B O S 20% KORTING TROUWKOSTUUM opeen WAT IS HIEROP UW ANTWOORD? Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeiand.nl Vrijwilligers voor de huiselijke sfeer Peuterspeelzaal voor het weeshuis Walcheren Website Boekenweek belicht relatie tussen literatuur en muziek in heel Nederland Kiezen voor karakter postbus 6001, 433Q LA Middelburg, tel. 0118-631400 Provincie Zeeland Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad BMWJJimiUlPe Faam Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 13 Week voor de wurm MIDDELBURG - Huise lijkheid. Dat is het sleu telwoord in de nieuwe verpleegunit voor tachtig plussers in Buitenrust aan de gelijknamige straat te Middelburg. De eerste bewoners betrek ken 7 maart hun nieuwe thuis. Bij deze nieuwe vorm van wonen zijn vrijwilligers on misbaar, meldt Ina Hoor- ninck van Buitenrust.. He laas staan deze niet in rijen van drie voor de deur. Niet temin zijn ze onmisbaar. "Voor mensen die graag een stukje van zichzelf kwijt wil len in hun bezigheden is dat boeiend en stimulerend." Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met Hoor- nick via 0118-636851. WESTKAPELLE - Peuter speelzaal 't Kwekkernest in Westkapelle houdt za terdag 8 april een voor- jaarsmarkt. De opbrengst is dit jaar voor vijftig procent voor het wees huis Spirit of Faith in Kenia, de andere helft voor de peu terspeelzaal zelfs. Er is die dag van alles te beleven, on der meer póny rijden, boot- jesvissen, schminken, koek- happen en er zijn diverse koopjes, waaronder paasde- coraties. De markt vindt plaats aan de J. Camper-, straat tussen 10.00 en 12.00 uur. MIDDELBURG -Paukeniste Cora Knuijt bijt 15 maart het spits af in de Zeeuwse biblio theek met een echte Boem Paukeslag (15.00 uur). 17 maart zingt Chelsea Oostdijk er (15.00 uur) en 20 maart treden De Zingende Zilver meeuwen op (19.00 uur). Leerlingen van Scholenge meenschap Nehalennia sluiten de Boekenweek op 25 maart af met een muzi kaal programma (11.00 uur). In boekhandel 't Spui in Vlis- singen zingt 18 maart de Portugees Louis de Sousa (14.30 uur). In De Drvkkery in Middelburg vertelt Pieter Steinz 18 maart over 'Elk boek wil muziek zijn' (12.00 uur), gevolgd door gitaarim provisaties en gedichten (15.00 uur). Arthur Japin sig neert er 23 maart (16.00 uur). ken! met onder anderen Cristi- na Branco, Jan Brokken, Spinvis en Simon Vinkenoog. Lowlands brengt in de Melkweg Amster dam het festival Lowlands Bookstore, met onder andere de vertaling van Bob Dylansongs door Bindervoet Menkes en de bekendmaking van het beste Nederlandse popboek. Het Boekenweëkessay is van Paul Witteman, getiteld Erfstuk ken. Aanvullend op het Boeken Boekenweek 2006: niet alleen in de boekhandel, maar ook in de bibliotheek, foto ellen de dreu weekgeschenk verschijnt de Boekenweektest. Deze uitgave toont het leven en werk van Ar thur Japin, aangevuld met een prijsvraag, en is verkrijgbaar in de openbare bibiliotheek. Nieuw dit jaar is dat het Boe kenweekgeschenk voor het eerst in zeventig jaar niet meer het exclusieve cadeautje is van de boekhandel. Iedereen die tij dens de Boekenweek lid wordt van de openbare bibliotheek heeft recht op een gratis exem plaar, op te halen in de boek winkel. Het volledige motto van de Boe kenweek 2006 is Boem Pauke- Slag - Schrijvprs en muziek. Boem Paukeslag is ontleend aan een gedicht van Paul Van Ostaijen. Meer informatie over de Boe kenweek en alle activiteiten is te vinden op www.boekenweek.nl. Alle activiteiten tijdens de Boekenweek staan op de website www.boeken- week.nl. In de agenda is te zien wat in elke provincie te doen is. Op de website www.zeeuwsebibliotheek.nl en www.drukkerijmiddel- burg.nl staan aanvullingen. MIDDELBURG - Onder het motto Boem Paukeslag is vandaag de boekenweek begonnen. Tot en met 25 maart staan boekhandels en bibliotheken in het hele land daarom in het teken van de relatie tussen litera tuur en muziek. Behalve honderden lokale ini tiatieven zijn er dit jaar als ex traatje een aantal grote nationa le evenementen. De Boeken week ging hiervoor een samen werking aan met het Holland Festival, North Sea Jazz en Low lands. Deze bundeling van vier culturele evenementen is uniek in het Nederlandse taalgebied. De verwachting is dan ook dat meer mensen dan ooit zich tij dens de komende Boekenweek in het boekenaanbod zullen verdiepen. Het Boekenweekgeschenk De grote wereld van Arthur Japin kent een oplage van 813.000. Een nieuw record dankzij een stijging van 63.000 stuks, aldus de Stichting CPNB, organisator van de Boekenweek. Zondag 19 maart kunnen bezitters van het geschenk gratis reizen met NS, de hoofdsponsor van de Boe kenweek. In de Boekenweek houdt het Holland Festival het concert Kafkafragmenten van de com ponist György Kurtag. North Sea Jazz houdt in Rotterdam het tweedaagse festival Uitgespro BOS»MEN«SHOP UW ZORG DE BAAS Zorgbemiddeling Zeeland voor PGB houders en particuliere zorgvragers. Wij vinden voor u de juiste, vaste, zorgverleners. Op het gebied van verpleging, verzorging, nachtzorg en ondersteunende begeleiding. Ook gericht op begeleiding van verstandelijk gehandicapten. Wij begeleiden u met het indienen van de zorgaanvraag naar het CIZ. Tevens geven wij advies m.b.t. het Persoonsgebonden Budget. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. Schardijn-Kesteloo. Singel 119 Vlissingen Tel: 0118 441733 06 10968803 - www.zbz.nu. Meer informatie in ons verkiezingsprogramma of bel Hannie Kool: tel. 675427 of www.cda-middelburg.nl Goes, Lange Vorststraat 56, Middelburg, Lange Delft 1, Middelburg, Lange Delft 37. www.bosmenshop.nl Deze unieke aanbieding geldt alleen voor de bruidegom, de vader en de schoonvadervan de bruidegom

de Faam | 2006 | | pagina 13