VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN 1 Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 30 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kap- vergunning-aanvraaq ontvangen: Sir Winston Churcnill-laan 8, op schoolterrein: 2 platanen, 1 christus doorn, 2 essen. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvraag is ver krijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnum mer 67 50 00. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Abbé de Sint Pierrelaan 46, 4334 AR gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waar voor het parkeervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 20 april 2006 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoem de wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuurs recht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffie rechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt in de informatiewinkel van het stadskantoor ter inzage. NOTA ARCHEOLOGISCHE MONUMENTENZORG WALCHEREN 2006 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeenteraad op 23 januari 2006 de 'Nota archeologische monumentenzorg Walcheren 2006' met de daarbij behorende archeologi sche verwachtings- en beleidsadvies- kaart Walcheren 2006 heeft vastge steld. Met de vaststelling van deze nota heeft de gemeenteraad ook ingestemd met het oprichten van de Walcherse Archeologische Dienst (WAD). De gemeenteraden van Veere en Vlissingen hebben eveneens met de nota en de oprichting van de WAD ingestemd. Met deze nota beschikken de gemeen ten op Walcheren over eenduidig gemeentelijk archeologisch beleid. De besturen van de gemeenten zijn nu zelf bevoegd keuzes te maken in de wijze waarop archeologie wordt betrokken in ruimtelijke planvorming (bijv. bouwplannen, ruimtelijke visies, structuur- en bestemmingsplannen) en bij zich aandienende bodemverstorin gen (bijv. aanleggen riolering, onder grondse leidingen). De nota met bijbehorende stukken ligt in de informatiewinkel van het stads kantoor vanaf 9 maart 2006 ter inza ge. De nota is tevens op de gemeente lijke internetpagina burg.nl te raadplegen. :e internetpagina www.middel- maakt conform artikel 4 van de Monumentenwet 1988 bekend, dat de Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de historische werf aan de Zuid wal 63 te Arnemuiden heeft aangewezen als beschermd rijksmonument. Het besluit is in de informatiewinkel van het stadskantoor vanaf 9 maart 2006 kosteloos in te zien. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van: het bestemmingsplan "Breeweg" ten behoeve van uitbreiden van de woning op het perceel Ter Hoogestraat 38 te Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer (0118) 67 52 83. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken liggen met ingang van vrijdag 10 maart 2006 geduren de 6 weken (tot en met 20 april 2006) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. VASTSTELLING BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED MIDDEL BURG Burgemeester en wethouders van AANWIJZGING BESCHERMD RIJKSMONUMENT De burgemeester van Middelburg burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeente raad in zijn vergadering van 20 febru ari 2006 het bestemmingsplan 'Buitengebied Middelburg, 2e herzie ning' gewijzigd heeft vastgesteld. De wijzigingen betreffen: - Zaagmolenpolder 1op de plankaart (kaartblad 3) wordt de bestemming van het perceel gewijzigd naar "woondoeleinden". Tevens wijzigt de situering van de woning ter plaatse; - Vlackeweg 5: op de plankaart (kaartblad 3) wordt de begrenzing van de bestemming 'Sah - hoveniers bedrijf' aangepast conform de bestaande situatie; - Oude Rijksweg 104: de vorm van het bestaande agrarisch bouwblok op dit B;rceel wordt op de plankaart (kaart- ad 5) gewijzigd; - Van 't Hoffweg 2: op de plankaart (kaartblad 6) wordt de voorgevelrooi lijn voor de bestaande bedrijfswoning aangepast; - Haven van Nieuwland: aan de zuid zijde van de haven wordt op de plan kaart (kaartblad 5) de bestemming "waterstaatswerken" aangepast aan de regelgeving van het Waterschap Zeeuwse Eilanden; - Voorschriften kaart 7: het bestaande en nieuw aan te leggen tracé van een gastransportleiding langs de Nieuwlandseweg en een klein deel van de Mortierepolder wordt correct op deze voorschriftenkaart opgeno men; - Aan de planvoorschriften wordt een wijzigingsbevoegdheid toegevoegd waarmee medewerking kan worden verleend aan de aanleg van een nieuw tracé van een gasTransportlei- ding langs de Nieuwlandseweg tot in de Mortierepolder. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van vrijdag 10 maart 2006 gedurende 6 weken (derhalve tot en met 20 april 2006) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Het ontwerpplan is bedoeld als een herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied Middelburg 1997'. Het plangebied wordt begrensd door het buitengebied van ae voormalige gemeente Middelburg en een aantal gronden van de voormalige gemeente Veere. Tenslotte is het gebied tussen het Arne Zijkanaal en de zuidelijke grens van het industrieterrein Arnestein in dit bestemmingsplan meegenomen. De belangrijkste functie binnen het plan gebied blijft het agrarisch gebruik. De planherziening regelt onder andere het vestigingsbeleid voor intensieve veehouderij, de toepassing van Nieuwe Economische Dragers, ver werking van de Streekplanherziening Vitaliteit en Kwaliteit, de ontwikkelings mogelijkheden voor niet-agrariscne bedrijven en een inventarisatie van karakteristieke bebouwing. Tegen het vastgestelde bestemmings plan kunnen binnen de termijn van ter- inzaaelegging schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, door degene die tijdig ziin zienswijze bii de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebben de die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Tegen de door de raad bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen, kan gedurende bovenge noemde termijn door een ieder schrif telijke bedenkingen worden inge bracht. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net aanbrengen van reclame op de voorgevel op het perceel Mortiereboulevard 12; het plaatsen van een verkeersbrug ter hoogte van Oude Veerseweg 132; het plaatsen van een landbouwbrug ter hoogte van Oude Veerseweg 134; het bouwen van een garage op het perceel Molenweg 20 te Arnemuiden; het vervangen van een kozijn (ged.), enkele ramen en een serredak op het perceel Rouaansekaai 5/7; het uitbreiden van de woning op het perceel Ter Hoogestraat 38; het intern wijzigen van het pand op het perceel Vlissingsestraat 7; het plaatsen van een airco op het platte dak op het perceel Lange Delft 8B; het aanbrengen van twee knikarm- schermen op het perceel Segeersstraat 13; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Verwerijstraat 29; het uitbreiden van de basisschool met een buitenberging op het perceel Kuipers-Rietbergkwartier 33; het bouwen van een orangerie en een terrasoverkapping op het perceel Zilvermeeuwstraat 2. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het gedeeltelijk vernieuwen van de gevel en het plaatsen van reclame op net perceel Arnesteinweg 11 (24-2); het slopen van een woning met gara ge op het perceel Sint Jooslandstraat 2 te Nieuw- en St. Joosland (24-2); het bouwen van een woning op het perceel Duke Ellingtonstraat 10 (24-2); het bouwen van een vrijstaande woning op het perceel Duke Ellingtonstraat 14 (27-2); het gedeeltelijk slopen van de con cert- en gehoorzaal op het perceel Verwerijstraat 14-16 (27-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNING Van 10 maart 2006 tot en met 20 april 2006 (6 weken) ligt bij de vak balie van de dienst Ruimte het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het intern verbouwen van de woning op het perceel Rouaansekaai 23. het bouwen van een administratiege bouw op het perceel Kinderdijk 88. het verbouwen van het pand op het perceel Londensekaai 25; Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswiize binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken, telefoonnum mer (0118) 67 52 27. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het intern verbouwen van de woning en het aanbrengen van dakra men op het perceel Nieuwe Haven 37; het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het intern verbouwen van de woning op het perceel Spanjaardstraat 42; het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het plaatsen van een scheidings wand en het aanbrengen van een nieuw zonnescherm op het perceel Segeersstraat 21 net verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet T988 voor het intern verbouwen van de woning op het perceel Nieuwe Haven 35; het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het uitbreiden van de woning op het per ceel Noordweg 494. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van: het bestemmingsplan "Breeweg" ten behoeve van uitbreiden van de woning op het perceel Ter Hoogestraat 38 te Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer (0118) 67 52 8o. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken liggen met ingang van vrijdag 10 maart 2006 geduren de 6 weken (tot en met 20 april 2006) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswiize binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten tot benoeming van de volgen de straat: Anodeweg, voor een parallelweg van de Diodeweg die aan twee kanten aansluit op de Ampèreweg. Verder is besloten de Billy Holidaystraat té hernoemen tot Billie Holidaystraat. De besluiten met tekeningen liggen nzage bij de infor- het stadski Middelburg lesaewe ook een kopie Krijgen. voor iedereen ter inzage bij de matiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Daar kan men desgewenst tegen betaling Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4340 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830 GEMEENTERAAD Dinsdag 14 maart 2006 is er een bijzondere raadsvergadering in het stadhuis, waarin afscheid wordt jenomen van de vertrekkende raad sleden. Donderdag 16 maart 2006 is er weer een bijzondere raadsver- ladering, nu voor de installatie van Ie nieuwe gemeenteraad. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 19.30 uur. Gemeenteraad 14 maart 2006 19.30 uur Te behandelen punten: 1Onderzoek geloofsbrieven en besluit tot toelating nieuwe raadsle den 2. afscheid van de raadsleden perio de 2002 - 2006 - toespraak burgemeester Anneke van Dok - van Weele - toespraak raadsgriffier Ineke Sturm - toespraak nestor van de raad Jan Lust - dankwoord namens niet-terugke- rende raadsleden Lees verder op pagina 31

de Faam | 2006 | | pagina 30