VAN DE REE brilmode a DAAROM... COMPLETE BRIL VOOR 30,00 GOED BEKEKEN...! #o Hardloopcursus voor beginnende sporters Brooddag 4 rm m k. Mini worstebroodjes !!!4 4 gratis!!! loorkoppen 3 1 Gratis dé Weekkrant De Faam Jan van Halst Bekeuringen Eerst waarschuwen (vraag naar de voorwaarden) Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118 615860 Arbeidsstraat vindt overlast welletjes •jhte witte cadettes wit/bruin/volkoren ©Maandag: Arnemuiden ^Dinsdag: Zouteiande Middelburg ^Woensdag: Veere Souburg donderdag: Vlissingen Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 3 MIDDELBURG - De gemeente Middelburg zorgt voor meer rij wielbeugels buiten het winkelcentrum Dauwendaele, waar mensen hun vervoermiddel vast kunnen zetten. De oude fiets- klemmen bij de hoofdingang worden vervangen door moderne exemplaren, die ook op het station en in de binnenstad staan. Ook bij de zij- en achteringang komen beugels. In totaal vijfen twintig stuks. "In de loop van maart gaan de winkeliers en poli tie waarschuwingen uitdelen aan mensen die hun rijwiel mee nemen in het centrum en aansluitend gaan we bekeuren", legt Rogier Groenewegen van de gemeente Middelburg uit. Volgens hem geldt hetzelfde voor rolstoelers. "Officieel is het evenmin aan rolstoelers toegestaan om het winkelcentrum binnen te gaan of te parkeren. In de praktijk is het voor deze doelgroep na tuurlijk de enig mogelijke manier van verplaatsen, dus zal deze groep niet bekeurd worden." se Stichting De Razende Rollers vindt de maatregel belachelijk. "Ze kunnen een gehandicapte toch niet verbieden om zijn voertuig even voor een winkel te parkeren? Als dat zo is dan gaan wij daar zeker actie op onderne men", belooft zij. Virussen lpMP| kunnen do delijk zijn. De f hele wereld is de af gelopen jaren ge confronteerd met het ach terbakse HIV vims. Genie piger kan een vims niet zijn, wanneer je als mens geniet van de hoogtepunten in de liefde en je er vervolgens achterkomt een dodelijke geslachtsziekte te hebben opgelopen. Waarom is er geen vims tegen terroristen, criminelen of pedofielen? Een virus op je computer hoeft niet direct dodelijk te zijn. Hoewel het mijn le ven wel minder aange naam maakt. Elke dag, als ik op het Internet wil surfen naar het laatste voetbal nieuws, word ik ge confronteerd met de meest niveauloze pornosites, die plot seling mijn beeld scherm in rennen. Zelfs de beste vimsscan helpt er niet meer tegen. Dodelijk voor mijn levens- Beangstigend zijn ook de berichten over een ander dodelijk vims: de vogelgriep. Na Azië, Turkije en Duits land zal dit binnenkort ook van óns land bezit gaan ne men. Ik voel de koude ril lingen al over mijn rug lopen, wanneer ik aan de gevolgen denk. Maar de virussen hou den niet op, want ik kan u melden dat er in de lucht nog een ander virus zweeft. Dit virus zal over enkele maanden vrijwel zeker ons landje gaan be smetten. Of het ook dodelijk zal zijn moet achteraf blij ken. Het zal vooral afhangen van de impact waarmee het ons zal overspoelen. De kans is groot dat iedereen ermee besmet zal raken. Volgens de medische weten schap zal een medicijn moeilijk te vinden zijn. Zelfs geen virusscan. Duidelijk is nu al wel, dat het tot hyste rie, overmatig alcoholge bruik en lichte extase zal lei den. De fileproblematiek in de wachtkamers van de huisartsen zal tot ongekende hoogte oplopen, maar er zal niks aan te doen zijn. De ge moedstoestand van Neder land zal over drie maanden afhangen van een balletje binnen- of buitenkant paal. Want dan zal het WK voet- VLISSINGEN - Toe aan een beetje beweging, maar bang voor de eigen conditie? Spe ciaal voor de beginnende hardloper is er Start to Run, waarin zes zaterdagochten den onder begeleiding ge traind wordt Deelnemers verzamelen zich zaterdag 4 maait om half tien bij Restaurant De Kanovijver in Vlissingen. De looptrainingen worden gegeven door ervaren trainers zoals Floris Jan Koole, Peter van Lit en Johan Antheu- nisse van Koole. Zij begrijpen hoe het voelt om te beginnen met lopen. De trainingen beslaan theorie en praktijk. In de theorie komt elke week een onderwerp aan de orde dat van belang is bij het hardlopen. Looptechniek, sportschoenen, blessureprer ventie en hartslagmeters wor den besproken. Het praktijkgedeelte vindt plaats in het Nollebos. Hier zal worden hardgelopen met een warming-up, kernprogramma en een cooling-down. Natuur lijk krijgen de starters ook een trainingsschema voor thuis mee. Voor meer informatie: Koole Sport Running Skating Center te Middelburg of www.startto- run.nl. bal in Duitsland beginnen. Ik heb al lichte Oranje koorts... Jan van Halst ...VERVOLG VAN VOORPAGINA... Zikesch hoopt dat de instan ties opschieten met hun op lossing. "Er is al van alles ge beurd," zucht hij. "De politie is al diverse keren geweest, mensen worden deson danks toch weer lastig geval len. Een buurvrouw van vijf enzestig jaar kreeg een klap en ondertussen zijn al veer tien mensen verhuisd het af gelopen jaar. Ik woon al meer dan vijf jaar in deze straat. Het was er tot aan het begin van die problemen al tijd hartstikke gezellig." ei i vooi t 5 ssiy

de Faam | 2006 | | pagina 3