KIEZEN VOOR KARAKTER VOOR DE BLOEI VAN DE STAD D66 JUIST NU! Informatie van Middelburgse politieke partijen Christenunie dé Weekkrant De Faam Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 40 CDA Karakter, de hoofdstad van Zeeland heeft het! Middelburg is een stad met karakter, met kwaliteit, historie, schoonheid. Leefbaar, levendig en met lef kiezen voor een toekomst met vertrouwen en veiligheid. Veilig voor de kleine kleuter op de driewieler, veilig voor de oudere op de fiets en de oudsten met de rolla- tor. Geen rommelige straten of eep stati onsplein vol vervallen fietsen, maar gezellige pleinen in het hart van Middelburg, bruisend en uitnodigend voor velen. Geen nieuwe wijken zonder voorzie ningen, maar een Mortiere met een brede school, woningbouw, ook in de Veersepoort, in Arnemuiden. In Arnemuiden kun je Arnemuidenaar zijn, in Nieuw- en SintJoosland: Nieuwlander en in Sint Laurens blijft het eigene behouden in een intimiteit van een dorps klimaat. Dat is karak ter, kies ervoor om dat te versterken! Geen wijken waar de vervreemding en isolement hoogtij viert, maar waar men elkaar nog kent en waarin je volop jezelf kunt zijn. Middelburg: een centrum met een eigen karakter, dynamisch, onderne mend en toegankelijk. Met een A-the- ater in het hart, vol cultuur, verankerd in de rijke historie van de stad. Verfrissend door een sterk onderne mersklimaat en een groeiende groep studenten die meer en meer een inte graal straatbeeld worden van Middelburg. Middelburg: een stad waar je je thuis voelt. Dat is karakter, kies ervoor om dat te versterken! Middelburg: uitnodigende wijken om te wonen, veilig en met aandacht voor rust, actief betrokken door voorzieningen. Bewoners die zelf de verantwoording kunnen nemen voor een samenleving met respect en tole rantie. Wijken waarin je elkaar aan spreekt op die leefbare samenleving, ondersteunt door het bestuur. Middelburg: een stad met een betrouwbare overheid, een overheid die helder informeert en uitnodigend communiceert. Een gemeentebe stuur die een bestaansminimum garandeert en zorg draagt voor huis houdelijke zorg en andere voorzienin gen als dat nodig is. Niet wegzinkt in een bureaucratie, wel kaders goed stelt en realiseert, onder andere bij de uitvoer van de nieuwe wet Maatschappelijke Ondersteuning. De verantwoording voor het nemen van beslissingen zo dicht mogelijk bij de mensen legt: een gespreide verant woording ondersteunen. Dat is karakter, kies ervoor om dat te versterken! Middelburg: een stad met een goede infrastructuur: een goed werkend parkeer-verwijssysteem, het knelpunt van de Schroebrug is opgelost, de fietsveiligheid is verbeterd, evenals de bereikbaarheid en parkeermoge- lijkheden bij de binnenstad. Een binnenstad kan alleen autoluw zijn, als er uitstekende parkeermogelijkhe- den op korte afstand van de winkels zijn. Want bereikbaarheid is voor de win kels in de binnenstad een levens voorwaarde. Dat betekent ook dat er betere fietsparkeerplekken moeten komen. De blijvende groene longen van Middelburg accentueren het gezonde karakter van Middelburg, een uiting van rentmeesterschap. Ook dat is karakter, kies ervoor om het te versterken Middelburg: een economisch cen trum van Zeeland, zichtbaar gewor den in de herstructurering van de bedrijventerreinen, het winkelcen trum Dauwendaele ziet er weer prachtig uit. Het Zeeuws Evenementencentrum (ZEP) met Voetbal Totaal wordt een speerpunt in de ontwikkeling van nieuwe all-wea- ther voorzieningen. Middelburg: eén hartelijke stad, een stad met een hart dat klopt. Niet zor gelijk, maar zorgzaam. Vanuit onder linge betrokkenheid gaat het aantal vrijwilligers groeien. In Middelburg geef je om elkaar. Vrijwilligers: het cement van de samenleving. Betrokkenheid tussen generaties, aandacht voor gezinnen en de vragen die daar leven. Solidariteit, solide en integer. Solidariteit en gerechtigheid zijn voor het CDA waarden en kern begrippen van waaruit gedacht, gevoeld en gedaan wordt. Dat is karakter, kies ervoor om dat te versterken Middelburg: een stad met goede mogelijkheden voor starters op de woningmarkt om een betaalbare woning te kunnen kopen. Middelburg met een buitengebied, waarin agrariërs in staat worden gesteld om natuurgebieden te behe ren, nieuwe economische dragers te ontwikkelen voor meer mogelijkhe den voor een goed bestaan naast de landbouw. Middelburg: een stad die keuzes maakt, ook met betrekking tot de gemeentelijke financiën. De financië le huishouding van de stad zo inrich ten dat er (los van inflatiecorrectie) geen verhoging plaats vindt van de gemeentelijke belastingen. Dat is karakter, kies ervoor om dat te versterken Het CDA zoekt voortdurend de balans, tussen individu en samenle ving, tussen ruimte en veiligheid, tus sen zelfstandigheid en saamhorig heid. Daarvoor heeft Middelburg een bestuur nodig die zorgvuldig infor meert, echt communiceert en uitno digt om te participeren, om mee te doen. Ook dat is karakter, kies ervoor om dat te versterken Kiezen voor Karakter, op 7 maart in Middelburg, lijst 1. Jo Kodde, fractievoorzitter CDA- Middelburg www.cda-middelburg.nl Progressief, sociaal en principieel Is de typering van de ChristenUnie-poli- tiek want we hebben oog voor de zwakken in onze samenleving, wij zijn toekomstgericht en wij baseren onze politieke ideeën en voorstellen op Bijbelse uitgangspunten. Belangrijke verkiezingen voor Middelburg. Van de uitslag hangt veel af. Want U bepaalt als kiezer hoe de stad weer haar financiën op orde zal krijgen. Wij staan voor krachtdadig bestuur dat zijn beloften nakomt en niet een bestuur dat door zwalkend beleid een financieel probleem voor U als burger veroorzaakt. Dat betekent dat van een technisch probleem rond het theater een bestuurlijke crisis is gemaakt. Voor alle duidelijkheid: daarom zijn we voor het afbouwen van de parkeerga rage met het versoberde theater erbovenop. Want dit is van alle opties nog steeds de meest gunstige, alle andere sug gesties en locaties ten spijt. Wij reke nen het u graag voor. Alsof er niets anders speelt: De zorg en Wmo. Hoe deze zal wor den ingevoerd houdt menigeen in spanning, en zeker de afhankelijke van zorg. Wij staan voor socialer en zorgzamer beleid voor chronisch zieken, oude ren en mensen met een beperking. "Bij de invoering van de Wmo op 1 januari 2007 moet minimaal het hui dige zorgniveau gewaarborgd blij ven." Dit hebben we door een motie aan de gemeenteraad voorgelegd. Zorg voor de stad Het monumentenbestand moet extra goed onderhouden worden. Ook de eeuwenoude voetgangersbrug moet weer een plek krijgen in onze stad. Het hoogwaardige, afwisselende win kelaanbod in het centrum moet samen met een goed aanbod van de detailhandel in de wijken de aantrek kingskracht op toeristen versterken. Parkeren dient zoveel als mogelijk is ondergronds te gebeuren. Maar: de fiets moet het vervoers middel bij uitstek zijn in een groene stad als Middelburg. Zorg voor de mens Vreemdelingen dienen niet op straat gezet te worden. Er moet in deze hectische tijd een weldadig rustmo ment kunnen zijn: de zondag. Het onderwijs heeft de toekomst, blijf daarom oog houden voor vernieuwin gen in alle educatievormen en buit als stad de kansen uit die de Roosevelt Academy ons biedt door de Kloveniersdoelen tot podium van wereldfaam te verheffen. Dit is een kleine greep uit ons pro gram. Bel ons voor meer info: Krijn Hamelink 61 13 83, Evert Heringa 61 49 51, Arnold Rots 64 26 99. Met vriendelijke groeten en sterkte bij het maken van een goede keuze. CHRISTENUNIE, Middelburg - U blijft of wordt tevreden over uw wijk - U kunt rekenen op uw gemeente, de gemeente op U - Uw gemeente is een dienende kracht, geen hindermacht En over al die honderden dingen in de stad praten we met elkaar als zelfbewuste, verstandige mensen. Democratie begint in de wijken, in wijken van waarde, waardevolle wijken. Uw wijk? D66 Middelburg, 9 mensen op lijst 9, die denken, durven Op deze pagina treft u letterfiles aan politieke partijen, en doen! Allemaal mooie Ons program brengen we U thuis of kijk op www.d66wal- beloftes. Men belooft honderden dingen. cheren.nl D66, lijst 9, maar een paar. - U, inwoner, blijft belangrijk, ook na de verkiezing met groet, - Uw wijk is en blijft belangrijk Rob van Eijkelenburg, lijsttrekker D66 Middelburg

de Faam | 2006 | | pagina 40