VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN 1 - >Tr- - Le gen Woensdag 1 maart 2006 - Pagina 29 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg AANVRAGEN KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kap- vergunningaanvragen ontvangen: Geerepad, 1 wilg; Meiveld (park), 3 wilgen; Koudekerkseweg (bij huisnummer 146), 1 populieren 1 els. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vak balie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. AANWIJZINGSBESLUIT WIN KELCENTRUM DAUWENDAELE Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 21 februari 2006, op grond van het bepaalde in artikel 2.1.5.4, lid 1 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg, hebben besloten om in het belang van de bereikbaarheid en de mogelijkheid van ontvluchting uit het winkelcentrum Dauwendaele het zogenaamde binnengedeelte aan te wijzen als gedeelte waarbij het ver boden is om te fietsen of te bromfiet sen, fietsen of bromfietsen aan de hand mee te voeren dan wel daar fietsen, bromfietsen, gehandicapten voertuigen of winkelwagentjes te plaatsen. Het aanwijzingsbesluit (alsmede de daarbij behorende kaart waarop het aangewezen gedeelte staat aange geven) treedt in werking op maart 2Ó06 en ligt voor een ieder ter inza ge bij de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3. te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening onder voor waarden vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Griffioen II', ten behoeve van de vestiging van een motorrijschool (theorieles) in een gedeelte van het pand Europalaan 54 te Middelburg. Een dergelijke vestiging is in strijd met de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt met ingang van vrijdag 3 maart 2006 gedurende 6 weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werp-besluit kenbaar maken bii het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake- ijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. VASTSTELLING BESTEMINGS- PLAN BUITENGEBIED Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeente raad in zijn vergadering van 20 februari 2006 het bestemmingsplan 'Buitengebied Middelburg, 2e her ziening' gewijzigd heeft vastgesteld. De wijzigingen betreffen: - Zaagmolenpolder 1op de plan- (kc kaart (kaartblad 3) wordt de bestem ming van het perceel gewijzigd naar "woondoeleinden". Tevens wiizigt de situering van de woning ter plaatse; - Vlackeweg 5: op de plankaart (kaartblad 3) wordt de begrenzing van de bestemming 'Sah - hoveniers bedrijf' aangepast conform de bestaande situatie; - Oude Rijksweg 124: de vorm van het bestaande agrarisch bouwblok op dit perceel wordt op de plankaart (kaartblad 5) gewijzigd; - Van 't Hoffweg 2: op de plankaart (kaartblad wordt de voorgevel rooilijn voor de bestaande bedrijfs woning aangepast; - Haven van Nieuwland: aan de zuidzijde van de haven wordt op de plankaart (kaartblad 5) de bestem ming "waterstaatswerken" aange past aan de regelgeving van net Waterschap Zeeuwse Eilanden; - Voorschriïtenkaart 7: het bestaande en nieuw aan te leggen tracé van een gastransportleiding langs de Nieuwlandseweg en een klein deel van de Mortierepolder wordt correct op deze voorschriften kaart opgeno men; - Aan de planvoorschriften wordt een wijzigingsbevoegdheid toegevoegd waarmee medewerking kan worden verleend aan de aanleg van een nieuw tracé van een gastransportlei ding langs de Nieuwlandseweg tot in de Mortierepolder. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van vrijdag 3 maart 2006 gedurende 6 weken (derhalve tot en met 13 april 2006) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Het ontwerpplan is bedoeld als een herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied Middelburg 1997'. Het plangebied wordt begrensd door het buitengebied van de voormalige gemeente Middelburg en een aantal gronden van de voormalige gemeen te Veere. Tenslotte is het gebied tus sen het Arne Zijkanaal en de zuide lijke grens van het industrieterrein Arnestein in dit bestemmingsplan meegenomen. De belangrijkste func tie binnen het plangebied blijft het agrarisch gebruik. De planherzie ning regelt onder andere het vesti gingsbeleid voor intensieve veehou derij, de toepassing van Nieuwe Economische Dragers, verwerking van de Streekplanherziening Vitaliteit en Kwaliteit, de ontwikke lingsmogelijkheden voor niet-agrari- sche bedrijven en een inventarisatie van karakteristieke bebouwing. Tegen het vastgestelde bestemmings plan kunnen binnen de termijn van terinzagelegging schriftelijk beden kingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, door degene die tijdig zijn zienswij ze bij ae gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belang hebbende die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken. Tegen de door de raad bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen, kan gedurende bovengenoemde termijn door een ieder schriftelijke bedenkin gen worden ingebracht. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net gedeeltelijk veranderen van de garage naar een organisatieruimte op het perceel Philippus Lansbergenstraat 4 en 6; het bouwen van een berging op het perceel Oranjeplaat 4 te Arnemuiden; het plaatsen van drie dakkapellen, een dakraam en een dubbele deur op het perceel Spuistraat 30; het wijzigen van het interieur en het aanbrengen van reclame op het per ceel Lange Delft 8B; het wijzigen van kantoorruimte tot tandartsenpraktijk op het perceel Veersesingel 45; het uitbreiden van de woning op het perceel Oude Vlissingseweg 9. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbafie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloop- en aanleg- verqunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): het uitbreiden van de vakantiewo ning op het perceel Oranjeplaat 4 te Arnemuiden (17-2); het uitbreiden van de aula van de begraafplaats op het perceel Westelijke Oude Havendiik 3 (17-2); het aanbrengen van reclame op het perceel Lange Delft 36 (17-2); het wijzigen van het interieur en het aanbrengen van reclame op het per ceel Lange Delft 8B (17-2); het verbouwen van de bestaande kantoorpanden tot 28 appartemen ten op de percelen Vlissingsestraat 21 en Stadsschuur 4 t/m 12 (17-2); het aanbrengen van reclame op het perceel Stationsstraat 32 (17-2); het aanbrengen van een nieuwe stoep voor het pand Nieuwe Haven 27-29(17-2); het realiseren van een uitbouw aan de woning op het perceel Westmede 41 (20-2); het bouwen van sociale ruimten en een magazijn op het perceel Mortiereboulevard 1 2 (20-2); het aanbrengen van reclame aan de gevel op het perceel Segeersstraat ONTWERP- MONUMENTENVERGUNNING Van 3 maart 2006 tot en met 13 april 2006 (6 weken) ligt bij de vak balie van de dienst Ruimte het ont werp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het veranderen van een bakkerij in een winkelruimte op het perceel Brakstraat 24-26. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 27; het veranderen van een bestaande woning in een woning met kantoor op het perceel Rotterdamsekaai 11 Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (011 8) 67 52 27; het isoleren van het dak op het per ceel Nieuwe Haven 19/21. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 27. Gedurende ieder lenoemde termijn kan een 15(20-2); het in gebruik nemen van het pand als kerkgebouw op het perceel Noordweq 372 (20-2); het inrichten van een winkelruimte op het perceel Mortiereboulevard 10 (20-2); het inrichten van het gebouw op het perceel Mortiereboulevard 16 (20- 2); het gedeeltelijk slopen van een vakantiewoning op het perceel Oranjeplaat 4 te Arnemuiden (20- 2), het bouwen van een bedrijfshal met kantoor op het perceel Ampèreweg het verwijderen van asbest op het perceel Stroopoortgang 3 (22-2); het bestaand gebouw geschikt maken voor onderwijsfunctie t.b.v. de Roosevelt Academy op het per ceel Lange Noordstraat 1 (22-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd iezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Griffioen I" ten behoeve van net plaatsen van een rookafvoer aan de woning op het perceel Seispark 18 te Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 84.; het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht' ten behoeve van een wijziging van de functie van het per ceel Rotterdamsekaai 13 van 'Wonen' naar "Wonen' met 'Detailhandel', ten behoeve van de vestiging van een antiekwinkel/kunstgalarie. Voor een mondelinge zienswijze, telefoonnum mer (0118) 67 52 85. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt met ingang van vrijdag 3 maart 2006 geduren de 6 weken (tot en met 13 april 2006) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op een van de aangegeven telefoonnum mers. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. VLISSINGEN INGEDIENDE AANVRAGEN (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Lichte bouwvergunning 1uitbreiden van een woning Thorbeckelaan 20 2. verbouwen van een woning Lisztlaan 17 3. plaatsen van een luifel, vervangen van een garagedeur door een rolluik Chopinlaan 59 B) Reguliere bouwvergunning 1bouwen van een lift Edi sonweg 4 2. plaatsen van 2 voordeuren Paul Krugerstraat 134-140 3. plaatsen van een fundatie voor een silo Europaweg Zuid 2H 4. verbouwen van een woning Leharlaan 11 5. verbouwen van 5 appartementen aan de Troelstraweg tot een zorgcen trum, ophogen van galerijen en balcons en vernieuwen van de ballustrades van alle 5 Regenboogflats 6. verbouwen van de menza 1 e fase van Hoqendorpweg 58 A 7. aanbouwen van een woning Zandweg 7 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. het verbouwen van een woning Boulevard de Ruijter 428 20-02- 2006 2. het plaatsen van een dakkapel Albardastraat 9 22-02-2006 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. VRIJSTELLINGEN ij willen positief beslissen op de hier na genoemde verzoeken om vrijstel ling in combinatie met ingediende bouwaanvragen: 1vergroten van de woning Filips de Goedebaan 8; 2. vernieuwen van een garage en bouwen van een bijkeuken en serre Vondellaan 22. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedu rende zes weken, ingaande 2 maart 2006 tot en met 1 2 april 2006 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Gedurende deze ter mijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij b en w indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huijge (0118-487339). WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien Lees verder op volgende pagina.

de Faam | 2006 | | pagina 29