f EXTRA VERKIEZINGSPAGINA'S WEESFIETSEN WEG GEMEENTE EN WOONGOED ZETTEN SAMENWERKING VOORT dé Weekkrant De Faam Brochure burgeradvies theater Verkiezingsavond in de stadhuis Rechterstrookje stempas Gaat de buurt u aan het hart? Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 8 Er doen op 7 maart tien partijen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. Wat zij belangrijk vinden voor Middelburg leest u op de extra ver kiezingspagina's die u elders in deze Faam vindt. r Rondom het NS-station in Middelburg ziet het er rommelig uit. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks honderden fiet sen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereik baar. Vooral ouderen, gehandi capten en hulpdiensten ondervin den hier hinder van. De gemeen te en NS zijn de overlast beu. Er is daarom een actieplan gestart om de stationsomgeving op te knappen. Enkele weken terug zijn fietswrakken opgeruimd; op woensdag 8 maart is het de beurt aan zogenaamde weesfiet- sen. Weesfietsen zijn. fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergela ten. Gemeente en politie schatten dat er zeker honderd weesfietsen rondom het station staan. En dat is zonde. Want weesfietsen nemen plaats in beslag, die anderen graag willen gebruiken. Tijd dus voor een opruimactie. Hoe gaat de actie in z'n werk? De fietsbeugels aan de voorzijde en de achterzijde van het station worden op 8 maart 2006 om 05.00 uur afgezet met linten. Fietsers die na dit tijdstip aankomen en hun fiets willen parkeren, kunnen op 8 maart tot 09.00 uur gratis hun rijwiel stallen in de betaalde fietsenstalling op het sta tion. Er zijn ook fietsen die soms "overnachten" tussen de fietsbeu gels. Reizigers kunnen deze fietsen voor 08.00 uur meenemen. Vanaf 08.00 uur worden alle fietsen die in de onbetaalde fietsenstallingen zijn achtergebleven - zonodig - losge maakt en in een tijdelijk depot aan de voorzijde van het station, geplaatst. Het tijdelijke depot is met hekken omringd en blijft zeven dagen in gebruik. Tijdens deze periode kunnen eigenaren hun fiets op vertoon van legitimatiebewijs en fietssleutel mee- Welke mogelijkheid kiest u? Dat is de vraag die op 7 maart aan u wordt gesteld. Want tegelijk met de gemeenteraadsverkiezingen wordt een burgeradvies over het theater gehouden. U kunt dan uw voorkeur uitspreken over een theater. Het gaat daarbij niet om een simpel ja of nee, want er zijn vijf keuzes mogelijk met elk z'n voor- en nadelen. De brochure van de onafhankelijke Commissie Burgeradvies Theater geeft hier infor matie over. Dat kan u helpen bij het bepalen van uw keuze. Vorige week zijn de brochures huis aan huis verspreid. Indien u geen bro chure ontvangen heeft dan kunt er alsnog één krijgen door te bellen naar 67 50 00. De brochure is onder andere ver krijgbaar in het stadskantoor, de Drvkkery, de bibliotheek, de schouw burg, het Schuttershoftheater en de wijkondersteuningspunten. U kunt hem ook downloaden van middelburg.nl. Foto: Jacky Nijsen nemen. De politie en de gemeente houden het tijdelijke depot extra in de gaten. Op 16 maart worden de over gebleven fietsen afgevoerd naar een gemeentelijke depot. Daar worden de weesfietsen drie maanden bewaard. Tijdens deze periode kun nen eigenaren een afspraak maken om hun rijwiel op te halen. De fietsen die niet zijn afgehaald, gaan naar een goed doel. Waar moet u rekening mee houden? Zorg ervoor dat uw fiets op 8 maart tussen 05.00 en 09.00 uur niet tus sen de beugels geparkeerd staat, en zeker niet met een ketting. Als dit wel het geval is, wordt uw fiets losge maakt. Fietsers die op woensdag morgen naar het station komen, hoe ven zich geen zorgen te maken. Zij kunnen hun fiets tot 09.00 uur gratis in de bewaakte fietsenstalling plaat sen. Fietsers die na 09.00 uur arri veren, kunnen weer gebruik maken van de leeggemaakte beugels. De stembureaus sluiten om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de verkiezings avond in het oude stadhuis aan de Markt bij te wonen. Heet van de naald kunt u de uitslagen volgen. Er staan schermen opgesteld waar op de Middelburgse verkiezingsuit slag wordt gepresenteerd en waarop de live-uitzending van Omroep Zeeland is te zien. Uw stempas bestaat uit twee delen. Een gedeelte met uw naam en adres en rechts een strookje met onder andere uw geboortedatum. Scheur ze niet van elkaar. Middelburg doet mee aan het experi ment Stemmen in een. Willekeurige Stembureau. Met uw stempas kunt u, in elk stemlokaal binnen de gemeen te Middelburg, uw stem uitbrengen. Uw stempas kan ongeldig verklaard worden wanneer het rechterstrookje ontbreekt. Het rechterstrookje is bedoeld als controlemiddel voor het stembureau. Wat moet u dan doen als het strookje per abuis ervan afge scheurd is? Heeft u het losgescheur de strookje nog in uw bezit, dan geeft u het samen met de stempas aan de leden van het stembureau. Is het strookje kwijt, neem dan in ieder geval uw legitimatiebewijs mee. Bewaar uw stempas goed, want zon der kun u niet stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u tot en met vrijdag 3 maart contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, telefoon 67 54 41 of 67 55 00. Dan krijgt u alsnog een vervangende pas. Stemadvies nodig? www.stemwijzer.nl/middelburg Donderdag 23 februari onderte kenden burgemeester Koos Schouwenaar en de heer Eric de Ceuster, directeur Woongoed Middelburg een nieuwe samen werkingsovereenkomst op het gebied van het wonen, die een looptijd heeft tot 2010. Door veranderingen op de woning markt, bijsturing van beleid en de wens de samenwerking voor een lan gere periode aan te gaan, was het convenant, welke in september 2003 werd aangegaan, toe aan herijking. De landelijke overheid wil het huidige woningtekort snel terugbrengen tot een aanvaardbaar niveau. Daarom sti muleert zij de gemeente om de komende jaren veel woningen te bou wen. De corporatie wordt gevraagd hieraan een bijdrage te leveren en deze inspanning vast te leggen in de vorm van prestatie-afspraken met de gemeente. Woongoed zal in de perio de tot 2010 ruim 800 nieuwe wonin gen bouwen in de woningbouwprojec ten die momenteel worden voorbe reid. Deels gaat het dan om woningen in de koopsector, maar het overgrote deel wordt in de huursector gereali seerd. In de overeenkomst zijn afspraken opgenomen over het huur prijsniveau, de toewijzing van deze woningen en de grondprijzen die gel den bij de ontwikkeling van deze woningen. Daarnaast hebben Woon goed en de gemeente afgesproken dat de corporatie ook een rol krijgt in de ontwikkeling van nieuwe uitbrei dingsgebieden die de gemeente de komende jaren gaat ontwikkelen. De overeenkomst is niet uitsluitend gericht op de bouw van nieuwe wonin gen. Minstens net zo belangrijk zijn de onderwerpen huisvesting van bij zonderde doelgroepen, waaronder jongeren, starters en studenten, woonruimteverdeling, wonen en zorg, betaalbaarheid en leefbaarheid. Nieuwe onderdelen in de overeen komst zijn de afspraken over invoe ring van het Participatiefonds, dat lan delijk. in de belangstelling staat. Dit fonds is bedoeld om de betaalbaar heid van de woonservicezones te garanderen. Ook zijn er afspraken gemaakt over de extra inspanningen om de doorstroming naar de koop- markt te stimuleren. Het uitgangspunt is onveranderd gebleven: Woongoed en de gemeente onderschrijven eikaars ambities, werken samen om die ambities te bereiken en zijn bereid fors te investeren in de woonkwaliteit van Middelburg. Maakt u zich, als bewoner van de Stromenwijk - 't Zand, wel eens zorgen over hoe de buurt er uit ziet, over de veiligheid op straat, over het onderwijs of de kinder opvang, over de jeugd, over de ouderen of de hulpbehoevenden, over de huisvesting, over de onderlinge betrokkenheid, over de gezelligheid? Dan moet u zeker op donderdag 9 maart naar de Vergulde Baars in de Baarsjesstraat komen. Het gemeentebestuur zoekt al een tijdje serieus naar wegen om de buurtbewoners meer initiatief en ruimte te geven bij het verbeteren van de buurtsamenleving. Een belangrijke eerste stap in die richting was het instellen van een wijkbeheersgroep voor elke wijk met een wijkmanager, een opbouwwerker en vrijwilligers. Deze avond is bedoeld om mee te denken en te pra ten over de buurt. Bijvoorbeeld zou u iets graag willen veranderen, of juist niet. Heeft u daar ideeën over? Misschien wilt u zelf een steentje bij dragen om die plannen te verwezen lijken. U, als buurtbewoner van de Stromenwijk - 't Zand, wordt vanaf 19.30 uur van harte welkom geheten met een kopje koffie. Om 20.00 uur kunnen we eikaars zorgen en wensen kenbaar maken, waarna om 21.00 uur een optreden wordt verzorgd door het popkoor X-Stream. Daarna wordt er met elkaar bekeken welke conclusies uit de gedachtenwisselin- gen kunnen worden getrokken. De avond wordt omstreeks 22.00 uur afgesloten. Voor verdere informatie: Harry Siebelink telefoonnummer 67 56 36

de Faam | 2006 | | pagina 8