Lokale Partij Vlissingen Lokale Partij Vlissingen Vlissingen Vlissinaen failliet Samenleving Stem 7 maart op lijst 8 de Lokale Partij Vlissingen www.cdavlissingen.nl de keuze is nu aan u: gaat u op 7 maart akkoord met het oude beleid? óf durft u te kiezen voor nieuw beleid!! kies voor nieuw beleid, kies lijst 8 LPV, Leven in de Stad! myflMXETiiiDe Faam n fffS S? tfp5, CDA Lijst 3 Na 4 jaar collegebestuur door PvdA, CDA en VVD is de gemeente Vlissingen nagenoeg failliet. Voor 2006 werd een een begrotingstekort van 5,8 miljoen euro berekend exclusief het tekort van 3,1 miljoen euro voor het Muzeeum en een tekort van plusminus 3,3 miljoen euro door overschrijdingen van maatschappelijke organisaties. De financiële reserves en voorzieningen van de gemeente Vlissingen bedroegen in 2003 maar liefst 46 miljoen euro maar zijn inmiddels nagegnoeg op. Tegelijkertijd zijn de leningen meer dan verdubbeld. Als dit collegebestuur gehandhaafd blijft in Vlissingen is de kans groot dat de gemeente Vlissingen in november 2006 geheel failliet gaat en onder curatele wordt gesteld, ofwel een "artikel 12 gemeente" wordt. De stadsvernieuwingsgelden ter grootte van 5 miljoen euro zijn opgegaan aan sloop van het middengebied en de aankoop van een windscherm op de boulevard. Door de grote tekorten wordt forse achterstand opgelopen in de uitvoering van het reguliere gemeentebeleid. Voorbeelden van achterstand en verpaupering zijn overal zichtbaar: achterstand op onderhoud van de straten en pleinen, achterstand in onderhoud van scholen en sportaccomodaties, achterstand in nieuwe sociale woningbouw, verpauperde panden aan de Nieuwendijk op de Zeilmarkt en een vervallen hotel op de boulevard. Het is goed eens op de site van onze gemeente www.vlissingen.nl te kijken om een idee te krijgen over het grote aantal gebieden waar het gemeen tebestuur beslissingen .over moet nemen. Het is dan ook moeilijk om door de bomen het bos te blijven zien. Dit gemeentebestuur, zoals U weet een coalitie van VVD, CDA en de PvdA, ziet het bos niet en is de weg al jaren kwijt. Zo verscheen er een nota jeugdbeleid van 48 blz., een sportnóta met 34 blz., een nota dierenwelzijnsbeleid van 11 bladzijden om er een paar te noemen, ongetwijfeld allemaal goedbedoeld en waarover door allerlei instanties lang is vergaderd en dit resulteerde in adviezen die vervolgens vrolijk werden genegeerd. De archiefkasten puilen uit van de onuitgevoerde plannen. En dat is symptomatisch voor dit nog zittende bestuur. Er is geen band met de basis van onze samenleving, met U dus. Op tal van terreinen op maatschappelijk gebied heerst er grote onvrede over het gevoerde beleid. Bejaarden moeten ineens bijdragen gaan be'talen voor hun sjoelmiddag, maar het museum wordt met miljoenen gesteund. Subsidies worden even gemakkelijk en ongemotiveerd verstrekt en weer ingetrokken, het lijkt er wel op dat niet dit college maar het ambtenaren corps naar eigen inzicht de gelden verdeelt! De Lokale Partij Vlissingen stelt zich constructief op en zal het eens zijn met verstandige beslissingen, maar heeft veel moeite met de vergadercultuur, de lange lijnen waarlangs afspraken worden gemaakt en het gebrek aan daadkracht om de afgesproken zaken dan ook te realiseren. De Lokale Partij Vlissingen wil resultaat. Wij vinden dat de samenleving in Vlissingen er een moet zijn waarin het voor alle inwoners prettig wonen, werken en recreëren kan zijn, met goede regels voor diegene die dat nodig heeft en vrijheid voor wie dit aan kan. Een stad waar de inwoner goede voorzieningen aantreft, een schone stad ook, en een multiculturele stad zoals Vlissingen dit steeds is geweest. Waar ruimte is voor een ieder, ongeacht afkomst, huidskleur of geloof. En ook een stad waar de burgers elkaar respecteren, een stad die korte metten maakt met criminaliteit, die aandacht heeft voor veiligheid op straat en die problemen als in de Bonedijkestraat en Scheldestraat stevig en afdoende aanpakt. Maar ook een sociale stad, die zorgt voor de oudere en minder valide medemens en met raad en daad diegenen in onze stad steunt die dat nodig hebben. Met oog voor situaties in het verkeer die veiliger moeten, met oog voor de jongeren die betaalbare woonruimte zoeken, met oog voor de mensen die graag een betaalbare huurwoning willen. En de gemeentelijke organisatie moet in dienst staan van de burgers, alle burgers. Daarom is bereikbaarheid van bestuur en de dienstverlenende organisatie belangrijk, de LPV vindt dan ook dat de burger recht heeft op een goede behandeling door een geïnteresseerde ambtenaar die bereikbaar is van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Maar ook in de avonduren en op zaterdagochtend! Burgerzaken, bouwzaken, ook sociale zaken. Het is bekend dat brieven door dit college soms niet op tijd worden beant woord, omdat men dit, Uw vragen, kennelijk niet belangrijk vindt. Veel zaken worden zonder overleg op de lange baan geschoven. Daarvoor biedt dit college dan regelmatig haar excuses aan, maar de feiten blijven. Dit frustreert enorm en maakt de burgers soms cynisch en negatief over hun stad. Bij de Lokale Partij Vlissingen vindt die burger gehoor, en de LPV belooft om in de komende raadsperiode deze zaken ook steeds aan de kaak te (blijven) stellen! In 2007 wordt de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) ingevoerd en krijgt de gemeente Vlissingen er een aantal taken bij. Deze taken neemt men over van de landelijke overheid en spelen zich af op het gebied van gehandicaptenzorg, jeugdbeleid, ouderen zorg en dergelijke. Dit vraagt veel aandacht en een goed financieel beleid, daadkracht en doelmatigheid bij de uitvoering van deze taken. Het huidige college, gevormd door VVD, CDA en PvdA, heeft in het verleden herhaaldelijk getoond deze kwaliteiten niet altijd te bezitten. Onze doelstelling is de realisatie van een effectief gemeentebestuur met een ambtenarenapparaat, waarbij vakbekwame mensen met de juiste instelling op de juiste plaats zitten, die werken aan en met een sluitende gemeente begroting, die de discipline hebben om op de juiste wijze met tijd en geld om te gaan. Geld van U, de burger. In de afgelopen periode is dit, onder leiding en ver antwoording van het college VVD, CDA en PvdA NIET gebeurt! Lijsttrekker: Wim hirdes www.lokalepartijvlissingen.nl

de Faam | 2006 | | pagina 36