl De zon inschakelen voor energie is geen onbekend feno meen. Om die Je hoeft er niet voor op een brug te gaan staan, je hoeft er niet voor naar beneden te vallen, maar leuk is het wel: de Bun gee jumper is een schuimrubber blok met een hendel en een halve meter lang bungee koord dat naar wens uit gerekt kan worden. zonne-energie te gebruiken om de mobiele tele foon of de iPod op te laden is echter nog niet van zelfspre kend. Maar dankzij de Solio is het wel mogelijk. Het ap paraatje oogt als een venti lator, maai- de bladen brengen geen verkoeling, maar zetten de zonnestralen om in energie. Ideaal op reis, want ook zonder stopcontact in de buurt kun nen eerder genoemde ge bruiksvoorwerpen worden opgeladen. Dient de reis natuurlijk wel naar een zonnig land te gaan, want om de Solio zelf op te la den, is er acht tot tien uur direct zonlicht nodig. Voor zover be kend is deze zon- vanger nog niet in Nederland verkrijgbaar, maar wel gewoon in euro's af te reke nen - 79,95 euro om precies te zijn - op www.solio.com. En dan? Dan springen! Begin eerst met voorzichtige spron gen en als je een beetje ge wend bent, kun je aan de slag met trainen voor de indruk wekkende sprongen. Spring bijvoorbeeld zo hoog dat je een draai van 360 graden kunt maken. Deze sprong staat bij de kenners be kend als de '360'. Een andere sprong, de 'stiffy', is niet voor de stijvere ledematen. Het is namelijk de bedoeling dat je je benen naai" voren gooit en met één hand het blok raakt. De Bungee jumper wordt ge leverd met een be schrijving van vijf sprongen, maar natuurlijk staat het je volledig vrij om zelf sprongen te verzinnen. Voor 12,50 euro kun je al aan het springen slaan. Meer in formatie is te vinden op www.sellarea.nl. Het is weer lente en dus kan de fiets weer tevoorschijn gehaald worden. En dan niet voor een kort ritje, maar een fietstocht van uren! En de echte liefhebbers hoeven onderweg geen genoegen meer te nemen met lauwe frisdrank of uitgedroogd fruit. De Ventu ra 115 CG is namelijk een stuur- tas, een heuptas én koeltas in 2|| één. Handig op de fiets én handig wanneer men van de fiets stapt. Zo blijft het lunchpakket altijd fris en smakelijk en wordt een fietstocht nog leuker. De tas kost 37,50 euro en meer in formatie is te vinden op de site www.agu.com. Zwevende Terwijl het beleven van tv-programma's en films als hologram over niet al te lange tijd mogelijk zal zijn, kun je nu alvast gaan wennen aan deze bij zondere manier van visualisatie. Met de Mirage 3D Hologram Maker is het zelfs kinderlijk simpel. Plaats een klein object - zoals een leuk speelgoed big getje - in de schotel. Het biggetje zal vervolgens boven de opening zwe ven. Maar het echte effect wordt pas duidelijk als je dat biggetje van de schotel probeert te pakken, want dat lukt dus niet! De illusie wordt gecreëerd door de twee parabolische spiegels binnen in de schotel. De Mirage 3D Hologram Ma ker werkt zonder batterijen en is - door de eenvoudige bediening - geschikt voor alle leef tijden. Het bijzondere apparaat kost 39.50 euro en meer informatie is te vinden op www.roc- kingstone.nl. biggetjes Wil jé een beetje tot rust ko men? Of de geest helder hou den? Het gebruik van esoteri sche oliën om de gemoedstoe stand te beïnvloeden is niet nieuw. Het verwarmen van de ze oliën met je pc is wel bijzon der te noemen. De USB poort op de computer is al enige tijd aanleiding tot het introduceren van diverse handige hulpjes en deze oliebrander is daar geen uitzondering op. En als de olie op is, biedt de houder ook ruim te voor een geurkaarsje. Bang om je vingers te branden hoef je niet te zijn. De warme plaat is goed afgedekt. En even genoeg van de geur? Een makkelijk bereikbaar aan/uit knopje geeft volledige controle, maai- het lange snoer - de oliebrander wordt geleverd met een USB kabel van 1,5 me ter! - maakt het ook mogelijk om de brander gewoon iets verder van de pc te zetten. Liefhebbers van lekkere luchtjes tijdens het computeren moeten er wel even voor naar een Amerikaan se adres: www.usbgeek.com. De oliebrander kost 19 dollar en dat komt omgerekend op zo'n 16 euro.

de Faam | 2006 | | pagina 27