VEILIG, ZORGZAAM, BETAALBAAR SPEERPUNTEN PVDA: MEE(R) DOEN!! PvdA BOUWEN EN BEWAREN POLITIEKE PARTIJ MIDDELBURG dé Weekkrant De Faam Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 42 Middelburgers, Bent u ook zo tevreden met uw stadsbestuur? Bent u ook zo blij met de vijver aan de Zuidsingel van 15 miljoen? Vindt u de herinrichting van het stationsgebied mét overschrij ding van vele miljoenen ook zo geslaagd? Is uw wijk net zo keurig bestraat als de Markt? Woont u op hoge leeftijd ook zo graag in een woonservicezone aan de rand van de stad, waar de laatste bus naar het centrum al jaren geleden is vertrok ken? De Politieke Partij Middelburg gelooft u graag. Toch vindt de PPM dat Middelburg 4 jaar lang slecht is bestuurd. Absoluut dieptepunt: het complete wanbeleid van het college bij het theaterproject aan de Zuidsingel. De PPM wil voor Middelburg een ander bestuur. De PPM wil zich daar voor weer 4 jaar-inzetten. De PPM is een plaatselijke partij. In ons pro- - gramma vindt u geen Haagse poli tiek. Wel Middelburgse standpunten, gebaseerd op de inzichten van onze fractie, op onze contacten in de wij ken en op onze enquête onder de bevolking. Onze belangrijkste standpunten: Wij verlangen van de gemeente open en eerlijke communicatie met onze inwoners. U kYijgt reële inspraak bij plannen en voornemens. Geen zegje achteraf over beklonken zaken. De gemeente doet een forse greep uit uw portemonnee. De PPM wil dat de gemeentelijke lasten de komende 4 jaar niet verder stijgen. De schat kist van Middelburg is door het thea ter debacle leeg. Daarom eerst de reserves op peil en geen nieuwe prestigeprojecten. De PPM vindt het nieuwe woningaan bod eenzijdig, te veel gericht op gezinnen met een meer dan modaal inkomen. De PPM wil een ruimer aan bod voor kleine gezinnen, alleen staanden en voor inwoners, die liever huren. Middelburg heeft een verkeers- en parkeerprobleem. Daarom wil de PPM een parkeerterrein aan de noord- en aan de zuidkant met gratis openbaar vervoer naar het Centrum. De binnenstad: verkeersarm en, wat parkeren betreft, voorrang voor de bewoners van de binnenstad. De PPM wil een snelle aanleg van het aquaduct onder het kanaal. De PPM houdt vast aan een vierde kanaalkrui sing tussen Middelburg en Souburg. De fiets is een prima alternatief voor de auto. Middelburg is niet fietsvrien- delijk. De PPM wil voor knelpunten als de oversteek van de Tangent bij de Konmar en de Schroebrug snelle oplossingen. Ook wachten wij nog steeds op betere fietsparkeervoor- zieningen in het kernwinkelgebied. De binnenstad is grotendeels keurig opgeknapt. Het wordt hoog tijd het onderhoud van de wijken aan te pak ken. Onderhoud alleen is niet genoeg. De PPM wil dat alle Middelburgers zeggenschap over hun wijk krijgen. Daarom in elke wijk een wijktafel. Voor elke wijktafel meer geld, meer menskracht en meer zeg genschap. Middelburg is groter dan de som van haar wijken. Nieuw -en Sint Joosland, Sint Laurens, Arnemuiden en Kleverskerke horen erbij! Daarom kan meer aandacht geen kwaad! De PPM vindt dat de gemeente een taak heeft bij de bescherming van personen en goederen. De PPM is voorstander van streng optreden tegen overlast. Voorkomen is beter dan genezen. Daarom willen wij meer politie op straat, de terugkeer van de stadswachten, betere straatverlich ting en voldoende ruimte en begelei ding voor jongeren. Wij wensen een harde aanpak van de handel in en het gebruik van harddrugs. De komende jaren wordt opnieuw een groter beroep op vrijwilligers gedaan. De PPM wil dat de gemeen te ervoor zorgt dat vrijwilligers goed opgeleid en verantwoord hun werk kunnen doen. Middelburg heeft op cultureel gebied veel te bieden. De PPM wil dat zo houden. Bij de culturele voorzienin gen hoort een Middelburgs theater op Middelburgse maat aan het Molenwater. Op 7 maart kiezen de Middelburgers een nieuwe raad. Wij hopen dat u van uw stemrecht gebruik maakt. Nog mooier zou zijn als u op de PPM, lijst 4, stemt. Middelburg is het waard! Ze staan gelukkig nog steeds in onsverkiezingsprogramma: ouderwetse idealen zoals demo cratie en solidariteit. Voor ons zijn die idealen springlevend, er is genoeg te doen in Middelburg. Voorop staat dat iedereen in onze gemeente de kans moet hebben om méé te doen, mee te denken en mee te beslissen. De onder staande speerpunten wil de PvdA oppakken. De school wordt hart van de wijk De samenwerking van de school met haar omgeving is van groot belang. Na Zuid wil de PvdA daarom als eer ste ook in de Stromenwijk een zoge noemde 'brede school' opzetten. Door een nauwere band met de bewoners, de zorg en de activiteiten wordt de school het hart van de wijk. leder kind heeft talenten Met veel kinderen gaat het gewoon goed. Van sommige jongeren hebben we last. Daartegen moetje optreden. Met een betere samenwerking tus sen onderwijs en jeugdbeleid kunnen veel zaken worden voorkomen. Hoe? Met voorzieningen als jeugdhonken, skatepark Meker etc. maar ook met projecten voor schoolverlaters, jeugdzorg etc. kunnen we ze iets bie den om hun talenten te ontwikkelen. Kunst en cultuur is meer dan een theater Een goed cultureel klimaat is van belang is voor een aangename woon omgeving. Cultuur is net als werk en onderwijs een belangrijke vestigings factor en bovendien van belang voor de werkgelegenheid. Een theater is belangrijk maar niet tot elke prijs. Daarom heeft de PvdA gekozen voor stoppen op de Zuidsingel. Een thea ter hoort wel in de Binnenstad. Betaalbaarheid en toegankelijkheid zorg Met de nieuwe wet Wmo kan MEE DOEN alleen voor alle inwoners gesti muleerd worden als we MEER DOEN aan de betaalbaarheid en toeganke lijkheid van voorzieningen. En als we MEER DOEN aan de ondersteuning van mensen die daar zelf niet toe in staat zijn. De PvdA vindt dat gewerkt moet worden met inkomensgrenzen in plaats van eigen bijdragen. Woonservicezones Wij zijn enthousiast over de ontwikke ling van woonservicezones in alle wij ken en dorpen. Mensen kunnen zo ook als ze zorg nodig hebben in hun eigen omgeving blijven wonen. De komende periode moeten vooral wel zijnsvoorzieningen worden vormge geven. De PvdA vindt dat ook men sen met de laagste inkomens toe gang moeten krijgen tot de woon servicezones. Om te garanderen dat zij ook financieel MEE kunnen blijven DOEN wil de PvdA het plan voor een 'participatiefonds' nu snel invoeren. Bewoners beslissen mee over hun stad De kloof tussen politiek en bewoners is soms groot. Te groot. In de afge lopen periode is er wel al veel inzet geweest op wijk en buurtniveau. Maar om de betrokkenhéid van bewoners bij stedelijke vraagstukken te bevorderen, zijn andere middelen nodig, bijvoorbeeld meer themabij eenkomsten over keuzekwesties voor de stad. De PvdA is voor deug delijke referenda, jeugdpanels, com missies van deskundigen etc. Sport en bewegen voor alle leeftijden In Middelburg is er mede door de PvdA ongelofelijk geïnvesteerd in de sportinfrastructuur en in het mee doen aan sport op buurtniveau. De PvdA ziet de verenigingen als een enorm belangrijke jeugdvoorziening, een belangrijke ontmoetingsplaats voor alle leeftijden en een instrument dat mensen plezier en zin in het leven geeft. Er moet een betere regeling komen waardoor kinderen van gezin nen met weinig inkomen mee kunnen doen aan sport. Voor iedereen een fatsoenlijke en betaalbare woning Het is gelukt om het zeer eenzijdige woningbouwprogramma met bijna alleen dure koop bij te stellen. Ook in de huidige planning staan grote aan tallen bereikbare huurwoningen, voor al voor ouderen. PvdA wil door de bouw van grote aantallen ouderenwo ningen de doorstroming van lagere inkomens naar betaalbare huurwonin gen mogelijk maken. Vreemdelingen die rechtmatig in Nederland verblijven horen erbij Het is nog niet eens het beleid van Minister Verdonk dat tot de grootste verontwaardiging leidt maar vooral de manier waarop het uitgevoerd wordt. Alle mensen die rechtmatig in Nederland verblijven hebben naast plichten ook rechten, in ieder geval het recht op eerste levensbehoeften. Ook zonder werk moet je MEE kunnen blijven DOEN Een diploma is voor jongeren een belangrijke vereiste voor een goede intree op de arbeidsmarkt. Niet ieder een voldoet echter aan het actiepro gramma" "niemand de poort uit zon der startkwalificatie". Belangrijk, is daarom een samenhangende aanpak gericht op het voorkomen van voor tijdig schoolverlaten door o.a. het versterken van leerplichtfunctie en hét bevorderen van leertrajecten op maat. Om ouderen werkzoekende kansen te bieden moet er een stevige opwaardering voor mantelzorg en vrijwilligerswerk komen met in ieder geval behoud van rechten en uitke ring. Beste burger van Middelburg Dinsdag 7 maart 2006 worden er weer verkiezingen gehouden voor de gemeenteraad. Wij hopen dat u gaat stemmen. Het is de moeite waard uw stem te laten horen. Omdat het gaat om zaken die juist voor u van belang zijn. Het gaat om üw leefomgeving, üw veiligheid, üw zorg en welzijn, enz. Voor deze en andere lokale zaken wil de SGP zich inzetten. De SGP wil dat doen vanuit een bepaalde visie. Geloofwaardige politiek De Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) neemt in de Nederlandse poli tiek een geheel eigen plaats in. Deze, in Middelburg opgerichte partij, wil zich in haar politieke keuzes en stel ling name laten leiden door Bijbelse waarden en normen. De Bijbel, het Woord van God, is voor de SGP dan ook de norm en het kompas. Vanuit dat begiasel mag u van de SGP een heldere en geloofwaardige politieke koers verwachten. Ons verkie zingsthema voor de nieuwe raadspe riode is gebaseerd op dat beginsel: Bouwen en bewaren!! Bouwen en bewaren In Middelburg is de laatste, jaren veel gebouwd. Voor de SGP houdt bou wen veel meer in dan alleen maar gebouwen neerzetten. Bouwen aan goede communicatie en relatie met de burgers, vertrouwen opbouwen, bouwen aan sociaal beleid, bouwen aan goede zorgvoor zieningen, bouwen aan goede infra structuur, bouwen aan werkgelegen heid, bouwen aan een schoon milieu, enz. Bij bouwen hoort ook bewaren. Bewaar watje hebt, hou het in goede staat. Laat het niet verpauperen en verloederen. Bewaren is handhaven van de orde, van waarden en nor men. Bouwen en bewaren zijn begrippen uit de Bijbel. Ze omvatten de schep pingsopdracht van God aan de mens (Gen.2:15) om op een verantwoorde manier om te gaan met datgene wat ons gegevea is. Dat rentmeester schap omvat alle terreinen van het leven. Hoe wij daar vorm aan willen geven in de komende raadsperiode is in ons verkiezingsprogramma vastgelegd. U kunt dat vinden op onze website: www.sgpmiddelburg.nl Speerpunten SGP-beleid Bestuurlijk Middelburg verkeerd vijf jaar na de start van de Kwaliteitsatlas in een impasse. Het nieuwe gemeen tebestuur zal bestuurlijke stabiliteit en kwaliteit moeten tonen. Dat is belangrijk omdat Middelburg een aan tal forse uitdagingen heeft. Er moeten belangrijke beslissingen genomen worden over het vervolg van de bouwput op de Zuidsingel en over het theater. De financiële positie van de gemeente moet verbeterd worden, dat betekent waarschijnlijk bezuinigingen doorvoeren. De gemeente krijgt veel meer taken toebedeeld vanuit de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) op het gebied van zorgverle ning. De zorg voor de zwakkere en kwets bare groepen in de samenleving is een belangrijk onderwerp voor de SGP. Vanuit het Bijbels principe van naastenliefde en zorg voor de naaste ligt hier volgens onze opvatting niet alleen een taak voor de overheid en de kerken, maar ook een zorgplicht voor iedereen. De SGP is ook sterk voorstander van handhaving van de zondagsrust; voor het bevorderen van onderling res pect, tegen de komst van een casi no; voor het terugdringen van alco hol- en drugsgebruik en voor hard optreden tegen drugshandel. Vanuit de handhaving van openbare zeden dienen uitingen in culturele voorstel lingen, evenementen en reclames die zedenkwetsend of godslasterlijk zijn geweerd te worden. Vanuit haar christelijke overtuiging pleit de SGP voor een herwaardering en erkenning van het gezin als de basis voor opvoeding en opvang van de kinderen. Harmonie in het gezin is voorwaarde voor harmonie in de samenleving. Middelburg wil een stad zijn met kwa liteit. De kwaliteit van wonen heeft niet alleen te maken met de kwaliteit van woningen. Ook de kwaliteit van wegen, de parken en de groenvoor zieningen in de wijken, de speelgele- genheden voor kinderen, tot en met de kwaliteit van de dienstverlening toe. Middelburg heeft een naam als monumentenstad. Die naam moeten we hooghouden. Monumenten moe ten goed onderhouden worden, ook een cultuurhistorisch monument als de bolwerken. De SGP-fractie pleit voor een zorgvul dig beheer van de natuur en het milieu. Dat betekent voor ons niet dat er geen enkele boom gerooid mag worden. Zorg voor het milieu is meer. In onze tijd heerst een grenzeloze "wegwerpcultuur" waardoor het milieu zwaar belast wordt. Het is nodig om ons te bezinnen op een soberder levensstijl, dat past ook bij een Bijbelse levenswijze. Kiest u hier ook voor? Stem dan op 7 maart op lijst 5. Chr. Dekker fractievoorzitter SGP chrdekker@kliksafe.nl www.sgpmiddelburg.nl

de Faam | 2006 | | pagina 42