r STEMADVIES NODIG? SENIORENRAAD ZOEKT NIEUWE LEDEN WIJKONDERSTEUNINGSPUNT NIEUW-MIDDELBURG SLUIT DEUREN SCHEEPSWERF MEERMAN AANGEWEZEN ALS RIJKSMONUMENT www.stemwijzer.nl/middelburg Vogelgriep Monumentenfolder Scheepswerf Meerman is de enige nog authentieke scheepswerf in Zeeland. Foto: Piet Stroo De eerste vier jaar van de Seniorenraad Middelburg (SrM) zitten er bijna op. Voor de komende termijn zoekt de raad enthousiaste 55-plussers die zich kandidaat willen stellen. Misschien iets voor u? De seniorenraad is in 2002 in het leven geroepen om de specifieke behoeften en belangen van Middelburgse senioren (55-plussers) zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen in de voorbereiding en uitvoering van het gemeentelijk beleid. Daaronder valt ook het beleid dat gericht is op het bevorderen van de participatie van ouderen in de Middelburgse samenleving. Er zijn vijf aandachtsgebieden waar de senio renraad zich mee bezig houdt. Dat zijn wonen, verkeer en veiligheid, zorg en welzijn, sport en communi catie. U kunt zich kandidaatstellen door een cv in te leveren bij de Stichting Seniorenraad Middelburg. In deze cv moet verwoord worden wat uw maat schappelijk verleden is, wat uw moti vatie is om deel te nemen aan de seniorenraad en wat u wil bereiken voor de doelgroep. De cv kan wor den opgestuurd naar Seniorenraad Middelburg, Bellinkstraat 26, 4331 GW Middelburg. www.seniorenraadmiddelburg.nl Het Wijkondersteuningspunt Nieuw-Middelburg sluit 1 maart officieël de deuren. Er zijn niet genoeg vrijwilligers om als wijkbe- middelaar het punt te bemensen. Telefonisch blijven de wijkbemidde- laars wel bereikbaar. Voor vragen, advies en opmerkingen over de wijk zijn zij van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur bereikbaar op nummer 06-505 752 32. De komende drie maanden wordt bekeken hoe deze manier van werken bevalt. Iedere vakantie kan de Middelburgse jeugd sporten. Ook de voorjaarsvakantie staat bol van de leuke, sportieve en uitda gende sporten. De sportactiviteiten zijn verspreid door heel Middelburg, dus aan ieder een is gedacht. Ben je tussen de 6 en 16 jaar en heb je zin in een spor tieve week, kom dan langs. Alle acti viteiten zijn gratis. Woensdag 1 en donderdag 2 maart: Darten in wijkcentrum het Palet; 13.00 tot 15.00 uur; 8 tot en met 12 jaar. Opgeven via 67 56 76. Vrijdag 3 maart: Frisbee clinic De vogelgriep breidt zich verder uit over Europa. Wanneer u dode vogels en met name dode water vogels vindt, dient u deze te mel den bij de gemeente Middelburg. Hier kunt u ook terecht voor eventuele vragen. De vogelgriep breidt zich verder uit over Europa. Op het moment van schrijven zijn er nog geen gevallen van vogelgriep bekend in Nederland. Vorige week heeft het Europees par lement toestemming geven om het hobbypluimvee in Nederland te laten inenten. Een telefonische ronde langs de dierenartsen in Middelburg leert ons dat bij hen nog niet bekend is hoe te enten en met welke entstof dat moet gebeuren. Als de juiste ent demo in De Kruitmolen. Van 14.00 tot 15.00 uur voor 6 tot en met 10 jaar en van 15.00 tot 16.00 uur voor 11. tot en met 16 jaar. Meer informatie bij sportbuurtmede- werker Dennis Winne, telefoon 67 56 76 en zijn collega Patrick de Guchteneire, telefoon 06-464 064 96. Prijsvraag In de hal is een hoek ingericht met informatie over sporten in Middelburg. En als je er toch bent, verzin dan ook een pakkende slagzin met de woorden Middelburg en Sport en maak kans op een leuke prijs van vijftig euro. stof bekend is, dan kan het nog wel twee weken duren, voordat de die renartsen dat in hun bezit hebben. Daar het verboden is pluimvee te ver voeren wijzen wij u er bijvoorbaat op, dat de dierenarts naar u toe moet komen om te enten. Wat te doen met wild levend pluim vee? Op dit moment veroorzaakt het vrij gelaten/uitgezet pluimvee (nog) geen probleem en kan het ongemoeid wor-1 den gelaten. Dat wordt anders als de vogelgriep ook hier gaat huishouden. Voor meldingen en vragen over de vogelgriep telefoonnummer 67 53 22 of op www.middelburg.nl Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 9 In Arnemuiden wordt gewerkt aan een bijzonder project: de restauratie van de historische scheepswerf C.A. Meerman. De gebouwen op het terrein worden opgeknapt, zodat de Stichting Behoud Hoogaars er haar thuis basis van kan maken. Dat de scheepswerf bijzonder is, vindt ook de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Die besloot vorige week om de historische werf aan te wijzen als beschermd rijksmonu ment. En dat is niet zomaar. De werf is de enige nog authentieke scheeps werf in Zeeland voor de bouw van houten schepen. Ook de gereed schappen en scheepsmallen op de werf zijn volstrekt uniek en waarde vol. De werf is cultuurhistorisch zo bij zonder dat ze bewaard moet worden voor het nageslacht. Rijksbescher ming is daar het meest geschikt voor. Nu de scheepswerf is aange wezen als rijksmonument, kan de gemeente rijkssubsidie ontvangen voor de restauratie. Eerder ontving de gemeente ook al subsidie van het Interreg lll-a project van de Euregio Scheldemond, genaamd 'Maritiem Erfgoed'. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Mijn huis is een rijksmonu ment. Kom ik in aanmer king voor subsidie als ik groot onderhoud pleeg? Wat is eigenlijk een gemeentelijk monument? De antwoorden hierop staan in de nieuwe folder 'Monumenten, historische woningen en beschermd stadsgezicht Middelburg'. De informatievoorziening van de gemeente Middelburg is uitgebreid met een monu mentenfolder. In deze folder staat omschreven wat rijks monumenten, gemeentelijke monumenten en gebouwen binnen het beschermd stads gezicht zijn. Stapsgewijs wordt er uitleg gegeven hoe te handelen wanneer u, als monumentenbezitter, uw pand wilt restaureren of groot onderhoud gaat plegen. Met schema's worden de vergun ningsprocedure, de processtappen en de tijdsduur voor een bouwver gunning inzichtelijk gemaakt. In de monumentenfolder is tevens opgeno men een overzicht met subsidierege lingen, waarop een beroep gedaan kan worden en een lijst met nuttige adressen voor meer informatie. De folder kunt u afhalen in de informatiewinkel van het stads kantoor.

de Faam | 2006 | | pagina 9